Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Umarım dediğin gibi olur ama bence berbat bir site oluğunu kanıtladı. Belki orjinal Bile değildir diye düşünüyorum kitapların.

1 Beğeni

Buraya at resimlerini mutlaka bizde bilgi sahibi olalım :slight_smile:

1 Beğeni

Az kaldı, gelince -ki umarım kötü bir geliş olmaz- durumlarıyla ilgili bilgileri paylaşırım.

1 Beğeni

İkinci el olarak kitapkeyfim var ama sahaflar sorulara cevap vermiyorlar. Yine de siteden alışveriş yapılabiliyor.

kitapjoy şimdiye kadar gördüğüm en özensiz site oldu kitapları kargo poşetine koyup göndermişler kitaplar ezilmiş insan bir naylona sarar en azından alışveriş yapmamak lazım

1 Beğeni

Kitapjoy deneyimimin sonucu bu.
Toplam sekiz kitap sipariş etmiştim. Sekiz kitabı hiç koruma önlemi almadan direkt kargo poşetine koyup göndermişler. Aslında diğer kitapların durumu çok iyi. Tabii Dünyalar Savaşı’nın arka kapağı böyle olmasaydı çok daha güzel olurdu.
Şimdi mail atıp değişim veya iade talep ettim. O sürecin sonunu da buraya yazarım.
Son sözüm şudur ki, gereksiz riske girmemek için bu siteye bulaşmayın.

2 Beğeni

Bende kitap Joy dan 10 kitap almıştım ama sizin kadar şanslı değildim bütün kitaplar deforme olmuş, bayağı hırpalanmış bir şekil de geldi bunlar da yetmezmiş gibi birde için de baskı hataları çıktı. Kötü bir tecrübe oldu bende iade talebinde bulundum onlar gibi sadece bir poşetle değilde karton kutu ile gönderdim. Kitap Joy dan alışveriş yapmayın arkadaşlar diğer sitelere oranla daha düşük fiyatlı olmasında bir anormallik vardı zaten.

3 Beğeni

Merak etme bendede olmuştu yarın öglene güncellenir o.

1 Beğeni

Kidega’dan en az 10 kez kitap aldım taş gibi sağlam site. Bazen stokla ilgili sıkıntı oluyor sadece, o her sitede olabiliyor. Bir sıkıntı olunca da direk iletişime geçiyorlar.

3 Beğeni

En güzel yanıda kitapları koydukları kutu tam uyumlu olduğu için gıdım yıpranma olmuyor

4 Beğeni

Kidega güvenilir merak etme. Hemde çabuk tedarik ediyor. İki sipariş verdim toplamda 22 kitap var 2 kitap kaldı 1 günde temin ettiler hepsini.

3 Beğeni

Adamların kutuya koydukları küçücük mektup ya da notlar bile kalitelerini gösteriyor bence.

3 Beğeni

Kitapseç en son hediye çeki kampanyasında alışveriş yapıpda hediye çeki kendisine gönderilen var mı? 150ye 75, 300e 150 kampanyası

KİTAPSEÇ UZAK DURUN!

Bugün geldi hediye çeki kodu. Fakat başka forumda millet başlık açmış gelmemiş sanırım bazılarına. Ayrıca banada 300 TL’lik alışveriş yaptığım halde 150 gelmesi gerekirken,75 TL hediye çeki geldi. Son alışverişim oldu. Sizlerinde bilgisi olsun. Zaten maillere cevap vermiyorlar. Çağrı sistemleride bekleyen 60 kişi var 15 dk beklerseniz bağlanacaksınız diye başlıyor. Müşteri hizmetleriyle anlaşmak ayrı sorun ne sorarsam sistem gönderiyor. Sistem öyle işliyor şeklinde.Uzun zamandır hiç bir site mağdur etmemişti. Resmen 75 tl dolandırdılar bu kadarını beklemezdim açıkçası :slight_smile:

6 Beğeni

Her seferinde bu son idefix maceram diyorum her seferin de yine kanıyorum indirimlere. Kitapyurdundan bunun 10 katı alışveriş yaptım bir defa sorun yaşamadım ama idefixten sorunsuz sadece bir alışverişim oldu. Yıllardır indirimsiz zamanların en ucuzu kitapyurduydu şimdi en pahalısı kitapyurdu bir de kargonun 30 dan 75’e çıkması… Yine de bu son idefix diyorum bir daha ki alışverişime kadar.

4 Beğeni

StoktanKitap
Ankara’da bulunan bir firma. Pazar günü verdiğim sipariş salı günü elimdeydi. İşin ilginç tarafı, bu zamana kadar satın aldığım kitapların hiçbiri jelatinli gelmemişti. Ve hava kabarcıklı torbaya koyup göndermişlerdi. 2016 baskılı bir kitabı tertemiz şekilde aldım. Birçok sitede bulunmayan kitapların burada bulunma ihtimali var.

Fiyatlar KDV’siz. 5 lira kargo ücretini fiyatın üstüne ekleyip, sonradan KDV ekliyorlar. Biraz yanlış bir uygulama gibi geldi bana. Bunun haricinde memnun kaldım.

2 Beğeni

Şimdiye kadar İdefix’de hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bir tek kargoları bölmeleri kötü oluyor. Baskı hatalı kitap gelmişti bir keresinde, kargo masrafı kendileri ödediler ve kitabı değiştirdiler.

1 Beğeni

D&R son siparişimde Yaban Diyarlarda Yabancı’yı aldım ve kitabın kapağında büyük bir yırtık vardı. Değişim için gönderdim 18 gündür bekliyorum. Kitapta temin sorunu mu var acaba bir bilginiz var mı?

Güncelleme yapayım.
Arama ve maillerim sonucunda bana kalan 75 TL’lik kısım için 75TL hediye kupon vereceklerini söylediler. Bugün kod geldi yalnız bu seferde 300’e 150’lik kod göndermişler. Ve nerdeyse herkeste böyle sorun olmuş baya bi saçmaladılar. Benim için iyi oldu açıkçası. Bidaha kampanya falan yapmazlar bence :joy:

Valla bende bundan 10 gün önce siparişimi iptal ettirdim 10 gün sonra para iadesi gerçekleşir dediler 10 gün geçti bugun tekrar aradım neden iade yapılmadı dedim muhasebeye bildireceğiz dediler mesaj geldi 7 dün sonra paranızı hesabınızda görebilirsiniz diyorlar tam 17 gün olacak o zaman. Kısacası kitapşeç’te zorda kalmadıkça ne kitap alın ne iptal ettirin. :face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni