Üç Cisim Problemi'nin İkinci Cildi "Karanlık Orman" Bizlerle

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/uc-cisim-probleminin-ikinci-cildi-karanlik-orman-bizlerle/Cixin Liu’ya Hugo Ödülü kazandıran ünlü bilimkurgu Üç Cisim Problemi’nin devam kitabı “Karanlık Orman” ön siparişe açıldı. (DEVAMI…)

11 Beğeni

Oathbringer beklerken bir türlü gelmeyişi ile canımız iyice sıkılmışken bir nebze olsun heyecanlandırdı bu haber.

2 Beğeni

Oathbringer’ı bu sene beklemiyordum ben şahsen :slight_smile: 1248 sayfalık bir kitap. Çevirisi bile tek başına bir sene sürer. Editörlüğü vs altı ayı bulsa anca önümüzdeki senenin ilk yarısında görürüz. Çok da acele etmesinler zaten. Sonra ilk kitapta adı A olan karakter ikinci kitapta B oluyor falan. Rahat rahat, düzgünce çevrilsin, başka bir şey istemem.

Karanlık Orman’ın gelişi de çok beklediğimiz diğer devam kitaplarının bir habercisi, öncüsü falan olur umarım.

1 Beğeni

Harika haber, hiç beklemiyordum, çok büyük sürpriz oldu, umarım çeviri ve son düzeltileri de iyidir

Akılçelen yayınevi soru hattında kesin bir dille bu yıl sonunda çıkacağından bahsetti.Kasım ortası gibiydi bunu dediklerinde.Bende ondan heveslendim ama işte çıkmayacak gibi.Warbreaker güzeldi çeviri olarak umarım altında kalmazlar.

Çıkması uzun sürdüğü için dönem dönem beklemekten bezdiğim anlar oldu ama sonunda geldi ve okuyabildim. :slight_smile:

Kitabın konusuyla ilgili bir şey söylemeyeceğim, zaten devam kitabı ilk kitabı okuyanlar kendilerini neyin beklediğini biliyordur, henüz okumayanlar için de ilk kitabı edinip okumalarını öneririm.

Ne yazık ki az da olsa bir kaç yerde yine dizgi hataları vardı sonraki baskılarda İthaki bunları düzeltir büyük ihtimalle.

Ve bir de sorum olacak bilenlere seri bu kitapla tamamlandı mı? .

Ekleme: Kendi sorumun cevabını buldum :slight_smile: üç kitaptan oluşuyormuş.
3cisim

Üçüncü kitap Death’s End 2010’da çıkmış, umarım ithaki 2. kitap gibi 3,5-4 sene bekletmez bizi. @irbis Emre bey bu senenin planlamasını da var mı 3. Kitap

2 Beğeni

Ne ara okudun ya :slight_smile: Ben daha kargo bekliyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Aslında yavaş okudum… :slight_smile:
Bugün okumaya başlayalı 4. gün galiba. İlk 30-40 sayfada birinci kitaptan kim kimdir diye pek hatırlayamadım bu nedenle ilk kitabı da biraz tekrar karıştırdım.
Okuyunca kitabın adı neden karanlık orman çok net anlaşılabiliyor.

1 Beğeni

Bu ifade yayın evinin tanıtımından mı acaba, kitabın arka kapağında göremedim.
Muhtemelen “uzak galaksi” tanıtım bülteni hazırlanırken yanlışlıkla yazılmış bu nedenle kitabın arka kapağına koymamışlar.

O, kitabın İngilizce baskısının arka kapak yazısına bakarak yazdığım bir ifadeydi :slight_smile: Kitap haberi yazarken genellikle sadece Türkçe tanıtım metinlerinden değil, İngilizce olanlardan da faydalanıyorum ki daha fazla bilgi verebileyim. Ama bazen abartılı tanıtımlar yüzünden arada böyle şeyler de olabiliyor tabii :smiley:

2 Beğeni

Olsun en azından siz doğru okumuşsunuz. Onların suçu,daha vahim durumlarda var ya şöyle olsaydı :slight_smile:

Haber

1 Beğeni

Serinin 3. kitabının ne zaman yayımlanacağına dair bilgi edinebilen var mı?