Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri

(Ufuk) #122

KİTAPSEÇ UZAK DURUN!

Bugün geldi hediye çeki kodu. Fakat başka forumda millet başlık açmış gelmemiş sanırım bazılarına. Ayrıca banada 300 TL’lik alışveriş yaptığım halde 150 gelmesi gerekirken,75 TL hediye çeki geldi. Son alışverişim oldu. Sizlerinde bilgisi olsun. Zaten maillere cevap vermiyorlar. Çağrı sistemleride bekleyen 60 kişi var 15 dk beklerseniz bağlanacaksınız diye başlıyor. Müşteri hizmetleriyle anlaşmak ayrı sorun ne sorarsam sistem gönderiyor. Sistem öyle işliyor şeklinde.Uzun zamandır hiç bir site mağdur etmemişti. Resmen 75 tl dolandırdılar bu kadarını beklemezdim açıkçası :slight_smile:

(fatih çetin) #123

Kpss kitapları ve kapıda ödeme seçeneği ile alışverişte sıkıntı olmayan ama diğer türlü roman vs. kitaplarda ve ödeme peşin yapılan işlerde çok sorun çıkartıyorlar. Ben de uzak durulmasını öneririm.

(Can) #124

Her seferinde bu son idefix maceram diyorum her seferin de yine kanıyorum indirimlere. Kitapyurdundan bunun 10 katı alışveriş yaptım bir defa sorun yaşamadım ama idefixten sorunsuz sadece bir alışverişim oldu. Yıllardır indirimsiz zamanların en ucuzu kitapyurduydu şimdi en pahalısı kitapyurdu bir de kargonun 30 dan 75’e çıkması… Yine de bu son idefix diyorum bir daha ki alışverişime kadar.

StoktanKitap
Ankara’da bulunan bir firma. Pazar günü verdiğim sipariş salı günü elimdeydi. İşin ilginç tarafı, bu zamana kadar satın aldığım kitapların hiçbiri jelatinli gelmemişti. Ve hava kabarcıklı torbaya koyup göndermişlerdi. 2016 baskılı bir kitabı tertemiz şekilde aldım. Birçok sitede bulunmayan kitapların burada bulunma ihtimali var.

Fiyatlar KDV’siz. 5 lira kargo ücretini fiyatın üstüne ekleyip, sonradan KDV ekliyorlar. Biraz yanlış bir uygulama gibi geldi bana. Bunun haricinde memnun kaldım.

(Tansel Diplikaya) #126

Şimdiye kadar İdefix’de hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bir tek kargoları bölmeleri kötü oluyor. Baskı hatalı kitap gelmişti bir keresinde, kargo masrafı kendileri ödediler ve kitabı değiştirdiler.

D&R son siparişimde Yaban Diyarlarda Yabancı’yı aldım ve kitabın kapağında büyük bir yırtık vardı. Değişim için gönderdim 18 gündür bekliyorum. Kitapta temin sorunu mu var acaba bir bilginiz var mı?

(Ufuk) #128

Güncelleme yapayım.
Arama ve maillerim sonucunda bana kalan 75 TL’lik kısım için 75TL hediye kupon vereceklerini söylediler. Bugün kod geldi yalnız bu seferde 300’e 150’lik kod göndermişler. Ve nerdeyse herkeste böyle sorun olmuş baya bi saçmaladılar. Benim için iyi oldu açıkçası. Bidaha kampanya falan yapmazlar bence :joy:

(Hüseyin gök) #129

Valla bende bundan 10 gün önce siparişimi iptal ettirdim 10 gün sonra para iadesi gerçekleşir dediler 10 gün geçti bugun tekrar aradım neden iade yapılmadı dedim muhasebeye bildireceğiz dediler mesaj geldi 7 dün sonra paranızı hesabınızda görebilirsiniz diyorlar tam 17 gün olacak o zaman. Kısacası kitapşeç’te zorda kalmadıkça ne kitap alın ne iptal ettirin. :face_with_raised_eyebrow:

(Ufuk) #130

Aynen zaten indirim oranı diye bişey yok. Metis yakın indirim oranı olduğu için ondan alışveriş yaptım genelde bide yky. Ama güzel kampanya yapmışlardı. Şu an totalde 450TL lik kitap aldım. 225 ödedim. Bundan sonra işim olmaz artık :slight_smile:

Merhabalar, kitapseç üzerinden tek bir kitap almayı düşünüyorum. Everest’in temin sıkıntısı yüzünden ve ayrıca kargo ücretsiz dediği için bu siteden almayı düşündüm. Peki dedikleri aynı gün kargo olayı doğru mu? Bir de kitaplarda hasar olur mu? Hediye olacağı için hızlı ve temiz olması gerekiyor.

(Türker ŞİRİN) #132

Metis Yayınları için kendi sitesini takip edebilirsiniz. Her ay farklı şeyler %40-50 indirime giriyor. Tekli kitaplarda da indirim yapıyorlar. Sarı etiket ürünlerde ise indirim oranı daha fazla oluyor. Ben Le Guin, Juli Şah, Belgariad, Oruç Aruoba, Bilge Karasu gibi setleri bu indirimlerden aldım.

(Yiğithan) #133

Kitapseç kesinlikle son tercihlerinizden olsun. Ellerinde olmayan kitabı stokta gösterip satan, sonrasında 10 gün süründüren site bu. İdefix’te son dönemde aynı işi yapıyor. Son alışverişimi Kidega’dan yaptım ve memnun kaldım güzel ayraçlar vs. yollamışlar. Fakat kargo işi 2-3 gün sürer herhalde yine de.

(Barış) #134

Kidega muhteşem başka da sözüm yok

(Ufuk) #135

@alper BKM seni duymuş olacak ki uygulamayı yenilemişler :slight_smile:

(Alper) #136

:slight_smile: geçenlerde @Ismail_Suna_Oran yazınca baktım arayüz değişmiş ama sitede olan sorunlar yeni uygulama da aynı devam ediyor. Örneğin yeniden eskiye sıralama sıkıntılı, Geçmiş siparişler bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Muhtemelen sunucu kaynaklı bazen kitap resimlerini yüklerken çok gecikiyor, kitap baskısı ciltli mi ince kapak mı belli değil vb.
Bazen yayınevleri kampanyaları indirimleri iyi oluyor ama yayınevi kategorisinde kitap sıralamak bulmak sıkıntılı.

Sadece o kadar da değil,kitap tanıtımlarının altında ebat ve ağırlık bölümleri var.Sayfa sayısı ve cilt durumu gibi özelliklerin olması lazım asıl.Webmaster’ları acemi galiba.Bir ay evvel bu durumu mesaj attığım halde düzeltmediler.Ağırlık neden önemli olsun ki müşteri için.Kargoyu sonuçta onlar yolluyor…

(Ufuk) #138

Aynen sıralama filtreleme bence en önemlisi. İndirim oranına göre filtreleme d&r’da en sevdiğim özellik mesela :slight_smile:

Arayüz yenilenmiş. Daha eksiği çok ama yeni eklenen şeyler var mesela yazar, yayıncı olarak aranabilir artık(daha önce varmıydı bilmiyorum)

Geçenlerde bkmde 1 kitap aldım 5 ayraç yollamışlar. Bende uyanıklık olsun diye 2 kitabı ayrı ayrı sipariş verdim 10 tane ayraç gelsin diye ama adamlar daha kurnazmış bir pakette 2 diğerinde 1 tane ayraç vardı :joy:

Merhaba arkadaşlar, kitapsec.com sitesinden daha önce hiç alışveriş yapmadım. Asimov’un Uzay Akımları kitabı orda da ön siparişe açılmış, ve ciddi bir indirim oranı var. Ama daha önce siteyi tecrübe etmediğim için sizden yorum almak istedim. Siparişimi ordan vermeli miyim sizce yoksa bildiğim sitelerden devam mı?

(fatih çetin) #141

Bildiğiniz sitelerden devam edin derim ama tabiki karar sizin. Bir alışverişimde stokta görünen Bitmeyen Savaş kitabını siparişimde göndermemişlerdi. Her türlü platformdan mesaj attım ama geri dönmediler.