Ubisoft'tan Notre Dame Desteği - Bedava Assassin's Creed: Unity

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oyun/ubisoft-notre-dame-assassins-creed-unity/

Ubisoft, Notre-Dame Katedrali’nde çıkan yıkıcı yangından sonra 500 bin Euro bağışta bulundu ve Assassin’s Creed: Unity’yi ücretsiz yaptı. (DEVAMI…)

4 Beğeni

İlk çıktığında hatalardan geçilmiyordu bu oyun. Düzeltebildiler mi acaba? O güzelim katedralin içinde bu şekilde de olsa dolaşmak güzel olurdu.

Assassin’s Creed 2’de Floransa’daki yapıları gezerken ne kadar da büyülenmiş, hayran kalmıştım. Gerçi yan etkisi de var. Ne zaman oraları görsem İtalyan aksanıyla “I’m Ezio Auditore Da Firenze!” diye bağırasım geliyor :slight_smile:

Öte yandan Ubisoft fırsat bilip kendi reklamını yapmış diyenler var, hayret ediyorum. Adamların kendi kültürel mirası yahu… Yardım etmek istemelerinden daha doğal ne olabilir? Allah korusun, benzer bir şey Süleymaniye gibi bir caminin başına gelse hiçbir güzide firmamız para bağışı falan yapmaz.

5 Beğeni

Hadi diyelim yaptılar… Yapabilir miyiz aynısını? Bu konuda şüphelerim var…

5 Beğeni

O apayrı bir konu cidden. Mimar Sinan’ın ustalık eserlerinden birini birebir aynı yapabilmek bugün bile zor olsa gerek.

1 Beğeni

Yeni camilere bakınca hep sanki ağaca kireç sürülür ya öyle gibi görünüyor bana. :roll_eyes: Mimar Sinan camileri ise ciddi anlamda çok detaylı ve meşakkatli.

3 Beğeni

Ben yorumları görünce ve sürekli kötü oyun çıkarmalarına alışınca hiç almadım. Sadece videolarını izledim ama hakkını vermeliyim mekanlar gerçekten güzel görünüyordu o zamanlar. :smiley: Ben de reklam yaptıklarını pek düşünmüyorum ama biraz daha fazla bağışlayabilirlerdi bence. Fakat yine de örnek bir davranış. Herkes elini cebine atsa bayağı yaralarını sararlar. Bence bu ders olmalı. Yarın öbür gün bizim de başımıza gelirse firmalar ellerini ceplerine atabilmeli. :slight_smile:

1 Beğeni

Siz böyle dediniz de aklıma nam-ı diğer “Süngerbob Kalesi” geldi. Taştan düz bir kaleyi bile bu şekilde restore eden (edemeyen) birinin bir tarihi camii’yi restore etme ihtimalini düşünemiyorum. :roll_eyes:

3 Beğeni

Koskoca Notre Dame yanmış adamlar bedava oyun dağıtma derdinde ya.

“Mesele GIRAVAT mı canım şimdi?”

İnanır mısınız bu konuya değindim aslında ama yazarken sinir bastığı için sildim. Gerçi aslına uygun yapılsa da biz Murtaza :heart: Rümeysa yazmayı tarihe bir borç biliriz…

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla Ubisoft bir Fransız şirketi. Kendi ülkelerindeki böyle bir olaya kayıtsız kalmamaları güzel. Bizde olsa kısmına hiç girmeyeceğim.

Yalnız keşke bir Anno oyununu ücretsiz yapsalardı. (İçimdeki fırsatçı konuştu)

1 Beğeni