Ubisoft Uplay+ Aylık Üyelik Sistemini Hayata Geçirdi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oyun/ubisoft-uplay-aylik/

Ubisoft, rakiplerinin izlediği yolu takip ederek aylık üyelik sistemi Uplay+ ile tüm kitaplığını oyunculara açtı. Yeni servisle ilgili tüm detaylar haberimizde! (DEVAMI…)

1 Like

Merhaba, Uplay+ hizmetini veya daha uygun bir tabirle kepazeliğini ilk elden deneyimlemiş bir kullanıcı olarak deneyimlerini aşağıda aktarmak isterim.

• Uplay+ açıldığı gün, ilk saatten katılmaya çalıştım. Öncelikle Uplay+'a Uplay’in kendi pc uygulaması üzerinden katılmak ilk bir iki gün mümkün değildi, çünkü becerememişler.

• Katılım esnasında kredi kartına geçici süre kontrol amaçlı koydukları bloke tutarı 1 euro/dolar gibi göstermelik bir rakam da değildi, üyeliğin 1 aylık tam fiyatıydı ve bununla ilgili bir bilgilendirme bile yoktu. Çünkü becerememişler bile diyemiyorum; büyük ihtimalle web sitesini kuran departmana “ilk ay bedava arkadaşlar aman onu hazırlayın” dememişler. İnsanlar “ya hani beleşti, bu ne kardeşim kredi kartlarından para çekmişler” dediğinde farkına varmıştır bu iq yoksunları, bunun akla yatkın başka bir izahı yok. O 1 aylık fiyatı da 1 euro’ya düşürdüler şimdi.

• Bedava 1 aylık üyelik “ödemenizi” onayladığınız banka onay sayfasından sonra ise 404 failure sayfası sizleri karşılıyor ve üyeliğe sahip olamıyorsunuz. Evet, ücretsiz bir aboneliğe tam fiyat verdiniz ve aboneliğe sahip bile değilsiniz. “Tebrikler! Günlük Ubisoft dozunuzu aldınız. Tekrar bekleriz.” oluyorsunuz. 2-3 gün sonra kredi kartınızdan ödediğiniz meblağ düşüyor/iade oluyor.

Her zamanki gibi ponçik Ubisoft’umuzun beceriksizliğini, kepazeliğini, vurdumduymazlığını ve ne kadar da hazırlıksız olduğunu görüyoruz. Eminim ki bu kadar büyük bir sistemin bir kere, bakın sayıyla “1”, yazıyla da “bir” kere bile betasını, denemesini yapmamışlardır. Bu kadar büyük bir başarısızlığın, rezilliğin başka bir açıklaması olamaz. Şaşırdık mı? Hayır.

3 Likes

Oyun sisteminin değil de ödeme sisteminde bu kadar büyük sorunların olması gerçekten kötü. Bir süre sonra olayı çözerler ama başlangıcın böyle olması fena olmuş.

Ubisoft’un bir çok oyununu beğeniyorum. Aylık 30-40₺ gibi bir fiyata ben üye olurdum, ma 90₺ çok fazla.

2 Likes

Bu tarz sorunlar Ubisoft’tan gelince şaşırmamaya başladık artık. Bir firmanın marka değerinin bu seviyelere düşmesine izin vermemesi lazım. Gerekirse geciktir oyunun, servisin çıkışını. Belki hissedarlar o an içi somurtur ama ileriye dönük müşteri memnuniyeti sağlamış olursun. Bir oyun firmasını iş adamları yönetince böyle oluyor işte. Bu işin sevdalılarının mutfakta yer alması şart.

3 Likes

Ben şahsen EA Games’in sistemini tercih ederdim. FIFA, Battlefield gibi oynadığım oyunlar orada. Benim asıl merak ettiğim tüm firmalar bu aylık üyelik işine el attılar. Acaba yakın zamanda Steam de böyle bir işe girer mi? Girerse işte o zaman olay çıkar bence. Oyun kütüphanesi çok geniş çünkü. :slight_smile:

1 Like