Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Ahahahaha. Ay çok güldüm Allah da sizi güldürsün.

Ayrıca bu hızı çekemiyorum. Çekemediğim için sizi lanetliyorum. :buyucu: Kargolarınız daha erken saatte teslim edilip, ürünleriniz çok geç teslim edilecek veya kaybolacak. Hahihoy hayarah goranneh senni karagoh!!! :smirk:

Magia-Malefica-82359

6 Beğeni

ilginçtir, ben bugüne kadar İdefix ve DR alışverişlerimde hiç sorun yaşamadım. Bazen siparişler parçalı gelse de hiçbir zaman eksik veya yanlış ürün gelmedi. Kargolama hızı da gayet iyi idi. Ufak tefek hasarlı ürünleri de değişime gönderdiğimde, sorunsuz bir şekilde değişim yapıldı, iadelerim de kabul edildi ve ödeme yapıldı. Müşteri temsilcileri de her zaman kibar davrandılar ve yardımcı oldular. Oysa BKM’den yapmış olduğum her alışverişte sorun yaşadım. Değişim için gönderdiğim hasarlı kitapların, daha hasarlı olanlarını tarafıma gönderdiler.

2 Beğeni

Büyünüz ters tepti sanırım. Önceden 10.30’a doğru geliyorlardı. Şimdi 20 dk daha önce gelmeye başladılar. O yüzden size cevabım:
Onların büyüsü varsa bizim Allah’ımız var.”
(Saate uygun bir söz oldu.)

Not: Bu arada İdefix de Hepsiexpress’e geçmeye başlamış.

5 Beğeni

20 dakika 20 dakikadır. :joy: Zaten daha erken gelemezler. Ancak hazırlıyorlardır. Kamyonun boşalması, hepsinin bölge bölge ayrılması, tekrar arabalara dağılması… :sweat_smile: Keyifli okumalar dilerim. :blush:

4 Beğeni

Daha da erken getirmeye devam ederlerse, bir sonraki siparişimde; uyandığımda başucumda kargomu bulacağım ve üstündeki notta da “Uyundırmaya kıyamadık.” yazısını göreceğim, diye çok korkuyorum.
Umarım giderken bir de buse kondurmazlar😂

8 Beğeni

Aslında romantik görünürdü… Tabii kime göre, neye göre… Orası tartışılır. :joy:

4 Beğeni

Amazon’da 2.el kitap satılıyor mu? Bilgisi olan var mı?

Amazon.com.tr 'de ikinci el satış yok. Aslında şimdilik yok diyebiliriz çünkü yurt dışı amazon sitelerinde mevcut.

1 Beğeni

Aslında var. Dikkatli bakarsanız sahafların da dükkanları olduğunu görürsünüz ama sanırım ikinci el olarak belirttiklerine emin değilim. Tükenmiş kitapların bazılarını görebilirsiniz.

1 Beğeni

Zaman Çarkı serisinin 4. kitabına bakayım dedim. Stokta görünüyor ama 90 TL fiyatı. Şaşırdım açıkçası

Satıcı Amazon değilse hiç bulaşmayın.

1 Beğeni

Bunu yapan varsa büyük ihtimal bunu çaktırmadan yapıyordur. Amazon Türkiye’nin kurallarına aykırı olmalı böyle bir durum. Zira yabancı amazon sitelerinde kullanılmış-ikinci el olduğunu belirtmek amaçlı ayrı bir satış detayı belirtmek zorunlu. Türkiye’de bu sistem olmadığından satış yok demiştim. Aslında “resmi olarak yok” diye düzeltilebilir :slight_smile: Söz konusu ülkemiz olunca dünyanın bir numaralı alışveriş sitesinde bile şark kurnazlıkları dönebiliyor maalesef. Hele ki konu sahaflar olunca…

2 Beğeni

@Doancrula @AryaPond

Dediğim gibi satıcılara bakmakta fayda var. Satıyorlar ama nasıl gelir orası muamma. :smiley: Bence Zaman Çarkı 4 için bekleyebilirsiniz. Baskılar yenilendi zaten mutlaka gelecektir diye düşünüyorum ben. Eğer üç-dört aya kadar gelmezse o zaman almayı düşünün derim.

1 Beğeni

Daha bu alanda masumuz bence dropshipping olayını kendi usullerimize göre yorumlayınca görün siz olanları :joy:

Tövbeler olsun… :buyucu:

1 Beğeni

Kitapcim.biz sitesinden bugün kargoda fatura ile birlikte bu yazı geldi.

Bana da geldi. Anlam veremedim. Ürün yok fatura geliyor. :face_with_raised_eyebrow:

Çok değişik bu arkadaşlar, ben de anlamadım.

Bana da geldi. Hem de temin edemeyip iptal ettikleri ürünün faturası :joy: Yurtiçi kargo hayrına taşıyor sanırım ya da paraları çok.

2 Beğeni

Yorumunuza da güvenerek bende bu siteden bir sipariş verdim. Kitapların ellerinde kaçar adet olduğu sistemden görünüyor (en sevdiğim satıcı tipi). Paketleme de güzel olursa sık sık kullanacağım bir site olacağı kesin. Tek sıkıntı ne alırsanız alın 6.90 TL gönderi ücreti var :expressionless:

EDİT: Verdiğim sipariş eksiksiz olarak elime ulaştı, siparişi verdiğim gün kargoya verildi ve ertesi gün elimdeydi, balonlu poşete koyup sarmışlar ve öyle kargo poşetine koymuşlar, herhangi bir hasar oluşmamış. Hepsinden önemlisi sitelerinde stokta var dedikleri kitaplar gerçekten stoklarında varmış onu öğrenmiş oldum :slight_smile: tek bir sorun çıktı oda kargo ücretini sipariş anında ödememe rağmen kargo firması da tekrardan ücret talep etti. Kendilerine bunu ilettim, iletişimleri çok iyi, personelleri kibar ve hemen telefi ettiler hatalarını.
İndirim oranları çok iyi olmasa da tükenen kitaplar stoklarında olabiliyor o açıdan arada sırada alışveriş yapılabilir.