Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri

(Cankut Değerli) #294

Evet gördüm. Ben dokuz taksitle gelen aylık ödemeyi ve vadesiz osaydı ödeyeceğim miktarı karşılaştırıyordum. :slight_smile:

(∆) #295

Hocam ödeme ekranında yazıyor, tek çekim ve taksitli ücret arasındaki fark vade farkı oluyor.

(MUSTAFA) #296

İlknoktadan Bugün Zaman çarkı 11 ve 14 siparişi verdim. 1 saat sonra Kargoya verdiler. Bu ne hız arkadaş… inşallah sıkıntısız gelir…

Kitabı insanlar değil makinalar seçip paketlerse sonunda olacağı budur. Bu yüzden de makinalaşmaya karşıyım.

(Umut K.) #298

Kitapyurdu otomasyona geçmeden önce de böyle sıkıntılar oluyordu. Tabii buradaki sorun, kitap hangi aşamada bu hale gelmiş? Yayıncıdan mı böyle teslim alınmış, yoksa depodayken mi bu sorun oluşmuş?

Doğan Kitap büyük bir kampanyayla sattığı için bence kitap yayıncıdan bu halde teslim alınmış. Sorun burada makineden çok insanda gibi.

Şimdiye kadar kitapyurdunda o kadar alışverişe rağmen hiç sıkıntı yaşamadığım için çalışanlardan kaynaklı olabileceği aklıma gelmedi hiç. Doğru olabilir.

Aynı kitabı almıştım kitapyurdundan kampanyayla. Hiç bir sıkıntısı çıkmadı, yani defolu ürünler üzerinden bir kampanya değil sadece şanssızlık sanırım.

(Umut K.) #301

Ey @UfukTR Efendi, gör bunları, gör! O kadar laf ettiğin D&R’nin gönderim hızına bak. Kargoya verdikleri ürünü 13 dakikada teslim ediyorlar. Bu gidişle yakında ışık hızında teslim etmeye de başlayabilirler.
Bu milleti D&R sevgisinden vazgeçiremeyeceksin @UfukTR Efendi.

Durmak yok, D&R’ye devam.

(Hiçliğin bekçisi…) #302

D&R size acaba ücret mi veriyor? Subliminal reklam yapmanız için. :joy: Yoksa siz rüşvet mi veriyorsunuz hemen göndersinler diye? Kafamda deli sorular… :sweat_smile: Seni bi’ sorguya alalım. :sunglasses: Şöyle buyurun.

(Umut K.) #303

Bunlar birtakım dış güçlerin uydurmaları. Tabii ki de D&R övmek için para almıyorum. 3 kitap sipariş ettiğimde 5 kitap göndermeleri benim suçum mu! Hep bunlar yanlış algı sorunu.
Son olarak: Ey halkım, asla A-Ga-Pe nin algı oyunlarına gelmeyin, kandırılmayın.

(Hiçliğin bekçisi…) #304

Ooooo. İşin rengi değişti. Bir de üç kitap sipariş edip başkalarının siparişlerine de el koyuyorsun. Bu bir itiraftır. Kargocuyla aranda gizli bir anlaşma mı var? Milletin kargosunu sana getirince fazla kitapları aranızda kırışıyor musunuz? Konuş bre gafil! Yoksa cahil miydi? :joy:

@UfukTR koş kayıp kargolarını bulduk galiba… :face_with_hand_over_mouth:

(Umut K.) #305

Beni burada sorgusuz, sualsiz, tam itaatle savunacak halkım nerede! Unutmayın, @Agape Hanım’ın MİTÖ(Mehmet İhsan Tatariciler Örgütü)cülerle boy boy fotoğrafları mevcut. Kayıp Rıhtım’ı MİTÖ’ye parsel parsel kaç kitaba sattınız, onu söyleyin. Bence @Agape yi yımrıhla “protesto” etmenin tam zamanı. Bakın sizi halk kahramanı yapacağım.

Not: Hepsiexpress’e sövmek ve övmek arasında gidip geliyorum. Her siparişi sabah 10’da getiriyorlar. Bırakın da biraz uyuyalım yahu.

@Agape çok güldüm ya konuşmalar harika :joy::joy:

Adamlar o kadar hızlı ki iki girdiyi aynı anda girebiliyor tebrik etmek lazım :joy:

O zaman bende bunları canlı yayınlarım. 3,5 milyon rıhtım sakini izler. Bugün reddettiğini yarın kabul etmek zorunda kalırsın. @AugusteDupin :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #307

Ahahahaha. Ay çok güldüm Allah da sizi güldürsün.

Ayrıca bu hızı çekemiyorum. Çekemediğim için sizi lanetliyorum. :buyucu: Kargolarınız daha erken saatte teslim edilip, ürünleriniz çok geç teslim edilecek veya kaybolacak. Hahihoy hayarah goranneh senni karagoh!!! :smirk:

Magia-Malefica-82359

ilginçtir, ben bugüne kadar İdefix ve DR alışverişlerimde hiç sorun yaşamadım. Bazen siparişler parçalı gelse de hiçbir zaman eksik veya yanlış ürün gelmedi. Kargolama hızı da gayet iyi idi. Ufak tefek hasarlı ürünleri de değişime gönderdiğimde, sorunsuz bir şekilde değişim yapıldı, iadelerim de kabul edildi ve ödeme yapıldı. Müşteri temsilcileri de her zaman kibar davrandılar ve yardımcı oldular. Oysa BKM’den yapmış olduğum her alışverişte sorun yaşadım. Değişim için gönderdiğim hasarlı kitapların, daha hasarlı olanlarını tarafıma gönderdiler.

(Umut K.) #309

Büyünüz ters tepti sanırım. Önceden 10.30’a doğru geliyorlardı. Şimdi 20 dk daha önce gelmeye başladılar. O yüzden size cevabım:
Onların büyüsü varsa bizim Allah’ımız var.”
(Saate uygun bir söz oldu.)

Not: Bu arada İdefix de Hepsiexpress’e geçmeye başlamış.

(Hiçliğin bekçisi…) #310

20 dakika 20 dakikadır. :joy: Zaten daha erken gelemezler. Ancak hazırlıyorlardır. Kamyonun boşalması, hepsinin bölge bölge ayrılması, tekrar arabalara dağılması… :sweat_smile: Keyifli okumalar dilerim. :blush:

(Umut K.) #311

Daha da erken getirmeye devam ederlerse, bir sonraki siparişimde; uyandığımda başucumda kargomu bulacağım ve üstündeki notta da “Uyundırmaya kıyamadık.” yazısını göreceğim, diye çok korkuyorum.
Umarım giderken bir de buse kondurmazlar😂

(Hiçliğin bekçisi…) #312

Aslında romantik görünürdü… Tabii kime göre, neye göre… Orası tartışılır. :joy:

Amazon’da 2.el kitap satılıyor mu? Bilgisi olan var mı?