Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri

Yok be senle önceden muhabbetimiz var alışveriş bile yaptık yanlış hatırlamıyorsam :slight_smile: Neden sinirli olayım. Firmalara sinirliyim ama :slight_smile:

İdefix ve D&R’a karşı @Agape - Akılçelen çekişmesi durumum var :smile:

Bu yöntemi okumuştum daha öncede biri yazmıştı.

(Umut K.) #255

Aha da Kidega alışverişimin içinden bu ay ayraç çıkmadı. Şimdi buna ben çok sinirlendim😤 Normalde her ay kargodan çıkardı. Demek ki bunlar da büyümeye başlayınca çok şımardılar😁 Başka bir firmaya geçmenin vakti geldi, acaba hangisine🤔

(Erdal) #256

Ayraç yoksa poster vardır :grin: dönem dönem değiştiriyorlar hediyeyi.

Poster değişti mi bu arada? Çıktıysa görsel atarsanız sevinirim.

(Umut K.) #258

Geçen ayki poster yine çıktı da, posterin yanında ayraç da veriyorlardı. Bir de takvim.

(Umut K.) #259

Aynısı çıktı, Edgar Allan Poe posteri.

Son dönem ayraçları güzeldi kidega’nın. Bana da Kafka gönderip duruyorlar. :grinning:

Kafka posteri mi gönderiyorlar?

Bu aynısından 3. oldu… Tamam Kafka severim, ama sayın Kidega diğerlerinden de gönderin. :laughing:

(Hiçliğin bekçisi…) #263

Ben D&R sitesini sanırım 2008 yılından beri kullanıyorum. Aldığım kitapların da haddi hesabı yoktur. Aynı oranda kitapyurdu, idefix de kullanımım oldu. Açıkçası Satış Sonrası destek kısmına geldiğimizde işler değişiyor.

Yıllar sonra artık benim bıktığım bir nokta var ki bezdim artık. Ben zaten evden çıkacaksam ha mağazaya gitmişim ha kargoya gitmişim de hasarlı ürün vermişim. Oturduğum yerde herhangi bir kargoya gitmek için ya taksiye binmem lazım ya da taksiye binmem lazım. Hep garip gurabba yerlerde bu kargo firmalarının yerleri. :smiley: E, ben taksiye bineceksem zaten gider mağazadan alırım. Benim yaptığım bütün kâr nereye gitti?

Taksiye, zamanıma ve bozulan sinirlerimi yatıştırmak için kullandığım ilaçlara gitti. Hatta ben zararlı oldum. Satış Sonrası Destek bir kuruluşun bel kemiğidir. Ben Kidega’dan alışveriş yapıyorum şimdilerde. Neden mi? Çünkü hasarlı ürünü ben göndermeden şıp diye gönderiyor. Ürünü müsait olduğumda verebiliyorum veya sağlam ürünüm geldiğinde kargodaki adama benim bir de iadem vardı diyerek ürünümü teslim edebiliyorum. Yurtiçi kargoda bu hizmet var. Ben şimdi ne kaybettim? 5 tl fazla verdim ama evimden çıkıp yetmiş türlü takla atmadım ve zamanımı yemedim, sinirlerim de gayet güzel. Yaptım kahvemi oturdum işimin başına. Her hafta zaten bir kere kargoya gidiyorum ürünlerimi göndermek için. Bunları bile toplu yapıyorum ki zamandan tasarrufum olsun diye.

Kısacası lakayt Satış Sonrası Destek elemanlarıyla telefonda çileden çıkmak yerine ben, benden 5 tl fazla alıp beni yormayacak firmaları tercih ederim. Bu bugün Kidega olur, yarın Fidega olur, öbür gün Mapara olur beni alakadar etmez.

Sonraki alışverişimde yazayım bari Kafka gönderin diye :slight_smile:

(Erdal) #265

Ben geçen ay 2 alışveriş yaptım birinden Poe ve ayraç, diğerinden Kafka çıktı. Ayraçlarını bende seviyorum hep göndersinler.

İmza almamın nedeni; olayı bu kadar fantastik anlatamadım ben işte :smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #267

Bir kahveye imza veriyorum efendim. :rofl:

(Umut K.) #268

Bana 3 sipariştir Poe gönderiyorlar. Tamam Poe en sevdiğim yazar da, odam Poe posterleriyle doldu. Ayrıca geçen ay posterlerin yanında ayraçlar da gelmişti.

Lafı mı olur ne demek :smile:

(Hüseyin gök) #270

İdefix ve dr normal düzeyde siteler olsada paketleme olayı rezalet 5tane kitap aldım havalı poşete koyup yolluyorlar ne kutuya koyma var,ne ek koruyucu.Kaç haftadır dr ve İdefix’i kullanmadım indirim kodları iyi olsada yırtık ve hasarlı kitap yollamaktan bişey yapmıyorlar belki sizin kitaplar iyi bir şeklide gelmiştir ama şikayetvar.com’a girerseniz durumu daha iyi anlarsınız.

(Kenan Ulusoy) #271

Hocam siz Donanımhaber’in ölücülerinden misiniz? Maşaallah 40 yıl düşünsem aklıma gelmez.

(Umut K.) #272

Ben 3 kitap bile alsam hep kolide geliyor. Ayrıca daha korunaklı olması için ücretsiz hediye paketi seçeneğini seçebilirsiniz.
Ben yıllardır buralardan alışveriş yaptığım için kendi tecrübelerimi kısaca paylaştım. Maksadım, bu sitelerin kötü yönleri çokça söyleniyor, bari insanlar iyi yönlerini de bilsin. Sonrasında son karar yine tüketicinin.

(Umut K.) #273

Aklıma 3-4 ay önce gelmişti. Denemiş ve başarmıştım, hatta Kitap Fırsat/Kampanya Alanında da bunu paylaşmıştım. Ama DH’deki ölücülerle baş edemem. Onlar apayrı bir seviye.