Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Çizgi roman fiyatları malum çok yok elimde :frowning: İki üç tanesini görmek istersen tabii atayım ? :smiley:

1 Beğeni

Benimkide meraktan işte :joy:

Hiç bir sorun yaşamazsınız kendileri çizgi roman ve figür/heykel dükkanıdır keza. Hem yabancı fasikül/cilt hemde Türkçe satarlar.

Ancak çizgi roman alacaksanız gittigidiyor üzerinden satış yapan edessa kitabevi var, en temiz en hasarsız ve zibilyon tane ayraç ile gönderir. Yaptığı paket nükleer saldırıdan bile kurtulabilir :slight_smile: (şaka tabi)

Mesajın konu ile ilgili olması açısından gözden kaçan bir site de ben ekleyeyim : Pandora

Pandora’nın artısı; Amazon, bookdepository vs. gibi sitelerden yabancı dilde kitap almaya çekiniyorsanız bu siteden sipariş verebilirsiniz, onlar sizin için temin edip gönderirler tabi biraz pahalıya gelebilir ama uğraşmazsınız.

Edit: Güncelleme yapayım Edessa kendi sitesini de açtı oradan da alabilirsiniz: Edessakitabevi

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim Edessa üyeliğim vardı ancak daha hiç alışveriş yapmadım bir bilgim yoktu :grin:

Kitap da satıyorlar ama ben hiç kitap almadım onlardan. Ancak çizgi roman alacaksanız ve titiz biriyseniz başka yerden almayın derim. Gerçekten pırıl pırıl geliyor. İletişim kurarsanız toplu alımlarınız için özel satış da açarlar. Gittigidiyor yorumlarına bakabilirsiniz bir tane olumsuz yorum yok : Edessa Yorumları

Edit: (Olumsuz) Tükenen bir kitaba sahip ise anında fiyatını yükseltir :slight_smile:

Ben geçtiğimiz günlerde kahramanlar evreni sitesinden bir fanzin aldım. İkinci elden beter bir şey gönderdiler. Kitabın üstüne kağıt falan koyup tükenmez kalemle bir şeyler yazarsınız ya kitaba da çıkar izleri. Üstü komple öyle geldi. Bir daha alışveriş yapmayacağım o siteden. Tahmin ettiğim gibi dandik bir site çıktı. Sözde aynı gün kargoya verilmesi gereken ürün de 4 gün sonra kargoya verildi, onu da ekleyeyim. Belki bir gün birisi merak eder diye yazdım buraya.

alkitap

Geçenlerde istediğim kitapları sipariş etmek için site araştırırken bulduğum bir site hem uygun fiyatlı hemde bol hediyeli bir alışveriş yaptım. kargom 2 gün içinde elimde oldu. sizlere tavsiye ederim.

7 Beğeni

Konu ile alakasını çözemedim. :wink::wink::wink:

Hocam @Leingrad ın mesajından bir üstteki hesap 3 saat önce açılmış. Açar açmaz ilk bu konuya mesaj atıyor. Reklam değilse nedir bu?

Not: Ciddiye alarak yazdım. İnşallah ciddi sormuşsunuzdur.

2 Beğeni

Reklam olduğunu anladığım için espirili bir şekilde sordum aslında. Reklam kokan hareketler tarzında. :slight_smile:

1 Beğeni

İdefix’e 2016 kitap fuarında çok kızmış bir daha kitap almayacağım dedim, almadım da. Şimdi aynısını Babil için diyorum. İsterse yarı fiyatına bir günde göndersin. Üç kitaptan en az biri hep rezalet durumda oluyor. Hep ama hep, en son siparişimde dört kitabın ikisi çok kötüydü. İdefix’ten tek farkı kargosunun hızlı olması, beş para etmeyen özellik.

Kullandığım kitap satış siteleri:

İlknokta: İthaki yayınevi için zaman zaman çok güzel kampanyaları olduğundan fazlaca kullandım. Müşteri hizmetleri başlı başına bir sorun. Telefon açtığınızda düşürmek için sizi 1 saatlik bir maraton beklemekte. Kitapları temini uzun vakit almakta. Yanlış adrese, şehir dışına kargomu bile gönderdikleri oldu. Fakat Bilimkurgu ve fantezi severleri güzel kampanyalarla kucakladıkları için fırsat durumunda yine de kullanabilirim. Gelen kitapları ne kadar geç gelirse gelsin temiz geldi.

Kitapyurdu: çok kötü kondisyonlu, iyi paketlenmemiş ve buruşmuş kitaplarla karşılaştığım bir kaç kere oldu. Adamlar resmen paketlemeye tepki olarak doğmuşlar. Zaman zaman çok iyi indirimler veriyorlar ama zorda kaldıkça bu siteye pek bulaşmıyorum.

D&R : az kullandım ama herhangi bir sorunla karşılaşmadım. İndirim oranları çok yüksek yakalayamıyorum belki bundandır.

İdefix: Özellikle son siparişlerimi çok geciktirdiler ama hem güzel indirimler sağlıyorlar , hemde güzel indirim kodları dağıtıyorlar. Bu siteden sipariş verirken kafam daima rahat oluyor çünkü kitaplar tertemiz ve çok düzgün paketlenmiş şekilde elime geçiyor . Ne kadar geç gelirse gelsin düzgün bir şekilde elime ulaşacağını biliyorum. Ayrıca müşteri hizmetlerine ulaşması da son derece kolay ve ilgililer.

Kısaca benim gönlümün şampiyonu idefix . Umarım bu mesajımı ileride yemem :smiley:

7 Beğeni

Kitapjoy dan alışveriş yapan var mı arkadaşlar ? İthakide anlamsız bir indirim varda sitede.

1 Beğeni

Sakın yapma. Geçen bir bayan yapmıştı banada bilgi verdi. Yırtık kitaplarmı dersin, berbat paketlememi dersin bide geç tedarik edilme olayı var.

1 Beğeni

Geçen hafta ilk kez sozcukitabevi sitesinden alışveriş yaptım. Sissoylu 2 de diğer sitelere göre güzel indirimi vardı bu vesile ile deneyim dedim. 48 saat içinde de elime ulaştı, kitaplarda da bir sorun yoktu. Bir kez alışveriş yapmakla tavsiye edemem ama aklınızda bulunsun.

Görsel paylaşacaktı sanırım attı mı resim?

1 Beğeni

2 Beğeni

Poşete bile koymamışlar :face_with_monocle:

1 Beğeni

Ben de pazartesi Kitapjoy dan alışveriş yaptım. Benim siparişler çok olduğundan kitapları kolide yollayacaklardır. Umarım buradaki gibi bir sonla karşılaşmam.

1 Beğeni