Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri

(Doğan Can Urul) #314

Amazon.com.tr 'de ikinci el satış yok. Aslında şimdilik yok diyebiliriz çünkü yurt dışı amazon sitelerinde mevcut.

(Hiçliğin bekçisi…) #315

Aslında var. Dikkatli bakarsanız sahafların da dükkanları olduğunu görürsünüz ama sanırım ikinci el olarak belirttiklerine emin değilim. Tükenmiş kitapların bazılarını görebilirsiniz.

Zaman Çarkı serisinin 4. kitabına bakayım dedim. Stokta görünüyor ama 90 TL fiyatı. Şaşırdım açıkçası

Satıcı Amazon değilse hiç bulaşmayın.

(Doğan Can Urul) #318

Bunu yapan varsa büyük ihtimal bunu çaktırmadan yapıyordur. Amazon Türkiye’nin kurallarına aykırı olmalı böyle bir durum. Zira yabancı amazon sitelerinde kullanılmış-ikinci el olduğunu belirtmek amaçlı ayrı bir satış detayı belirtmek zorunlu. Türkiye’de bu sistem olmadığından satış yok demiştim. Aslında “resmi olarak yok” diye düzeltilebilir :slight_smile: Söz konusu ülkemiz olunca dünyanın bir numaralı alışveriş sitesinde bile şark kurnazlıkları dönebiliyor maalesef. Hele ki konu sahaflar olunca…

(Hiçliğin bekçisi…) #319

@Doancrula @AryaPond

Dediğim gibi satıcılara bakmakta fayda var. Satıyorlar ama nasıl gelir orası muamma. :smiley: Bence Zaman Çarkı 4 için bekleyebilirsiniz. Baskılar yenilendi zaten mutlaka gelecektir diye düşünüyorum ben. Eğer üç-dört aya kadar gelmezse o zaman almayı düşünün derim.

Daha bu alanda masumuz bence dropshipping olayını kendi usullerimize göre yorumlayınca görün siz olanları :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #321

Tövbeler olsun… :buyucu:

Kitapcim.biz sitesinden bugün kargoda fatura ile birlikte bu yazı geldi.

(Turgay) #323

Bana da geldi. Anlam veremedim. Ürün yok fatura geliyor. :face_with_raised_eyebrow:

Çok değişik bu arkadaşlar, ben de anlamadım.

Bana da geldi. Hem de temin edemeyip iptal ettikleri ürünün faturası :joy: Yurtiçi kargo hayrına taşıyor sanırım ya da paraları çok.