Ünlü Yazarların Mezar Taşlarında Neler Yazıyor?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/yazarlarin-mezar-tasi-yazilari/

image

Yazarların mezar taşı yazıları da kimi zaman eserleri kadar dikkat çekici olabiliyor. Edebiyat dünyasının ünlü isimleri, istirahat ettikleri noktada bile okurlara bir şeyler anlatmayı sürdürüyor. Bu kimi zaman yazarların ölmeden önce kaleme aldığı sözler oluyor, kimileri de vasiyet üzerine yazdırılmış alıntılar ile karşımıza çıkıyor. İşte William Shakespeare’den Jorge Luis Borges’e, bazı ünlü yazarların mezar taşlarında… (DEVAMI…)

8 Beğeni

Bana göre en iyisi listede olmayan Kazancakis’inki.

“Hiçbir şey ummuyorum, hiçbir şeyden korkmuyorum, özgürüm.”

4 Beğeni

Bu içerik için çok teşekkür ederim. Çok beğendim. Peki Sylvia Plat’ın soyadının üstü mü çizilmiş acaba mezar taşında? Bunun neden olduğunu bilen var mı?

1 Beğeni

bir blogta yazılana göre eski eşi Ted Hughes sevenlerinin yaptığı iddia ediliyor. Tam isminin bu evlilikle gelen soyisimle olmasıni istemişler. Iki kişi göçüp gitse de, her kim yapmış olursa olsun insanların mezar tahribatına varacak kadar ileri gitmeleri şaşırtıcı doğrusu.

1 Beğeni

Çok ilginç gerçekten bir insan bir yazarın eşini neden sever ve tarafını tutar? :joy: Ayrıca korkunç bir yaklaşım bu. Bilgi için çok teşekkür ederim. :grinning: