Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Evet bildiğim kadarı ile robot raf sistemi geldi. Yani kitapları depo rafından da robot alıyor. İşsizlik bu sayede biraz daha artmış oluyor ne yazık ki.

İşsizlik artmaz aslında bu durumda konu ülkemizle ile ilgili. Mesela o işi yapan robot ülkemizde üretilse onu üretmek için açılacak fabrikada çalışacak işçi ihtiyacı açığa çıkacak. Servis noktalarında yeni işçi ihtiyacı ortaya çıkacak. Robotu pazarlamada nakliyatında çalışacak işçi ihtiyacı gibi çoğaltabiliriz. Ama tabi robotu yada makine sistemini ithal ediyorsanız, bu işleri robot yapsada yapmasada her türlü geri kalırsınız ülke olarak :slight_smile:

4 Beğeni

Robot iş yapıyor diye işsizlik mi artıyor? Artıyorsa bile buna üzülmemiz mi gerekiyor?

Kötü görünüyor. O kitap yerleştiren arkadaşlar da belli ki asgari ücretle çalışıyor. Karpuz dizer gibi hiç sallamıyorlar. En büyük online kitap mağazasının hali merdiven altı şirket gibi görünüyor. Umarım geliştirmişlerdir kendilerini ama pek de sanmıyorum… Bir de şöyle bir yer var yani. videosu

vay be paketleme makinesi çok çılgınmış.

Eleştiriniz doğru ama karşılaştırmanız olmamış. Kitap deposuyla kitabevi tabiki farklı olur. Kitabevi bakıp gezilsin diye yapılmış, depo da sadece çalışanlar kitapları bulsun diye bir sistem var. Abes bir karşılaştırma olmuş.

4 Beğeni

Göndermiş olduğunuz bir kitap mağazası.
İnternet satış sitesi deposu değilki.

2 Beğeni

Hür düşünce. Tabi üzülüp üzülmemek size kalmış.

KONU DIŞI

konudan bağımsız olarak bu sorduğunuz sorunun cevabını şuan bütün iktisat dünyası cevaplamaya çalışıyor zira yapay zeka ve robotlaşma işsizliği evet arttıracak ve bu işsizlere ne olacağı tam bir muamma.

2 Beğeni

@fortknoxt Kitapseç sitesini kaldırabilir miyiz? Sorun yaşayanlar var. Yada yanına aşağıdaki yaşananları okumadan alışveriş yapmayın, sorunlu site diye yazsak. En azından herkes bilerek hareket eder insanlar mağdur olmaz. Kitapjoy listede yok fakat o sitede de sorun yaşayan çok olmuştu.

1 Beğeni

Listeden kaldırmak yerine yanında sorunlu ibaresi eklemek daha iyi olur sanki

Bence kaldırılması en mantıklı. Avantajdır, uygun fiyattır ayagına milleti kekliyorlar gönderimi yapmadıkları gibi 15gün de para iadesi yapmıyorlar. 10defa arayacan ki oda 60kişiyi bekledikten sonra sıra gelirse derdini anlatınca oluyor. Kısacası kimse bu saçma siteye bir daha yaklaşmamalı, aynı kitabı dün idefix’ten aldım bugun faturası kesildi. Akşama doğruda kargoya verilir. Kiyapseç’te bide aynı gün kargo olan kitabı alsak bile 2-3 günden aşagı kargoya verilmiyor tamamen aldatmaya dayalı üçkağıtçıların kurduğu bir site benim açımdan.

bu siteyi kullanan var mı arkadaşlar?

Tavsiye eder misiniz, deneyiminiz nedir?

Ben bir kaç kitap aldım. Oldukça düşük fiyattan. Siparişi iptal ettiler:)

Alfa ve Everest Yayınları resmi sitesi.

www.alfakitap.com

2 Beğeni

Bütün yayınlarını bir arada satıyor güzel bir site olmuş. Hem de %30 indirimli

2 Beğeni

Babil parçalı gönderim yapıyor mu?

Benim son siparişim parçalı geldi Babil’den. 21 kitap (Diskdünya) aldım. Bir tanesi ayrıca geldi. Bu arada kitapların kondisyonu iyi değildi. Bir daha Babil’den almam sanırım.

1 Beğeni

Ön sipariş yada uzun süre temin sorunu olursa yapıyor. Ama malum siteler gibi değil çok nadir olur

Bir kısmında teminde,bir kısmında paketleniyor yazıyor. Benim için çok önemi olmasa da ilk kez alışveriş yaptığımdan bilgi almak istedim.5 tanecik kitap aldım biri önsipariş. Acaba nasıl gelecek :eyes:
Teşekkür ederim @Ufuk @ugoker @fatihcetin :hibiscus:

1 Beğeni