Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri

(Doğan Can Urul) #314

Amazon.com.tr 'de ikinci el satış yok. Aslında şimdilik yok diyebiliriz çünkü yurt dışı amazon sitelerinde mevcut.

(Hiçliğin bekçisi…) #315

Aslında var. Dikkatli bakarsanız sahafların da dükkanları olduğunu görürsünüz ama sanırım ikinci el olarak belirttiklerine emin değilim. Tükenmiş kitapların bazılarını görebilirsiniz.

Zaman Çarkı serisinin 4. kitabına bakayım dedim. Stokta görünüyor ama 90 TL fiyatı. Şaşırdım açıkçası

Satıcı Amazon değilse hiç bulaşmayın.

(Doğan Can Urul) #318

Bunu yapan varsa büyük ihtimal bunu çaktırmadan yapıyordur. Amazon Türkiye’nin kurallarına aykırı olmalı böyle bir durum. Zira yabancı amazon sitelerinde kullanılmış-ikinci el olduğunu belirtmek amaçlı ayrı bir satış detayı belirtmek zorunlu. Türkiye’de bu sistem olmadığından satış yok demiştim. Aslında “resmi olarak yok” diye düzeltilebilir :slight_smile: Söz konusu ülkemiz olunca dünyanın bir numaralı alışveriş sitesinde bile şark kurnazlıkları dönebiliyor maalesef. Hele ki konu sahaflar olunca…

(Hiçliğin bekçisi…) #319

@Doancrula @AryaPond

Dediğim gibi satıcılara bakmakta fayda var. Satıyorlar ama nasıl gelir orası muamma. :smiley: Bence Zaman Çarkı 4 için bekleyebilirsiniz. Baskılar yenilendi zaten mutlaka gelecektir diye düşünüyorum ben. Eğer üç-dört aya kadar gelmezse o zaman almayı düşünün derim.

Daha bu alanda masumuz bence dropshipping olayını kendi usullerimize göre yorumlayınca görün siz olanları :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #321

Tövbeler olsun… :buyucu:

Kitapcim.biz sitesinden bugün kargoda fatura ile birlikte bu yazı geldi.

(Turgay) #323

Bana da geldi. Anlam veremedim. Ürün yok fatura geliyor. :face_with_raised_eyebrow:

Çok değişik bu arkadaşlar, ben de anlamadım.

Bana da geldi. Hem de temin edemeyip iptal ettikleri ürünün faturası :joy: Yurtiçi kargo hayrına taşıyor sanırım ya da paraları çok.

Yorumunuza da güvenerek bende bu siteden bir sipariş verdim. Kitapların ellerinde kaçar adet olduğu sistemden görünüyor (en sevdiğim satıcı tipi). Paketleme de güzel olursa sık sık kullanacağım bir site olacağı kesin. Tek sıkıntı ne alırsanız alın 6.90 TL gönderi ücreti var :expressionless:

EDİT: Verdiğim sipariş eksiksiz olarak elime ulaştı, siparişi verdiğim gün kargoya verildi ve ertesi gün elimdeydi, balonlu poşete koyup sarmışlar ve öyle kargo poşetine koymuşlar, herhangi bir hasar oluşmamış. Hepsinden önemlisi sitelerinde stokta var dedikleri kitaplar gerçekten stoklarında varmış onu öğrenmiş oldum :slight_smile: tek bir sorun çıktı oda kargo ücretini sipariş anında ödememe rağmen kargo firması da tekrardan ücret talep etti. Kendilerine bunu ilettim, iletişimleri çok iyi, personelleri kibar ve hemen telefi ettiler hatalarını.
İndirim oranları çok iyi olmasa da tükenen kitaplar stoklarında olabiliyor o açıdan arada sırada alışveriş yapılabilir.

Kitapyurdundan kapıda ödeme seçeneği ile sipariş vermeye çalışıyorum. Adres ve kişisel bilgileriniz tamamlanmadığı için olumsuz yanıt veriyor. Aynı sorunla karşılaşan oldu mu daha önce? Tüm bilgilerim eksiksiz ayrıca.

(Turgay) #328

Bu siteyi bilen var mı? Zaman çarkı 4. Cilt stokta gözüküyor?

Şurada olan yorumlar belki fikir verebilir.

https://www.dukakitap.com/iletisim

(Turgay) #330

Çok bilgilendirici oldu. Teşekkür ederim. :slight_smile:

(Buyici) #331

Stokta 10 adet gösteriyor. Bak şimdi tamda ihtiyacım olan cilt. :confused:

@alper ‘in attığı linke tıklayın öncesinde, yılın en bilgilendirici linki :slight_smile:

Dün Amazon’dan alışveriş yaptım. Kolay gelsin diye yeni bir taşıma şirketiyle gönderiyorlar. Bugün hemen yola çıktı kargo. Önce kargo dağıtım saat aralığını belirten, sonra “2 saat içinde kargon elinde evde misin teyit et yada teslimat detaylarını değiştir” şeklinde mesaj geldi. Evde değilseniz komşuma teslim et, teslimat zamanını değiştir gibi seçenekleri var. Kargonun nerede olduğunu kargo görevlisinin bilgilerini görebiliyorsunuz. Harika olmuş umarım yakın zamanda bütün kargo firmaları örnek alır.

(Buyici) #333

Okudum ama risk nedir ? Sorusuna cevabı kendim aramak istiyorum. :slight_smile:
Edit: Ben siparişi verdim. 10 adet olan stok 9a düştü. 1 ila 3 gün arası kargolanacaktir diye mailde geldi. Bakalım bakalımmmm… Riske değer. :sweat_smile:
Edit 2: Siteyi aradım, durumunu sordum ve ciltin olduğunu ama stok sayısı hatalı olduğunu söyledi. Stok rakamına aldanmamak lazım.