Ünlü Kâşif Marco Polo Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Tuhaf Gerçek

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/marco-polo-hakkinda-bilgi/

1254 yılında Venedik’te doğan Marco Polo; bir tacir, gezgin ve maceracıydı. Muhtemelen Asya’nın merkezinden başlayıp Çin’e uzanan bir yolu takip etti. O zamanlar seyahat ettiği bu toprakların çoğu, henüz dünya tarafından keşfedilmemiş yerlerdi. Sadece komşu ülkelere gitmek bile günler alabiliyordu. Marco Polo uzun soluklu seyahatlerinden döndüğünde Avrupalılara Asya kültürünü tanıtan onlarca hikâye getiriyordu beraberinde. Bu… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Moğollar ve onların civarındaki tarihi olaylar çok ilgimi çeker. O konulara ait kitapları okumayı, dizi, film ve belgeselleri izlemeyi severim. Yazıda da güzel bilgiler aktarılmış. Birkaçını yeni öğrenmiş oldum. Ben de Marco Polo seyahat yazılarının biraz abartı olduğunu düşünüyorum ama tarih hakkında güzel bilgiler içeriyor. Bu yazıyı okuduktan sonra Netflix’in bizi yarı yolda bıraktığı Marco Polo dizisini daha ayrı özledim. Güzelim diziyi bitirdiler para yok diye. O kadar boş içerik yerine şu diziye devam sezonları veya filmleri çekmediler.