Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Nadir Kitap’a göre güzel alternatif demişsin de ben çok bir fark göremedim. Oradaki satıcılar buraya üşüşmüş. Birçok şey arattım ve karşıma hep aynı şeyler çıktı.

Yine de farklı bir site bulmuş oldum teşekkürler. Çok nadiren de olsa aradığım şeylerin denk gelme ihtimali var sonuçta. Sürekli elimin altında olacak artık.

Arkadaş yayınları’nın resmi sitesiydi sanırım.Bazen bulamadığım kitapları bulabildiğim güzel bir site.

Ilknokta’dan İskandinav Mitolojisi ve Sen Oyunu temin edilen var mıdır? Ön siparişe açıldığından beri bekliyorum…

Ben bugün İskandinav Mitolojisi’ni iade talebinde bulundum. Temin edildi ibaresi görünmesine rağmen 3 gündür kargolanmadı çünkü.

Ciltli ise çıkış tarihi 28 eylül. Karton kapak ise 23 eylül diye biliyorum

2 Beğeni

Ah, o zaman daha bekleyeceğim. Teşekkürler.

1 Beğeni

Anlamadığım bir olay var. İlk nokta sitesini İthaki Yayınları’nın zannediyordum. İlk oradan satışa çıktığı için İskandinav Tanrıları’nın ciltli olanını aldım ve ayın 28’ini bekliyordum. Ama farkettiğim başka bir şey var. Mesela Kitapyurdu’nda 21 Eylül’de satışa çıkmış bile. 2-3 TL ucuz olmasını önemsemedim ancak İlk Nokta da 21’inden itibaren gönderim yapar diye düşünmüştüm. Umarım İlk Nokta’nın İthaki ile alakası yoktur. Yoksa bu büyük bir saçmalık. Ön sipariş aldığımız ürün normalden geç gelmiş oluyor bu durumda.:grinning:

21inde çıkan ciltsiz ciltli değil sanırım

2 Beğeni

Gördüm bunu başka sitelerde ciltli için 21 yazmış fakat ilknoktada da ciltsiz 21 ciltli 28 diğer siteler ayrıma dikkat etmemiş diye düşündüm.

1 Beğeni

Evet İthaki’nin ilknokta.com

Kidega ile enpara sayesinde tanıştım fiyatlar çok uygun ve çok hızlı gönderim yapıyorlar. Gönderimleri ve minik hediyeleri de çok hoş. Kampanya bittikten sonra da oradan almaya devam edeceğim.

1 Beğeni

Edit: Yeni farkettim de gönderiyi 2 gün önce yazmışsınız. O zaman da zaten “tedarik süresi 4 gün” yazıyor sizde. Pazartesi yazdığınızı varsayarsak zaten yine her şekilde kitap size cuma günü temin edilmiş oluyor.

2 Beğeni

Muhtemelen ilk başta bilgileri siteye yanlış girdiler. Fotoyu geç attığıma bakmayın, çıkış tarihi yazan 21 Eylül’de de ilan bu şekildeydi. Onun için küçük bir soru işareti oluşmuştu kafamda. Şimdi düzeltmişler ilanı. Teşekkürler.

3 Beğeni

Deneyimlenmiş enler(fikir vermek amaçlı):

Şimdiye kadar en hasarlı kitap gönderen yayınevi: Babil

En kısa sürede gönderen: Babil (keşke uzun sürse de sağlıklı gelse kitapları)

En uzun süren sipariş: İlknokta -26 gün- (aynı anda Amazon NA’dan başka bir şey almıştım Amazon’dan aldığım önce gelmişti)

En düzgün-hasarsız sipariş: BKM Kitap

Müşteriye gram saygısı -EN- olmayan: idefix (idefix en sevdiğimdi zamanında o kadar olay yaşadım ki…)

Eganba ve Kitapyurdu’ndan toplasan onun üzerinde alışveriş yapmışımdır hiç en yaşamadım sanırım. Ne olumlu, ne olumsuz.

Not1: 3 ve üzeri alışveriş yaptığım siteler hakkında yorum yaptım sadece.
Not2: Bu başlık bunun için en uygunu gibi geldi ama tam da emin olamadım.

8 Beğeni

İlknokta hariç başıma gelenleri aynı şekilde aktarabilirim. Birde düzeltmem gerekirse en çok beklediğim sipariş kitapyurdu oldu.

1 Beğeni

Aranızda http://paralelevrencr.com/ sitesinden çizgi roman satın alan var mı? Yeni keşfettim güvenilir midir?

2 Beğeni

Yabancı basım çizgi roman mı alacan?

Fark etmez genel olarak sordum, daha önce aldın mı hiç?

Hayır almadım ama bu siteden biri almıştı diye hatırlıyorum ve güvenilir demişti. Elindeki çizgi romanların resmini paylaşabilirmisin?