Ünlü Yazarlarca Pek Sevilmeyen 14 Klasik Eser

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/unlu-yazarlarca-pek-sevilmeyen-14-klasik-eser/

Herkes her kitabı sevecek diye bir kanun yok elbette. Öyleyse o çok sevdiğimiz klasik eserlerin, çok sevdiğimiz yazarlar tarafından taşlanmasına hazır mısınız? (DEVAMI…)

9 Likes

Don Kişot’u nasıl sevmemişler ya ? Hadi, Suç ve Ceza’yı anlarım da.

İnsan suçluluk psikolojisi üzerine yazılmış, gelmiş geçmiş en büyük eser olan Suç ve Ceza’yı beğenmeyen bu kafa yapısını çok merak ediyorum. Eleştirisi bile ayarsız ve saygısızca.

Abartıldığını Düşündüğünüz Kitaplar başlığından daha yaralayıcı değil. :smiley: Herkesin sevemediği eserler olabilir ve aynı şekilde herkes sevmediği bir şeye farklı reaksiyon gösterebilir. Çok güzel bir yazı - araştırma olmuş, ellerinize sağlık.

1 Like

İyi ki twitter, internet forumları falan yokmuş o zamanlar. Yoksa linç yerlerdi ve aptal muamelesi görürlerdi.

Karamazov Kardeşler nasıl sevilmez? İçinde ırkçılık içeren kısımlar olsa bile harika kitap. Hani suç ve ceza’yı ben de sevmiyorum ama Karamazov Kardeşler bir başyapıt.

Bende sizin yorumunuza göre Suç ve Ceza nasıl sevilmez, Karamazov Kardeşler’i bir kenara bırak ama Suç ve Ceza insan psikolojisi üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biridir, diyebilirim aslında. Sanırım zevk ve beklenti meselesi. Bir kitap her insana aynı derecede anlamlı gelmiyor.

Dipnot: Karamazov Kardeşlere bende bayılırım aslında :slight_smile:

Tamam bir kitabı eleştirmek için daha iyisini yazmak gerekmiyor ama insanın, sen ne yazdın da Don Kişotu, Karamazovu beğenmiyon anam babam, diyesi geliyor.

Don Kişot ile Suç ve Ceza’yı görünce hayret ettim. Winnie the Pooh da mı?:sweat_smile: Kitabını hiç okumamış olmama rağmen çizgi dizisini severim. Bu yüzden yadırgadım bunu.