Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Bende Kidega dan bugün gelen kitaplardan birini değişim için göndereceğim ama ben daha kitabı göndermeden değişim istediğim kitabı kargoya vermişler :scream: idefix ile 50 güne yakın bekledikten sonra baya bir şaşkınım :flushed:

14 Beğeni

Kidega, diğer kitap satış siteleri ,neyi yanlış yapıyorsa , onu doğru yapıyor .Yanlış bilmiyorsam daha 1 yaşında olmalarına rağmen , ciddi bir oyuncu olduğunu ispatladı ve pastadan aldığı pay giderek büyüyor . Bu ciddiyetle devam ederse, pazardaki büyük boşluğu dolduracak .

9 Beğeni

Eğer bu doğruysa 3e 5e bakmam tüm kitaplarımı Kidega’dan alırım.

1 Beğeni

Şaşkınım ama galiba değişim istenen kitaptan ellerinde varsa hemen gönderiyorlar Olmayan kitabı da sipariş edip göndereceklerdir Sonuç olarak şuan değişim istediğim kitap için kargo numarası oluşturmuş Yurtiçi Kargo yarın gelecektir Umarım böyle devam ederler :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Kidega müşteri odaklı en sağlam firma.

2 Beğeni

Ben de son iki alışverişimi Kidega’dan yaptım. Müşteri hizmetleri gerçekten çok iyi. Mesajlara bile anında cevap veriyorlar. Hasarlı bir kitap için İdefix’e attığım mesaja 4 aydır cevap alamadım oysa.

2 Beğeni

En çok idefix ve Dr ye güvenirim. Paketlemeleri çok güzel. Ancak tek tek gönderme gibi bir sıkıntıları var. Örneğin 3 kitap alıyorsunuz tek tek 3 parça halinde gönderiyorlar. İdefix müşteri hizmetlerine işim düştü bir keresinde hiç üzmediler.
İlknoktayı da kullanıyorum ama Paketlemeleri özensiz o yüzden çekiniyorum kullanmaktan.
BKMkitabı da kullandım bir kaç kez oranın paketleri de hoşuma gitmişti.

İşler istenilen şekilde sorunsuz ilerlediğinde tüm satış siteleri iyi duruyor ama asıl kalite süreçte aksaklıklar çıkınca belli oluyor. Kidega gibi mi davranıyorlar yoksa BKM gibi mi? Bence asıl olay burada.

3 Beğeni

Kidega’dan PKD 3 cilt toplu eserleri aldım paketleme şekilleri hoşuma gitmedi benim. Öylece koyulmuş kutunun içine. Sabitlememişlerde kitaplar sallana sallana gelmiş. Bunun üstüne kargo firmaları da zaten dikkat etmiyorlar. Kutu ezilmiş , hatta neredeyse yan tarafı yırtılacakmış geldiğinde kitaplar yan tarafından gözüküyordu. İşin kötüsü ilk alışverişimdi Kidega’dan. Şöyle bir durum var kitaplarda hiç zarar yok bu sevindirici. Böyle olmasına rağmen 2. siparişimi de verdim. Bakalım bu sefer nasıl olacak.

1 Beğeni

Yaşadığım bir deneyimi anlatayım, arkadaşlar da alışverişlerinde ona göre önlemini alsın.
Bu senenin başında Okuoku sitesinden bir alışverişim oldu. Aldığım ürünlerin arasında YKY Yayınlarının “Dostlukla Seçme Mektuplar” eseri vardı.

image

Siparişim gelmeden önce telefonla tarafıma ulaşıp ürünün hasarlı olduğunu ve bu şekilde kabul edip etmeyeceğimi sordular. Önce bu yaklaşımları bana çok etik ve güzel geldi. Ben de ürünün özel bir ürün olduğunu ve benim için yenisi temin edilebilirse daha çok memnun olacağımı söyledim. Telefondaki kişi yayınevi ile görüştüklerini ve ürünün baskısının bitmiş olduğunu bildirdi. Ben de uzun süredir almak istediğim bir kitap olduğu için paniğe kapılarak bir daha bulamam kaygısı ile ürünü hasarlı olarak kabul ettim.
Daha sonra Okuoku sitesinde aralıklı yaptığım kontrollerde ürünün yine stoklarında gözüktüğünü ve yayınevinde de baskısının bitmemiş olduğunu öğrendim. Kendilerine bu kırıcı durumu mail yolu ile bildirmiş olmama rağmen geri dönüş yapmadılar. Tarafınıza gelebilecek hasarlı ürünler konusunda bu durumu göz önünde bulundurun.

7 Beğeni

Ben de Kidega’dan ilk alışveriş yaptığımda aynı şekilde koli içinde özensiz gelmişti ve kitapların biri hasarlıydı. Site üzerinden mesaj attım. Çok hızlı döndüler ve hiç zorluk çıkarmadan kitabın değişimi yapıldı. Sonraki alışverişlerimde böyle bir şey yaşamadım. Sanıyorum o zamanlar henüz paketleme servisleri düzgün şekilde kurulmamıştı (Temmuz 2018). Şimdi kitapyurdu gibi siparişin büyüklüğüne göre ambalaj yapıyorlar.

4 Beğeni

Kesinlikle doğru. Geçen aldığım Biz kitabı hasarlı gelmişti, telefonla müşteri hizmetlerini aradım hemen temini başlatacağını söyledi. Bendeki kitabı geri göndermek için de ptt ile anlaşmalı olduklarını öğrenince, ptt’ye hemen veremem yalnız dediğimde müsait olduğunuzda gönderirsiniz dendi. Kitap zaten ellerinde olduğundan olacak ki konuşmanın akşamında kargo bilgileri girilmişti. Kısacası Kidega’da bir güven ortamı var.

5 Beğeni

Farklı bir alanda e-ticaret yapan birisi olarak bir kaç kelam edeceğim. İlk olarak ürün ne olursa olsun müşteri her zaman hasarsız gelmesini ister. Bu çok normal bir durum. Fakat işin başka bir boyutu var. Herkes insan, yoğun çalışmalar sırasında karışıklıklar, hatalar olabiliyor. Ülkemizde bulunan kargo şirketlerinin kalitesi de malum iken hasarlı ürünü koşulsuz değiştiren platformlara çok laf etmeyin.

Benim için önemli olan hızlı gönderilmesi ve sıkıntı yaşandığı vakit hızlıca problemi çözmeleri. Kocaeli gibi bir şehirde merkezde bulunan sağlık ocağını 1 hafta bulamayan kargo görevlileri varken çokta kızamıyorum satış yapan sitelere.

5 Beğeni

Haklısınız, hepimiz insanız ve farkedemediğimiz hatalar olabiliyor, şahsen ben de, işyerinde hatalar yapabiliyorum. Benim BKM den şikayetim, iade edileceğini bile bile, bu kadar büyük hasarlı bir kitabı yollamış olmaları, gözden kaçması imkansız.Boş yere hem beni, hende kendilerini uğraştırıyorlar.

Mutlaka sorunsuz ve koşulsuz değişim yapanlara sözüm yok.
Fakat elindeki hasarlı ürünü yayınevinde baskısı bitti , bizim de elimizde başka yok diye gönderip aynı ürünün satışına devam etmeleri oldukça basit ve ucuz bir hareket.

1 Beğeni

Hepsiburadayı yazmayı unuttum. Hepsiburada kitap konusunda pek tercih edilesi değil çünkü paketlemeleri özensiz. Yaptığım siparişi 3 parça halinde gönderdiler. Bu 3 parçanın 1 i toplu kitaplardan oluştuğu için kutuya öylece koymuşlar göndermişler. Diğerleri tek kitaptan oluşuyordu ve sadece kargo poşetine koyup göndermişler. İnsan en azından bir havalı poşete sarıp gönderir. PTT kargo kullanıyorlar ve PTT kargo çok hızlı aynı zamanda benim bulunduğum bölgede yaptığım tespitlere göre açık ara en kaliteli kargo firması.

hepsiburada.com amazon gibi oldu içinde başka mağazalar da mevcut. Farklı farklı mağazalardan almış olabilirsiniz ürünleri. Alışverişte buna dikkat etmek lazım hepsiburada.com da.

1 Beğeni

Zaten sorun aslında aksaklıkların hasarların olması değil. Bazı sitelerin bunu bilerek isteyerek defalarca yapması ( d&r , idefix , bkm ) ve kendisi bilerek oluşturduğu mağduriyeti gidermek istememesi. Kötü niyet olmasa zaten defalarca yazıldı hasarların olabileceği. Bizim derdimiz hiç hasar olmayacak %100 memnuniyet olsun değil. Geçmiş mesajlara bakarsanız yaşadığımız sorunlar her yerde yaşanabilecek sorunlar değil.

Siz kaç alışveriş yaptınız d&r ve idefix’ten ne kadar zamandır kullanıyorsunuz bilmiyorum. Ama acele etmeyin yakın zamanda anlarsınız nasıl bir site olduklarını. Sorun yaşamayınca zaten hepsi güzel, bir sorun olunca ne oldukları ortaya çıkıyor.

Düzenleme; Ayrıca paketleme de o iki siteyi beğenmeniz şaşırtıcı adamlar paketleme yapmıyor ki :slight_smile: Numaralara göre kutuları var kitapları içine koyup yanına iki tane havalı poşet koyuyorlar. Kitaplar sallana sallana geliyor. Bu mudur yani iyi paketleme?

2 Beğeni

Mesela ben, İdefix ve D&R’den 350-400 kitap almışımdır.(Büyük çoğunluğu son 1 yıl içinde.) Herhalde, bu yüzden benim lafımım bir geçerliliği vardır.
Ben bu şirketlerle sorun yaşamadım mı, yaşadım. 400 kitabın içinden en fazla 20-25 tanesi hasarlı veya yanlış gönderildi. Ama bu konularda müşteri hizmetlerini aradığımda 30 saniyeden fazla beklediğimi hatırlamıyorum. Veya değişim prosedürlerini doğru takip ettiğimde, yeni ürünün gelmesi 7 günden fazla sürmedi. (Mesela geçen gün yanlış sipariş yollamışlardı. Prosedürleri izledim. Hatalı yolladıkları kitap çarşamba günü ellerine ulaştı ve cuma günü doğru kitabı kargoya verdiler.)

Yüksek indirimler, indirim kodları, hediye çekleri derken, kitapları 2. el fiyatlarından çok daha uyguna alabiliyoruz. Üstelik kargo parası da ödemiyoruz. Bu konuda onlara rakip olacak başka bir firma yok. Lütfen, bunları göz ardı etmeyelim.

Not: Ürün sipariş ederken ücretsiz bir şekilde hediye paketi seçeneğini seçerseniz daha korunaklı bir paketleme olur.

4 Beğeni