The Witcher Yazarı Sapkowski'den Dizi Hakkında Samimi Röportaj

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/roportaj/the-witcher-andrzej-sapkowski-dizi-soylesi/

The Witcher kitaplarının yazarı Andrzej Sapkowski’nin dizi ve oyunlar hakkındaki görüşlerini paylaştığı “aşırı dürüst” röportajını çevirdik. (DEVAMI…)

9 Beğeni

Adamın tarzıyla benim tarzım aslında çok uyuyormuş. :smiley: Bugüne dek okurken en eğlendiğim çeviri röportaj bu oldu. :rofl:

4 Beğeni

Bunu bir gün yapacağımı hiç ama hiç düşünmezdim.

Hiç kimse:
Sapkowski: Adım jenerikte geçiyor ALOOO.

5 Beğeni

:joy::joy::joy: muazzam bir röportaj olmuş.

2 Beğeni

Benim en çok tuhafıma giden şey senelerdir “Oyunlar kitaplarımı mahvetti!” diye bağıran adamın sıra diziye gelince sanatçının özgürlüğünden ve bu tür değişikliklerin kaçınılmaz oluşundan dem vuruşu oldu :slight_smile:

Sosyal medyada da yazdım, biraz kendimi tekrar ediyormuş gibi olacağım ama röportajın özeti şu: “Ben kazandığım paraya bakarım arkadaş.”

6 Beğeni

Bu durumu fırsat görüp yan hikayeler, ara hikayeler yazsa keşke.

1 Beğeni

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Hayır teşekkürler. :joy::joy:
En kısa net öz röportaj olmuş sanırım. :joy::joy:

2 Beğeni

Zor sorulara ismim jenerikte geçiyor cevabı güzel bahaneymiş.

1 Beğeni

Sapkowski’yi yedirmeyiz.

SHTG (Sapkowski Hayranları Türkiye Grubu)

1 Beğeni

Sapkowski’nin böyle bir șey söylediğini hatırlamıyorum. Oyunlardan nefret etmediğini ama oyunların farklı bir alan olduğunu, kitapların devamı olarak nitelendirilemeyeceğini söylemiști.

Direkt olarak öyle bir şey söylememiş olabilir, doğru. Biraz abartı kaçmış olabilir :slight_smile: Ama oyunları sevmediğini, onları hor gördüğünü her yerde dile getirmekten geri kalmadığı da bir gerçek. Bir keresinde ona oyunun kutusunu imzalatmak isteyen bir hayranını terslediğini hatırlıyorum hatta.

Bir keresinde de birisi ona “Siz oyunun kitaplarını yazan kişi misiniz?” diye sormuş. O zaman buna çok sinirlenmiş. Oyunların kitaplardan uyarlandığını bilmemesine çok kızmış. Bununla ilgili verdiği bir röportajda şöyle demişti:

“Bu yaşandı. Verdiğim tepkiyi hatırlıyorum. Bir sürü dilde bir sürü küfür biliyorum ve hepsini kullandım. 20 yıl sonra insanlar, ‘Witcher, oyun… peki yazarı kimdi?’ diye soracaklar. Kimse hatırlamayacak. ‘Birisi işte,’ diyecekler.”

Witcher oyunlarını değil de genel olarak video oyunlarını hor görüyor gibi. Bence olduğu gibi bir adam - benim kafamda huysuz bir ihtiyar-.

2 Beğeni

Okurken çok eğlendim, idolümsün Sapkowski :smile:

Reis tam paragöz ya rüzgar nerden eserse oraya gidiyor. :joy: