TRT: "Netflix'e Alternatif Uluslararası Bir Dijital Platform Yolda"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/trt-netflix-alternatifi-platform/

image

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uluslararası Genç İletişimciler Forumu sırasında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Sobacı, 2023 yılında Netflix alternatifi bir dijital yayın platformu inşa edeceklerini açıkladı. Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı (ATGV) Eğitim ve Sosyal Tesisi gerçekleştirilen Stratcom Youth: Uluslararası Genç İletişimciler Forumu iddialı hedeflere ev sahipliği yaptı. TRT Genel Müdürü Prof. Dr.… (DEVAMI…)

Görünüşe göre yine birilerini zengin edecek bir cukka hazırlanılıyor giderayak.

Dijital platform yapacağınıza atıyorum TRT3’ü tamamen 2002 öncesi yayınların tekrarı için kullanın. Sonra rating rakamlarını ölçün, yeni platform lazım mı değil mi, o zaman kararını verirsiniz.

4 Beğeni

Eski TRT yapımları yayinlanacaksa neden olmasın. Mesela TRT Çocuk’ta küçükken severek izlediğim diziler vardı, şuan hiçbir yerde bulamıyorum.

AHAHAHAHAHAHAHHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAAA gerçekten komik bu. :rofl:

1 Beğeni

Aslında bir kısmı burada var.

Perihan Abla
Kuruntular
Bizimkiler
Gülşen Abi

2 Beğeni
2 Beğeni

Senaryoda yazılan harfe bilen karışılan yerde Netflix’e rakip iddiası komik olmuş. Yani iyi bi’şey yapsınlar destekleyeceğim de daha başlamadan ofsayt oldular.

Dolar üzerinden abone garantili yerli Netflix pek yakında.

2 Beğeni

Diriliş, Kuruluş, Yükseliş, Yeteriş Osman Mosman yayınlanacaksa hiç zahmet etmesinler bence.

5 Beğeni

Netflix en azından rahst on yıldır bu süreç ve sektörün içinde ve ilk başlarda sıkıntılı süreçler geçirse de şimdi zirveye oynuyor ve elbette Disney, HBO yada Amazon Prime eksik kalmıyor;
Fakat TRT lütfen insanların ayarı ile oynama, yukarıdaki bazı forumcularında dediği gibi, cidden eskinin 90’lar veya 80’ler çizgi filmleri, eski orijinal kıvamda yerli dizileri ve yapımları yanına ayrıca yaratıcı yeni eserlerde ekleyecek iseniz tebrik ederim,
ancak şu anda bile ekranı pisleten neredeyse tüm yapımlarınız için girişiyorsanız,
bir işe yaramazsınız.
Arkadaş sen daha kelimeye, içkiye yada şerbete veya bir küfüre yada herhangi yaratıcı bir şeye engel çakarken, kim ne yapsın senin hazırlayıp sunacağın dijital yayın platformunu?
Dirilişi, Seçilmişi, Kurtuluşu, Çakılmışı mı yayınlayacaksınız; zaten orjinal eser, dizi, anime yada Sit-Com arayan bilerek sizin rahatsız edici kanalınızdan uzaklaşıp Netflix veya Prime listelerine göz atıyor.
Her Yurtdışı dizinin çakmasını yaparız ya, Netflix l’in de çakmasını hazırlayın, kopyalayın ve devam ederken oradaki sansürsüz, +18, 13 veya 16 ibareli yayınlarında kopyasını hazırlayın da eksik olmasın platformun içeriği.

2 Beğeni

Yerli ve Milli Yayın Platformu TRTX 2023 çok yakında.

TRT Bandrol oranları güncelleme loading…

1 Beğeni