Uefa Euro 2020

Eh bizden bu kadar bu maçta. :slight_smile: İtalyanlar çok iyi ve hatasız oynadı. Kendi kalemize atılan gol de tüm direncimizi kırdı.

İtalyanlar çok güzel oynadı.

Açılış maçına bu oyunumuz yakışmadı.

Kalenin önüne otobüs çekip beraberliğe yatarsan maalesef bu baskıya dayanamazsın. Orta sahasını kilitleyemezsen İtalya’nın bitiricileri çok çok iyi. Okay, Ozan ve Yusuf orta sahası çok yumuşak kaldı.

3 Beğeni

10-0-0, güzel taktik aslında.

2 Beğeni

Geçmiş olsun diyelim ve önümüzdeki maçlara bakalım

1 Beğeni

Adamlar çok formda, çok iyi takım, açık futbol oynasak daha beter olurduk. Yine de orta sahada etkili olsak bu kadar baskı yemezdik. Yusuf yerine Cengiz, Okay yerine İrfan Can Kahveci olsa, önlerine at Burak Yılmaz’ı rakibin presini kır. Hızlı hücumlarla zorlardık o zaman bu kadar ezilmezdik.

Hayırlısı diyelim. Kalan iki maçı alır çıkarız gruptan inşallah.

Maçta en kötü olduğumuz nokta dönen topları toplayamamızdı. İtalya Jorginho, Barella gibi isimlerle orta sahada çok büyük üstünlük kurdu. Kaleye otobüs çekme demiyoruz ancak kazandığın topları daha efektif kullanman gerekir bu maçlarda. Her kazanılan topu uzun atınca karşıdaki stoper tandemi çok rahat şekilde topladı topları. Geçmiş olsun diyelim, zaten beklenilen oldu diyebiliriz. Önemli olan doğrudan rakibimiz olan Galler ve İsviçreyi yenebilmek. Moral bozmaya gerek yok.

3 Beğeni

Ben üstümüzden yillardir atamadiğimiz iki kötü davraniş gözlemliyorum: sürekli bir panik halinde, taa kaleciye verilen geri paslar ve kalecinin panik halinde tüm bu toplari abanarak sahanin dişina dikmesi.

Orta saha ne yapsin, top gelmiyor ki ayaklarina.

2 Beğeni

Orta sahayı verirsen rakibe böyle kedinin fareyle oynadığı gibi oynar seninle. Çıkamazsın sahandan. Gollerin ikisinde hata yaptı ama en iyi yine Uğurcan diyebilirim. 24 şut gelmiş kaleye adam ne yapsın. O da geleni dikti ileriye.

2 Beğeni

Evet, birkaç golü temiz kurtardi da üstelik, güzel oynadi Uğurcan. Adam Italyanlarin ataklariyla mi uğraşsin, bizimkilerin panik geri paslariyla mi. Madara oldu çocuk.

1 Beğeni

Bence 8 tane Kıraç oynasa daha ofansif ve aktif bir futbol görebilirdik. :slight_smile:

2 Beğeni

Oyunculara değil, tamamen teknik ekibe kızmak gerek.
Saha içinde oyun planın yoksa; izlersin, korkarsın, kapanırsın, paniklersin…

Artık Teknik direktörlük değil Taktik direktörlük dönemi.

Diğer maçlarında, umudum yok, Şenol hoca umarım bu oyuncu grubunu daha özgür ve stressiz oynatır. Çocuklara kapanın kapanın diye baskıladığı bariz belli. Çoğunun geldiği takımlar ve oynadıkları liglerin sistemlerine bakarsak savunma futbolu bizim takıma uymaz ve yakışmaz!

Pres yok, hızlı top kullanma yok, orta saha kolay teslim oldu. İtalya kaybettikleri topları çok iyi süpürdü. Şu preslerini kırma işini Şenol hoca maalesef çözemedi. Birde kaleye otobüs çekmek deyimi bizim milli takıma göre değil, berbat bir maçtı gram zevk alamadım. Uğurcan için çok üzüldüm. İyi bir maç çıkardı derken çok kötü bir hata yaptı. Bu maç umarım bizi düşürmez.

1 Beğeni

2 Beğeni

Danimarka- Findlanya maçında, Danimarkalı futbolcu Eriksen bir anda yere yığıldı. Kalp masajı yapıldı ve sedye ile dışarı alındı. Maç ertelendi. Çok kötü bir durum. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

Öylesine kanalları gezerken tam o anda denk geldim. Çok uzun sürdü müdehale ama arada elektroşok verildi, bu da ritm düzensiz şekilde gelmiş olduğunu gösteriyor, ritmi düzenlemek için defibrilasyon yapılır, ritm hiç olmazsa (ya da nabızsız elektirksel aktivitede) şok verilmiyor. Tabii ventriküler fibrilasyonda vs ritm olması, kan akışının normal olduğu anlamına gelmiyor, hastanın sinüs ritmine getirilmesi şart. Bu durumlarda ilk 5 dk çok önemli, umarım bir an önce yeterli müdehale olmuştur. Entübe edilip edilmediğini görmedim ama tabii bu şekilde yorumlamak çok zor. Çok kötü bir andı hala kendime gelemedim. İnşallah durumu iyidir. :frowning:

2 Beğeni

Bilinci açılmış deniliyor şu an. Umarım başka sorun yaşanmaz.

1 Beğeni

4 Beğeni

Niye hala resmi bir şey yok anlamadım ya?Gelse de rahatlasak.