Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri

(Ufuk) #101

Görsel paylaşacaktı sanırım attı mı resim?

(Hüseyin gök) #102

(Ufuk) #103

Poşete bile koymamışlar :face_with_monocle:

(Umut K.) #104

Ben de pazartesi Kitapjoy dan alışveriş yaptım. Benim siparişler çok olduğundan kitapları kolide yollayacaklardır. Umarım buradaki gibi bir sonla karşılaşmam.

(Hüseyin gök) #105

Umarım dediğin gibi olur ama bence berbat bir site oluğunu kanıtladı. Belki orjinal Bile değildir diye düşünüyorum kitapların.

(Ufuk) #106

Buraya at resimlerini mutlaka bizde bilgi sahibi olalım :slight_smile:

(Umut K.) #107

Az kaldı, gelince -ki umarım kötü bir geliş olmaz- durumlarıyla ilgili bilgileri paylaşırım.

İkinci el olarak kitapkeyfim var ama sahaflar sorulara cevap vermiyorlar. Yine de siteden alışveriş yapılabiliyor.

(levent) #109

kitapjoy şimdiye kadar gördüğüm en özensiz site oldu kitapları kargo poşetine koyup göndermişler kitaplar ezilmiş insan bir naylona sarar en azından alışveriş yapmamak lazım

(fatih çetin) #110

Bu konuda 2-3 tl’lik indirime aldanıp kötü kötü sitelerde alışveriş yapmamak gerek. 2 yıldır yaklaşık alıp sattığım, takasladığım ve şu an kütüphanemde duran yaklaşık 150 kitap oldu. Hiçbiri hasarlı gelmedi.

(Umut K.) #112

Kitapjoy deneyimimin sonucu bu.
Toplam sekiz kitap sipariş etmiştim. Sekiz kitabı hiç koruma önlemi almadan direkt kargo poşetine koyup göndermişler. Aslında diğer kitapların durumu çok iyi. Tabii Dünyalar Savaşı’nın arka kapağı böyle olmasaydı çok daha güzel olurdu.
Şimdi mail atıp değişim veya iade talep ettim. O sürecin sonunu da buraya yazarım.
Son sözüm şudur ki, gereksiz riske girmemek için bu siteye bulaşmayın.

Bende kitap Joy dan 10 kitap almıştım ama sizin kadar şanslı değildim bütün kitaplar deforme olmuş, bayağı hırpalanmış bir şekil de geldi bunlar da yetmezmiş gibi birde için de baskı hataları çıktı. Kötü bir tecrübe oldu bende iade talebinde bulundum onlar gibi sadece bir poşetle değilde karton kutu ile gönderdim. Kitap Joy dan alışveriş yapmayın arkadaşlar diğer sitelere oranla daha düşük fiyatlı olmasında bir anormallik vardı zaten.

(fatih çetin) #114

Kidega sitesinden bir sipariş oluşturdum. Ödemeyi mobil bankacılık ile ödeyip dekontu mail attım. Neredeyse 2.5 saat oldu ama sipariş onaylanmadı bile. Arıyorum ama müşteri temsilcileri sürekli dolu diyor. Numarayı bırakın geri dönüş yaparız diyorlar. Numarayı bıraktım ama arayan da olmadı. Siteden sorular bölümünden de yazdım oradan da cevap yok.

@Husey Hocam nasıl işliyor bu Kidega’nın sistemi?

(Hüseyin gök) #115

Merak etme bendede olmuştu yarın öglene güncellenir o.

(fatih çetin) #116

Böyle geri dönüş olmayınca biraz işkillendim ama bakalım artık. Dekontu bir daha kontrol ettim. Yanlış hesaba filan mı gönderdim ama doğru göndermişim. Bekleyelim bakalım.

(Erdal) #117

Kidega’dan en az 10 kez kitap aldım taş gibi sağlam site. Bazen stokla ilgili sıkıntı oluyor sadece, o her sitede olabiliyor. Bir sıkıntı olunca da direk iletişime geçiyorlar.

(Hüseyin gök) #118

En güzel yanıda kitapları koydukları kutu tam uyumlu olduğu için gıdım yıpranma olmuyor

(Ufuk) #119

Kidega güvenilir merak etme. Hemde çabuk tedarik ediyor. İki sipariş verdim toplamda 22 kitap var 2 kitap kaldı 1 günde temin ettiler hepsini.

(Erdal) #120

Adamların kutuya koydukları küçücük mektup ya da notlar bile kalitelerini gösteriyor bence.

(Ufuk) #121

Kitapseç en son hediye çeki kampanyasında alışveriş yapıpda hediye çeki kendisine gönderilen var mı? 150ye 75, 300e 150 kampanyası