Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Kitapyurdundan kapıda ödeme seçeneği ile sipariş vermeye çalışıyorum. Adres ve kişisel bilgileriniz tamamlanmadığı için olumsuz yanıt veriyor. Aynı sorunla karşılaşan oldu mu daha önce? Tüm bilgilerim eksiksiz ayrıca.

https://www.dukakitap.com/golge-yukseliyor-zaman-carki-4-kitap-ciltli-70566
Bu siteyi bilen var mı? Zaman çarkı 4. Cilt stokta gözüküyor?

Şurada olan yorumlar belki fikir verebilir.

https://www.dukakitap.com/iletisim

1 Beğeni

Çok bilgilendirici oldu. Teşekkür ederim. :slight_smile:

1 Beğeni

Stokta 10 adet gösteriyor. Bak şimdi tamda ihtiyacım olan cilt. :confused:

@alper ‘in attığı linke tıklayın öncesinde, yılın en bilgilendirici linki :slight_smile:

Dün Amazon’dan alışveriş yaptım. Kolay gelsin diye yeni bir taşıma şirketiyle gönderiyorlar. Bugün hemen yola çıktı kargo. Önce kargo dağıtım saat aralığını belirten, sonra “2 saat içinde kargon elinde evde misin teyit et yada teslimat detaylarını değiştir” şeklinde mesaj geldi. Evde değilseniz komşuma teslim et, teslimat zamanını değiştir gibi seçenekleri var. Kargonun nerede olduğunu kargo görevlisinin bilgilerini görebiliyorsunuz. Harika olmuş umarım yakın zamanda bütün kargo firmaları örnek alır.

9 Beğeni

Okudum ama risk nedir ? Sorusuna cevabı kendim aramak istiyorum. :slight_smile:
Edit: Ben siparişi verdim. 10 adet olan stok 9a düştü. 1 ila 3 gün arası kargolanacaktir diye mailde geldi. Bakalım bakalımmmm… Riske değer. :sweat_smile:
Edit 2: Siteyi aradım, durumunu sordum ve ciltin olduğunu ama stok sayısı hatalı olduğunu söyledi. Stok rakamına aldanmamak lazım.

4 Beğeni

İdefix den kimse bir şey almasın 23 mayıs dan beri kargoyu gönderemiyorlar ve 2 kere müşteri hizmetlerini aradım hepsi ayrı kafadan bir şey söylüyor sanırsın yurt dışından kargo gelecek.

2 Beğeni

Ben de idefix kargosu bekliyordum. Sonrasında bir de yurtiçi kargonun teslim etmesini bekliyordum. En sonunda şubeye gidip kendim alayım dedim. Koli tamamen ıslanmıştı. İçini açtırdım görevliye. Kitaplar da ıslanmış tamamen. İdefix’de saolsun direk koliye koymuş kitapları.

Benim yurtiçi kargoyla hiç sorunum olamadı her zaman kapıya kadar kargoyu getirdiler ama idefix saolsun kargoyu verirse onlarda getirecek.

Kitapseç’den yakın zamanda alışveriş yapan oldu mu? 3-4 gündür kargoya verildi olarak görünüyor.

Evet. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Kargoya verilmiş ama kargo takip numarası gözükmüyor.

Müşteri hizmetlerini aradım. Yaklaşık 15 dakika sonra kendilerine ulaştım (bekleyenler arasında 29. Sıradaydım). Kargo takip numarası sisteme yansımıyormuş. Kargo şirketi mesaj olarak gönderiyormuş. Ama bana herhangi bir mesaj gelmedi. Müşteri hizmetlerini ararsanız onlar takip numarasını söylüyor.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Arayım o zaman.

1 Beğeni

Arkadaşlar, İlknokta’ya nasıl ulaşıyorsunuz? ‭0 (216) 700 10 48‬ Nolu telefonu dünden beri arıyorum cevap verilmiyor. Sitede iletişim numarası olarak bu verilmiş

Yoğunluktan telefonlara yanıt veremiyor olabilirler. Ben her seferinde bu numaradan rahatlıkla ulaşabiliyorum.

1 Beğeni

Gerçekten mi? İlginç valla. Dünden beri o kadar çok aradım ki. Pazartesi yine ararım

Hangisinden alsam hangisi daha çabuk gelir? Bir de ilknoktada 75 liraya tamamlamam
gerekiyor. :face_with_raised_eyebrow: (İkisinden de almadım daha önce)

Babil’e bakın. Stokta var mı? fiyat yakınsa ve stokta varsa Babil en erken gelir. İlk nokta erken geliyor ama bayram nedeniyle forumda yazanlara bakarsak biraz gecikmeler olmuş.

1 Beğeni

Nşa’da İthaki için en erken İlknokta ama son zamanlardaki yoğunluktan dolayı bence de başka sitelere bakın. @alper’ in dediği gibi Babil’de indirimde İthaki, Okuoku’da güvenilir ama hızı biraz yavaş 2 defa alışveriş yaptım. Çok hızlı değiller.