Ursula K. Le Guin’in Hayatını Anlatan Belgeselden İlk Fragman

(Onur Selamet) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ursula-k-le-guinin-hayatini-anlatan-belgeselden-ilk-fragman/

“Worlds of Ursula K. Le Guin” belgeselinden ilk resmi fragman geldi! (DEVAMI…)

(M. Ihsan Tatari) #2

Hey gidi… Bu belgesel haberini ilk yaptığımızda hayatta ve çok mutluydu Le Guin. Göremeden gitti ne yazık ki…

(Cemalettin Sipahioğlu) #3

Yalanım yok! Merakıma yenilir; bir gözüme göz bandı, omuzuma da doldurulmuş papağan yerleştirir, ellerimi rahatça kullanabilmek için kanca takmaz; fellik fellik internette kopyasını araştırırım.

Ama, diyorum. Başka Sinema kapsamında gösterilirse, koşa koşa sinemaya gider, bir de orada izlerim.

(Norman Bathory) #4

İnsanlar her zaman “Yazar olmaya ne zaman karar verdin?” diye soruyorlar. Ben yazar olmaya hiçbir zaman karar vermedim. Sadece yazdım.

Muazzam :clap:

(Beren) #5

Hayır ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı.

(muhammettopcu.com) #6

Söz sessizlikte,
Işık karanlıkta,
Yaşam ölürken;
Bomboş gökyüzünde
Uçarken parlar Atmaca.

Ne zaman yayınlanacak acaba?

(Mahmut) #7

Ursula hanım teyze, öleceğimiz hep belliydi ama, senin kalbimde çok büyük bir yerin vardı. Keşke senle konuşabilme fırsatını elde etseydim.

(Cemalettin Sipahioğlu) #8

Minik minik haberler:

• Belgeselin afiş tasarımı aşağıdaki gibi.

• Gösterim şansına eriştiği estivallerde beğeni toplamış.

• Yapımın Amerika dağıtımını JavaFilms üstlenmiş.

• TRTWorld belgesele özel, yönetmen Arwen Curry’le kısa bir röportaj gerçekleştirmiş.

Yapımdan bağımsız bir gelişme:

• Literary Arts, Le Guin’i Anma programı düzenlemiş. Etkinliğin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son gelişmeleri takip için:

Belgeselin Resmi Sayfası
Belgeselin Facebook Sayfası

(Merve Aydın) #9

En özelim, en önemlim. Onun bendeki sevgisini anlatamam. Ah keşke bir kere konuşabilmiş olsaydık. Ama inanıyorum. O onu okuyup seven herkesi tek tek hissediyor.

(Damla Göl) #10

Belgeselle ilgili haber getirdim. :kalp: 17. Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali’nin Feminist Bellek bölümünde “Ursula K. Le Guin’in Dünyaları” gösterilecek.

Festival birkaç şehre gidiyor, şuradan bakılabilir tarihlere: http://filmmor.org/17-filmmor-program/

(Hazal Çamur) #11

Bacım, sayende takvimime not ettim :slight_smile:

#bacımyerinekızkardeşimdemekuzunoluyor

(Cemalettin Sipahioğlu) #12

Keşke Başka Sinema kapsamında, ufaktan ticari gösterime de gireydi :sweat: