Türkiye'nin En Geniş Dağıtım Ağına Sahip Olan YAYSAT Kapatıldı

(Onur Selamet) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/turkiyenin-en-genis-dagitim-agina-sahip-olan-yaysat-kapatildi/

Doğan Medya’nın satılmasıyla el değiştiren YAYSAT faaliyetlerine son verdi. Artık ülkede dağıtım konusunda tek bir dev var. (DEVAMI…)

(Davram Bashere) #2

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :rage:

(Hiçliğin bekçisi…) #3

Bizlere bol bol sabır diliyorum.

İyi mi olmuş, kötü mü?

Kimi yayıncılar Yaysat yüzünden kitap fiyatlarının yükseldiğini söylerlerdi (özellikle çizgi romanların)…

(Arda) #5

Günün sonunda ikisi de yandaş sermayenin elindeydi. Ne gerek var turkuvaz’ın önünü açalım demişlerdir.

(Onur Selamet) #6

Sorunuzun cevabı Gazete Duvar’da yayınlanan şu yazıda olabilir:

Bir de YAYSAT pek kitap dağıtmazdı aslında. Gazete, dergi gibi süreli yayınlar ağırlıklıydı. Yayınevlerinin şikâyet ettiği dağıtıcılar daha farklı. Prefix, Emek Kitap gibi.

(Deniz) #7

Dergiler çizgi romanlar çok pahalıydı ya ben cidden rahatsızdım bu durumdan. ama sebep yaysat mı bilemiyorum.

(Hazal Çamur) #8

Gazete Duvar’a konuşan Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Ceren Sözeri’nin sözleri hayli düşündürücü:

“Bir başka ilginç anlamı da Demirören Grubu’nun medyada var olmak gibi bir amacının olmadığını göstermesi. Bu piyasaya güçlü bir şekilde girmiş (en büyük medya grubunu satın alarak) bir holdingin dağıtım gibi hayati önem taşıyan bir alandan vazgeçmesi normal şartlarda akıl alır bir iş değil. Bu tahmin ediliyordu elbette, en zayıf halka Vatan gazetesiydi önce o kapatıldı, Milliyet’i de benzer bir akıbetin beklediğini tahmin etmek zor değil. Hürriyet iktidar tetikçileri için ‘fethedilecek kale’ idi. Kaleyi fethettiler ama kullanmak gibi bir dertleri yok, dağıtımda gücünü kaybetmek Hürriyet’i de etkiler.”

(fatih çetin) #9

Genellikle kupon ile çizgi roman alıyordum zamanında. (12-13 yıl önce) Gazeteye harcadığın para ile gerçekten zamanında arsa alınırdı. :slight_smile: