Türk Sinemasının Fantastik Perde Arkası Belgesel Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/turk-fantastik-sinemasinda-ses-ve-goruntu-efekti-uretimi/

Türk sinemasının fantastik geçmişiyle tanışmaya hazır mısınız? “1960-1970 Yılları Türk Fantastik Sinemasında Ses ve Görüntü Efekti Üretimi” belgeseli geliyor! (DEVAMI…)

Güzel bir bilgilendirme ve tanıtım olmuş teşekkürler. Ellerinize de sağlık. Fantastik türk filmi ve Yeşilçam denildiği zaman aklına Tarkan filmindeki ahtapot gelen yalnızca ben değilimdir eminim. Bir an için bu korkunc olması gereken yaratık bir sekilde komik oldugundan mı yaş sınırı yok diye düşündüm. Belki de bu noktada Tarkan filmini fantastik diye sınıflandırmakla yanılgıya düşünüyorum zira filmin tamamını hiç izlemedim. Uzun lafın kısası, Yeşilçam gerek akla zarar gerek çocuklara izletilmeyecek çok şeyi bünyesinde barındıyor. Her filmde değil tabii. Bildiğim kadariýla Tarkan filmlerinde rahatsiz edici tema var. Özetle, yaş sınıri neden yok? Dedigim gibi, icerik konusunda yanılma ihtimalim vardır. Fikrim de sabit degildir. Aydınlatan olursa memnun olurum.