Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

İmza almamın nedeni; olayı bu kadar fantastik anlatamadım ben işte :smile:

Bir kahveye imza veriyorum efendim. :rofl:

2 Beğeni

Bana 3 sipariştir Poe gönderiyorlar. Tamam Poe en sevdiğim yazar da, odam Poe posterleriyle doldu. Ayrıca geçen ay posterlerin yanında ayraçlar da gelmişti.

2 Beğeni

Lafı mı olur ne demek :smile:

1 Beğeni

İdefix ve dr normal düzeyde siteler olsada paketleme olayı rezalet 5tane kitap aldım havalı poşete koyup yolluyorlar ne kutuya koyma var,ne ek koruyucu.Kaç haftadır dr ve İdefix’i kullanmadım indirim kodları iyi olsada yırtık ve hasarlı kitap yollamaktan bişey yapmıyorlar belki sizin kitaplar iyi bir şeklide gelmiştir ama şikayetvar.com’a girerseniz durumu daha iyi anlarsınız.

Hocam siz Donanımhaber’in ölücülerinden misiniz? Maşaallah 40 yıl düşünsem aklıma gelmez.

5 Beğeni

Ben 3 kitap bile alsam hep kolide geliyor. Ayrıca daha korunaklı olması için ücretsiz hediye paketi seçeneğini seçebilirsiniz.
Ben yıllardır buralardan alışveriş yaptığım için kendi tecrübelerimi kısaca paylaştım. Maksadım, bu sitelerin kötü yönleri çokça söyleniyor, bari insanlar iyi yönlerini de bilsin. Sonrasında son karar yine tüketicinin.

1 Beğeni

Aklıma 3-4 ay önce gelmişti. Denemiş ve başarmıştım, hatta Kitap Fırsat/Kampanya Alanında da bunu paylaşmıştım. Ama DH’deki ölücülerle baş edemem. Onlar apayrı bir seviye.

2 Beğeni

Hocam valla ı seceneği seçmeme ve müsteri temsilcisine yazmama ragmen yinede sonuc aynı :slight_smile:
Ayriyetten hediye cekini hangi site için ve nekadar alıp indirim kodu kullanıyorsun acaba?

Hediye paketi seçeneğini seçtikten sonra kutucuğa en az bir kelime yazman gerekiyor. Yoksa kabul edilmiyor.

İndirim kodunu da İdefix ve D&R’de kullanabiliyorum. Şu an en avantajlısı İdefix’teki 15/100 kodu. Bu sayede 85/115’lik alışveriş yapabilirsin.
Hele hele 20/100 kodları gelirse 80/120’lik alışveriş yapmak çok iyi oluyor.

2 Beğeni

7 Beğeni

Hocam internet sitelerinden çok alışveriş yaptım bu dediğinizi biliyorum. Satıcı olan hepsiburadayı kastedettim. Hepsiburada kitapları kesinlikle önemsemeden paketliyor. Bir kağıda bile sarmadan poşede koyup göndermek nedir.

Hocam neredeyse bütün kitapları oradan aldım. Havalı poşet koydukları için kitaplar hasar görmüyor. kitapları parça parça göndermeleri sıkıntı. Tekli tekli gönderdikleri her kitapta oldukça sağlam paketlenmiş şekilde geliyor. Bunun dışında ne gibi sıkıntılar yaşadınız ki?

Sürekli bekleyiş içinde olmak yoruyor insanı. Ben toplu gelmesi taraftarıyım. Tek tek geldiği için ve haftanın belirli günlerinde teslimat yapılan yani her gün kargonun gelmediği bir yerde olduğum için kargo geldi mi gelecek mi diye beklemek hiç hoş olmuyor. Yine de bütün bunlara rağmen öncelikli tercihim her zaman idefix oluyor. Burası sayesinde kidegayı öğrendim bir sonraki alışverişimde muhtemelen oradan olacak.

1 Beğeni

Tekrar yazıp sinirlenmek istemiyorum. Konu geçmişine şöyle bir bakarsanız yaşanan sorunları görürsünüz :slight_smile:

Sizin durum tekli üçlü kitaplarda baloncuklu poşete koyup gönderiyorlar. Çok ürün gönderirken kutuya koyup içine bir yada iki tane havalı poşet koyup gönderiyorlar.O zaman işte sallanarak geliyor. Neyse siz mutluysanız bize söz düşmez herkesin memnun olması önemli olan :slight_smile:

Önceden İdefixten alıyordum. Ama kitapların paketlemeleri çok kötü yapılıyordu. Her siparişti bir kaç kitap sıkıntılıydı. Yaklaşık iki yıldır kitapyurdunu kullanıyorum çok da memnunum.

2 Beğeni

Bakın çıldırmamak elde değil. Kitapları değişime yolladım, ellerinde yok diye iade ettiler. Ben arayıp sorduğumda elimizde var problem değil yollayın dediler. 3 kez aradım sizi bilgilendireceğiz dediler. Ve sizce ne oldu, bilgilendirdiler mi? Mail bile yollamamışlar. Kartımın hesap özetinde iade ücretini gördüm. Problem yaşamazsan İdefix müthiş ama bu nedir arkadaşlar ya? Her şeye arıyorlar da bi buna mı arıyamıyorlar?

1 Beğeni

Kitapyurdu sağolsun, kitabımı göndermiş. N’aptınız kardeş, mermi mi sıktınız kitabıma, kılıçtan mı geçirdiniz! Nasıl becermişler de kitabı böyle haşat etmişler, akıl sır erdiremedim. Bir de 20 sayfa falan delik böyle devam ediyor.

Geçen gün bir iptal işlemi için aramış, hatta 10 dakika beklemiştim. Bakalım kitabın değişimi kaç gün sürecek? Satış sonrası konusunda Kitapyurdu’ndan şu anlık pek memnun değilim.

6 Beğeni

bu aslında -en azından benim çalıştığım- bir çok kargo şirketinde olan bir özellik, ayda 10-15 gönderi yaptığım eticaret sitem de bile bu hizmeti kullanabiliyor müşteriler.

Valla sanırım internetten kitap alanlar arasında en şanslı insan benim, ulaşabildiğim en eski siparişim 2007 kitapyurdu. Bunun yanında Idefix’in ideefixe olduğu yılları hatırlarım. Bugüne kadar aklımda yer eden bir tan sorunlu kitap alışverişim olmadı. Tabi bir iki tane temin edilemediği için iptal edilen siparişim olmuştur ama kafamda yer etmemiş.

Forumu takip ettiğim kadarı ile sanki biraz sakınan göze çöp batar durumu var :smiley:

2 Beğeni

kitapbulut.com diye bir site buldum kitabinabak.com sitesinden fiyatları gayet uygun. Neredeyse bütün kitaplar en ucuz burada. Bir denemeye karar verdim. Kitaplar zamanında kargoya verildi ve sağlam bir şekilde elime geçti. Her hangi bir sıkıntı çıkmadı. Bir daha ki sefer de deneyebilirim.

1 Beğeni