52

Öykü Seçkisi'nde okumak için: 52 – Aylık Öykü Seçkisi

image

Okulun son günleriydi. Sınıfta son ders saatinin bitmesini bezgince bekleyen uzak uçlara dağılmış sekiz öğrenci vardı. Biyoloji hocasının da çok heyecanlı olduğu söylenemezdi. Uyuşan zihnine emeklilik hayalleriyle masaj yapıyor, bu geçmek bitmez saatlere ancak böyle katlanabiliyordu. Sınıf, derin deniz dibinin ağırkanlı havası içinde akışkanlığını yitirmişti. Açık pencerelerden gerçek deniz kokusu arada bir eserse içerdekiler canlanır… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba, güzel bir öykü olmuş. Kısa bir hikaye olmasına rağmen, nokta atışı yapıp konuyu okuyucuya soru işareti bırakmadan aktarması çok iyiydi ve gereksiz uzunluktan sıyrılıp derdini anlatabilen bir öykü olmuş. Elinize sağlık.

Merhaba,
Öykünüzü keyifle okudum. Su gibi aktı. Çok beğendim. Ellerinize sağlık.
Öykünün adını okur okumaz çok heyecanlandım. Bence harika bir buluş olmuş.
Kutluyorum.

Merhaba, elinize sağlık.

Bu seçkide okuduğum ilk öykü oldu bu. Anlatımınız yalın ve naif. 52’nin özel bir anlamı var mı diye merak ediyorum :slight_smile:

Öykü düşünceniz çok güzel ve okurken zihnim - elimde olmadan - eklemeler yaptı.

Mesela bu derslik denizin altında olabilir miydi ve büyük camlardan birine bir anda çocuğun büyük keşfi yaklaşabilir miydi gibi gibi. Bunlar benim zihnimde, sizin öykünüzün yarattığı açılımlar.

Bu cümlenin kurulumunu tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Meraklarının onu diğer çocuklardan ayırdığını çok erken fark etmişti: Daha ilkokul birinci sınıfta okul bahçesindeki küçük gül tarhlarının dibindeki salyangozları büyülenmiş gibi seyrederken bir grup yaşıtının da ona hayretle seyrettiğini sezdiği an.

Temayı kullanımınızı çok beğendim ama heyecanı biraz yetersiz buldum. Öykünüz gelişmeye ve çok derinlere inmeye çok uygun.

Tekrar emeğinize sağlık

Güzel bir öykü olmuş. Sıkılmadan okudum. Sınıf ortamını ve ergen tanımlamalarınız çok güzel. Örnek mi?hormon zombileri,ortak yaşar, dijitaller. Elinize sağlık

Teşekkür ederim, anlatabildiysem ne mutlu bana :slight_smile:

Teşekkürler, yunuslar ve balinaları merak etmişimdir hep ama 52 Mavi’den bu öyküyü yazma sürecinde haberdar oldum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim

Çocuğun numarası 52 Mavi’den gelsin istedim :slight_smile:

Derslikle ilgili benzer düşünceler geçti zihnimden ama Aquaman’a benzetilir diye vazgeçtim.

Evet, o cümlenin gözden geçirilmesi gerekiyor.

Buradaki tema bambaşka bir öykü fikrine dönüştü, yazılmayı bekliyor.

1 Beğeni

Teşekkür ederim

Ergen tanımlamalarını sevecen bir merak duygusuna bağlamak istedim. Umarım olmuştur.

Heyecandan unutmuşum : Merhaba

Tekrar teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba. Öncelikle gayet hoş bir hikaye olmuş. Öğrenci analizlerini çok başarılı buldum. Ana karakterin yalnızlığı ile balina arasında güzel bir benzerlik yakalanmış. Aynı detayı ben de bu ay öykümde kullandım.:smile: Ancak öğrencinin sunumda yalnızlık konusuna yoğunlaşmasının öyküyü daha güçlü kılacağı düşüncesindeyim. O bölüm biraz daha geliştirilebilir. Elinize ve emeğinize sağlık.

Merhaba, teşekkür ederim.

Merak ettim, öykünüzü okuyacağım. Evet, o kısım zayıf kaldı. Yazdıkça olacak diyelim :slight_smile:

Selam,

52’nin arkadaslarını tanımlamasına bayıldım. Ümit verici, eğlenceli ve keyifle okunan bir öyküydü.

Bir ara ben de dersliği denizaltinda sandim.

Hasılı satirik tarzda çok güzel bir öykü okudum.
Elinize sağlık.