Türkiye'nin En Geniş Dağıtım Ağına Sahip Olan YAYSAT Kapatıldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/turkiyenin-en-genis-dagitim-agina-sahip-olan-yaysat-kapatildi/Doğan Medya’nın satılmasıyla el değiştiren YAYSAT faaliyetlerine son verdi. Artık ülkede dağıtım konusunda tek bir dev var. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :rage:

1 Beğeni

Bizlere bol bol sabır diliyorum.

3 Beğeni

Günün sonunda ikisi de yandaş sermayenin elindeydi. Ne gerek var turkuvaz’ın önünü açalım demişlerdir.

1 Beğeni

Sorunuzun cevabı Gazete Duvar’da yayınlanan şu yazıda olabilir:

Bir de YAYSAT pek kitap dağıtmazdı aslında. Gazete, dergi gibi süreli yayınlar ağırlıklıydı. Yayınevlerinin şikâyet ettiği dağıtıcılar daha farklı. Prefix, Emek Kitap gibi.

3 Beğeni

Dergiler çizgi romanlar çok pahalıydı ya ben cidden rahatsızdım bu durumdan. ama sebep yaysat mı bilemiyorum.

Gazete Duvar’a konuşan Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Ceren Sözeri’nin sözleri hayli düşündürücü:

“Bir başka ilginç anlamı da Demirören Grubu’nun medyada var olmak gibi bir amacının olmadığını göstermesi. Bu piyasaya güçlü bir şekilde girmiş (en büyük medya grubunu satın alarak) bir holdingin dağıtım gibi hayati önem taşıyan bir alandan vazgeçmesi normal şartlarda akıl alır bir iş değil. Bu tahmin ediliyordu elbette, en zayıf halka Vatan gazetesiydi önce o kapatıldı, Milliyet’i de benzer bir akıbetin beklediğini tahmin etmek zor değil. Hürriyet iktidar tetikçileri için ‘fethedilecek kale’ idi. Kaleyi fethettiler ama kullanmak gibi bir dertleri yok, dağıtımda gücünü kaybetmek Hürriyet’i de etkiler.”

Genellikle kupon ile çizgi roman alıyordum zamanında. (12-13 yıl önce) Gazeteye harcadığın para ile gerçekten zamanında arsa alınırdı. :slight_smile:

1 Beğeni