Tüyap Zamanı Online Alışveriş

Tüyap başlıyor,fuar zamanı online kitap sitelerinin (kidega,kitapyurdu vs) yaptığı özel indirimler sizce gerçekten yeterli oluyor mu? Dişe dokunur birşeyler çıkıyor mu? Her sene gidiyordum bu sene gitmeyeceğim online siteler o esnada nasıl oluyor bilmiyorum. :upside_down_face:

Genelde bu sitelerin fuar dönemi Ekim ayında oluyor. Şu an indirimler mevcut. Kasım ayında lanetli indirimler filan geliyor. 11.11 indirimleri oluyor ama “lanetli” derken şaka yapmıyorum. Kitapların sana sağlam ve eksiksiz ulaşabilmesi için mucizeler çeşmesinde yıkanman gerekiyor. İndirimler de öyle uçuk kaçık olmuyor. Ben hiç aman aman bir indirim görmedim. Bazı kitaplar satıştan çekiliyor. Bazı kitapların fiyatlarıyla oynanıyor. Çok iyi takip etmek lazım. Her sene o tip indirimlerde sosyal medya ve şikayet siteleri dolup taşıyor. Değişime gönderseniz bu sefer de kargo nerede filan ara ki bulasın… Sene içinde yayılarak yapılan indirimlerden farklı bir şey göremedim ben hiç.

2 Beğeni

11.11 de kitap indirimi de oluyor mu? Geçtiğimiz seneler hiç bakmamıştım ama ithaki toplu setlerinde indirim yaparsa kaparım direkt.

Yayınevi adı vermek zor. Bizdeki 11.11 indirimleri satılmayan çer çöp kitaplarda oluyor. Yüzde 80 indirim filan oluyor ama adını bilenin cennete gittiği kitaplar filan.

N11 sitesinde şimdiden kupon biriktirince indirimler avantajlı olabiliyor ama site biraz çöküyor.

3 Beğeni

Güncel ve sürekli satan kitaplarda yüzde 50’den fazla indirim bazı istisnai kitaplar dışında beklemeyin, olmaz. Eşyanın tabiatına aykırı bu. Yayınevinin daha fazla indirime razı olması dağıtıcı, kitapçı üçgeninde kendi payından vazgeçmesi anlamına gelecek.

Yüzde 70-80 ve hatta 90 olan indirimleri dönem dönem oluyor. Bu indirimler daha çok depo boşaltmak için yapılıyor. İçlerinde güzel kitaplar oluyor. Geçen yaz bu indirimler ile ben çok uzun zamandır aklımda olan ama bir türlü denk gelmeyen almak, okumak istediğim onlarca kitap aldım.

%50 indirimi yeterli görüyorsanız sık sık %50 indirime giriyor yayınevleri. (Metis, Ayrıntı, İmge gibi istisnalar hariç. )

İdefix ve DR’de %50 indirim + sepette indirim kodu birleşince biraz dişe dokunur oluyor.
Kidega Enpara kampanyası, BKM 100 TL üzeri 15 TL indirim kodu gibi kampanyaları değerlendirmeye çalışın bence.

Amazon bu aralar popüler kitaplarda %50 indirim yapıyor.
Hepsiburada yine popüler kitaplarda %50 indirim yapıyor. ( Aldığım kitaplar bana hasarsız ulaşıyor ama kitaplarının kargoda hasar gördüğünü belirtenler de var. )

Geçen sene tüyapta çok büyük fırsatlar yoktu… Tek avantajı imza alabilmek ve özel kitapları seçip sağlam alabilmek… Bir de tek standdan 10-20 kitap alıyorsanız(diskdünya’yı set alanlar) avantajlı oluyor :slight_smile:

Tebessüm ettirdiniz :joy:

1 Beğeni

ayn rand hayatın kaynağı kitabı noldu cıktı mı

Bende merak ediyorum. Yeni üye oldum. Bunun cevabını verebilecek yetkili yokmu burada?

1 Beğeni

Yetkili değilim ama sorunuzu anlayabilirsem cevap vermeye çalışırım. :slight_smile: İndirim konusunu mu merak ediyorsunuz?

1 Beğeni

Hayatın kaynağı Ayn Rand kitabini arıyorum. Basılacak mi tekrar acaba. Onu merak etmiştim. Ayn Rand konusuna yorum yaptım zannettim. Kusura bakmayın henüz yeniyim. Bilmiyorum uygulamayı .

1 Beğeni

Merhabalar.

Ayn Rand’ın bütün eserlerini Pegasus Yayınları olarak basacağız. Ancak geçtiğimiz aylarda pandemi, ondan önce de kapak anlaşmaları yüzünden geciktik. Şu anda malesef hâlâ kesin bir tarih veremiyorum ama muhtemelen en geç eylül-ekim aylarına kadar yayımlamış oluruz.

4 Beğeni

Teşekkür ederim cevabınız için. Eylül Ekim farketmez . Kesin basılacaksa bekleriz

Kitap çıktığı zaman, buradan duyurulacakmi? Uygulama da bildirim varmı ,aradığımız kitap çıktığında bize bilgilendirici mesaj içeren ?

Kitap çıktığı zaman Pegasus Yayınları’nın sosyal medya hesaplarından duyurulacak. Ayrıca, emin olmamakla birlikte, Kayıp Rıhtım’ın da bir bildirim geçeceğini tahmin ediyorum.

6 Beğeni

Eylül ayındayız bu ay çıkıyor mu Ayn Rand kitapları??? keşke bir tarih verseniz ya da ön satış gibi bir şey olsa. Kitap fuarları da iptal oluyor pandemi bitimine kadar bekleyeceğiz galiba.

Maalesef bu konuda yeni bir haber veremiyorum. Sadece, kitaplar çıkmaya başladığı zaman art arda, hızla çıkacak, bunu biliyorum.

1 Beğeni