Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Sizin adınıza mutlu oldum.

Bu sitelerden alışveriş yaptığım dönemde hep karşılaştırmalı yaptığım için bu konuda katılmıyorum. Diğer sitelerde kampanyalar takip edilirse indirim zamanına göre uygun fiyat değişiklik gösteriyor siteler arasında. Tabi tek bir yayınevinden sepet oluşturma o yayınevinin o sitede indirime girdiği dönem kıyaslarsanız bu durum oluşmaz. Ama ben kendi adıma konuşacak olursam aldığım kitapları kampanyaları takip edip banka kampanyalarıyla birleştirince çok uyguna alıyorum çoğu zaman.

Bütün bunları geçtim. Ürünün uygun olması tabi önemli fakat benim için hiç bir zaman sunulan hizmetin kaliteli olmasından önemli olmadı. Mesela bedava verseler şu mesajdaki ince düşüncenin yerini tutmaz.

Özet

Siparişinizde bulunan ve aşağıda bilgileri bulunan kitap maalesef temin edilememektedir. Ekibimiz farklı kaynaklardan da bu kitaba ulaşmaya çalıştı ancak kitabınıza ulaşmamız mümkün olmadı. Elimizde olmayan bu aksaklık için içtenlikle özür dileriz.

Alışverişinizin Enpara kartıyla gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bu kitabın iptal edilmesi halinde alışveriş tutarınız 50 TL altına düşeceği ve Enpara kampanyası kapsamından çıkacağı için size sormadan iptal işlemini gerçekleştirmedik.

Kampanyadan yararlanabilmeniz için, dilerseniz siparişinizin tamamının iptal edebiliriz, siz de böylece yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz; ya da tedarik edemediğimiz kitap tutarında hediye çeki tanımlayabiliriz.

Alışverişinizi Enpara kampanyası dahilinde yapmadıysanız talebiniz doğrultusunda iptal işlemini gerçekleştirebiliriz. Gerekli işlemi sağlayabilmek için geri dönüşünüzü bekliyoruz.

İyi günler dileriz.

Kidega Müşteri İlişkileri Ekibi

Size katılıyorum. İndirim kodları-mesele geçen 100₺ye 15₺ kod kullandım- indirim oranları derken sudan ucuza alıyorum. Üstelik geçen alışverişimde 3 tane de ayraç koymuşlar.
Hatalar var ama her sitede olduğu kadarıyla.

1 Beğeni

Banka kampanyası meselesi ayrı bir şey. Herkeste Enpara veya Cepteteb yok. O yüzden bu konuyu ayrı tutmalıyız.(Kendim de Enpara kampanyasını her ay kullanırım.)
Diğer taraftan eğer tek tek kitap alıyorsanız, başka sitelerde, farklı dönemlerde daha uygun fiyata bulabilirsiniz, bu kısım doğru. Ama toplu alışveriş yapıyorsanız kullandığınız indirim kodlarıyla birlikte (Ki 1 alışverişte 2 kere indirim kodu kullanabiliyorsunuz. Daha dün bu sayede fazladan %30 indirim aldım.) daha uygun fiyatlısını bulamazsınız.(Sanırım bunu yukarıdaki mesajımda iyi ifade edememişim.)

Kidega’yı ben de severim. Şu anda ilk dönemleri ve oldukça iyi iş çıkartıyorlar. Ve umarım böyle devam eder. Ama hatalı ürün yollama oranları İdefix ve D&R’e yakın. Satış sonrasında şimdilik bir adım öndeler.
Ama satış sonrası için bu siteleri şimdi değil de, 1-2 yıl sonra karşılaştırmak daha doğru olur. Bir satış düzeyleri İdefix, D&R, Kitapyurdu seviyelerine gelsin, bakalım o zaman da aynı hızı ve kaliteyi devam ettirebiliyorlar mı! Ki umarım devam ettirirler.

3 Beğeni

Elinde hazır bulunan kitabı sizi bekletmemek adına gönderiyor hemen. Müşteri memnuniyeti için yapıyor bunu. Neden rahatsız oldunuz ki bundan?

5 Beğeni

En son ben de burada İdefix’i övüyordum. Son siparişimde gelen Madde 22 yapış yapış bir halde geldi, yapıştırıcı bulaşmış gibi duruyordu. Öyküler kitabı ise kalemle çizilmiş halde -evet yanlış okumadın kalemle çizilmiş halde, hem de tükenmez kalem- geldi. Değişim talebi oluşturdum 6 gündür ses yok, ne zaman arasam işlemde diyorlar. Evet ilk kez hasarlı bir ürün gelmiyor ama ilk kez bu kadar ilgisiz gördüm. Ben çok büyük bir şey olmazsa idefix’i kullanmam. 3-5 fazla verir kidegadan, kitapyurdundan alırım.

1 Beğeni

Neden ayrı tutayım kartlar bende var parayı da ben ödüyorum. Ben benden çıkan paraya bakarım. Ben zaten herkes burdan alsın en ucuzu burada demiyorum kendi deneyimimi yazıyorum. Herkeste var yok bilemem ona göre insanlar kendi tercihini yapar.

Sizin iki kod kullanmanız nasıl oluyor bilmiyorum ama böyle bir durumda hep kampanyalar birleştirilemez yazıyor. Extra sizin deyişinizle herkesin kullanmadığı bir kampanyaysa bilemem. Eğer bu iki kodu şu an ben girince bulamıyor ve kullanamıyorsam bu durum da herkesin kullanamadığı oluyor.

@ohyespatates Arkadaşta yazmış prosedür dediğiniz uygulama düzgün işleyişi olan bir firmada olur. O dediğiniz uygun yöntemi takip edemeyecek durumda değil insanlar ama işte adamlar sorunlu. Bir ürünün değişimini yapmada çok başarılılar ki bu kadar bekletiliyoruz.

İşlemlerin hızlandırılması için form oluşturmaları bile ne olduklarını gösteriyor. Ben para vermiş almışım ürün hasarlı gelmiş yenisini göndermeleri gerek, ama telefon başında beklemek sonra o formu oluşturmalarını sağlamak zorunda kalıyorum. Neden? Mağdur olmam zaten hızlı bir şekilde işlemlerimin yapılmasını gerektirmiyor mu? İlla ki aramak zorunda mıyım yani? :smile:

Ettirirler ettirmezler orası onların sorunu. Ben sonuçta hisse senetlerini alıp geleceğe yatırım yapmıyorum :slight_smile: Şu an ki mevcut durumda bana en uygun hizmeti sunan firmalardan biri sadece. Eğer devam ettirmezse yarın pidega diye firma çıkar ondan alışveriş yaparım.

Zaten sizin için demiyorum. Forumda bunları okuyan ve buradaki yorumlardan etkilenip alışveriş tercihlerini değiştiren insanlar illa ki vardır. Onları da işin içine katıp söylüyorum. Sonuçta burada yorum yapmamızın amacı diğer forumdaşlarımızın da bu konularda bilgilenmesi.

Oldukça basit bir uygulama. Bir yan hesap açıyoruz ve o yan hesaptan ana hesaba hediye kartı alıyoruz. Hem yan hesaptan hediye kartı satın alırken hem de ana hesaptan sipariş verirken indirim kodu kullanabiliyoruz. Bu sayede 85/100 değil de 85/115’lik alışveriş yapıyoruz. 2 dakikalık bir uğraş.

@Ufuk hocam, biraz sakin olun yahu. En sondaki gülücük kısmına gelene kadar, yazdıklarınızdan çok sinirli olduğunuzu hissettim.

Bu arada o kadar İdefix, D&R muhabbetinin üstüne yeni kargom geldi. Hem de Kidega’dan😁

3 Beğeni

Yok be senle önceden muhabbetimiz var alışveriş bile yaptık yanlış hatırlamıyorsam :slight_smile: Neden sinirli olayım. Firmalara sinirliyim ama :slight_smile:

İdefix ve D&R’a karşı @Agape - Akılçelen çekişmesi durumum var :smile:

Bu yöntemi okumuştum daha öncede biri yazmıştı.

3 Beğeni

Aha da Kidega alışverişimin içinden bu ay ayraç çıkmadı. Şimdi buna ben çok sinirlendim😤 Normalde her ay kargodan çıkardı. Demek ki bunlar da büyümeye başlayınca çok şımardılar😁 Başka bir firmaya geçmenin vakti geldi, acaba hangisine🤔

3 Beğeni

Ayraç yoksa poster vardır :grin: dönem dönem değiştiriyorlar hediyeyi.

3 Beğeni

Poster değişti mi bu arada? Çıktıysa görsel atarsanız sevinirim.

1 Beğeni

Geçen ayki poster yine çıktı da, posterin yanında ayraç da veriyorlardı. Bir de takvim.

2 Beğeni

Aynısı çıktı, Edgar Allan Poe posteri.

2 Beğeni

Son dönem ayraçları güzeldi kidega’nın. Bana da Kafka gönderip duruyorlar. :grinning:

3 Beğeni

Kafka posteri mi gönderiyorlar?

Bu aynısından 3. oldu… Tamam Kafka severim, ama sayın Kidega diğerlerinden de gönderin. :laughing:

2 Beğeni

Ben D&R sitesini sanırım 2008 yılından beri kullanıyorum. Aldığım kitapların da haddi hesabı yoktur. Aynı oranda kitapyurdu, idefix de kullanımım oldu. Açıkçası Satış Sonrası destek kısmına geldiğimizde işler değişiyor.

Yıllar sonra artık benim bıktığım bir nokta var ki bezdim artık. Ben zaten evden çıkacaksam ha mağazaya gitmişim ha kargoya gitmişim de hasarlı ürün vermişim. Oturduğum yerde herhangi bir kargoya gitmek için ya taksiye binmem lazım ya da taksiye binmem lazım. Hep garip gurabba yerlerde bu kargo firmalarının yerleri. :smiley: E, ben taksiye bineceksem zaten gider mağazadan alırım. Benim yaptığım bütün kâr nereye gitti?

Taksiye, zamanıma ve bozulan sinirlerimi yatıştırmak için kullandığım ilaçlara gitti. Hatta ben zararlı oldum. Satış Sonrası Destek bir kuruluşun bel kemiğidir. Ben Kidega’dan alışveriş yapıyorum şimdilerde. Neden mi? Çünkü hasarlı ürünü ben göndermeden şıp diye gönderiyor. Ürünü müsait olduğumda verebiliyorum veya sağlam ürünüm geldiğinde kargodaki adama benim bir de iadem vardı diyerek ürünümü teslim edebiliyorum. Yurtiçi kargoda bu hizmet var. Ben şimdi ne kaybettim? 5 tl fazla verdim ama evimden çıkıp yetmiş türlü takla atmadım ve zamanımı yemedim, sinirlerim de gayet güzel. Yaptım kahvemi oturdum işimin başına. Her hafta zaten bir kere kargoya gidiyorum ürünlerimi göndermek için. Bunları bile toplu yapıyorum ki zamandan tasarrufum olsun diye.

Kısacası lakayt Satış Sonrası Destek elemanlarıyla telefonda çileden çıkmak yerine ben, benden 5 tl fazla alıp beni yormayacak firmaları tercih ederim. Bu bugün Kidega olur, yarın Fidega olur, öbür gün Mapara olur beni alakadar etmez.

4 Beğeni

Sonraki alışverişimde yazayım bari Kafka gönderin diye :slight_smile:

1 Beğeni

Ben geçen ay 2 alışveriş yaptım birinden Poe ve ayraç, diğerinden Kafka çıktı. Ayraçlarını bende seviyorum hep göndersinler.

2 Beğeni