Ursula K. Le Guin Kitapları

Hiç bakmadım ve beklemiyordum açıkçası Ayrıntı’dan, ama yapacak bir şey yok dediğin gibi :slight_smile:

Ayrıntı ağır kitaplardan çıkmış Hep Yuvaya Dönmek ve eski baskıydı baya. Tükenirse tekrar basacaklarını düşünmüyorum. Bunun gibi baskısı eskimişlerden başlamak mantıklı :slight_smile:

1 Beğeni

Metis’in çoğunu almışım. Ayrınlar kalmış bir tek. Alırsam toplu alırım hepsini ama şu an bütçe sorun benim için. Bütçeyi ayarlayıp iyi bir Ayrıntı indirimi yakalarsam hepsini alayım madem. Teşekkür ederim.

Bu arada dişe dokunur bir Ayrıntı indirimi görünce söylersen sevinirim. :slight_smile:

1 Beğeni

Ayrıntı benim gördüğüm en fazla %35 indirime giriyor. Ve şu an Eganba’da indirimde. Şu önümüzdeki indirim dönemini bekle daha fazla gireceğini sanmam ama gene de belli olmaz. Girmemiş olursa %35’ten al bence.

Yenileri takip edip almaktan çok sevdiğimiz yazarları hep atlıyoruz. Ben de son 3-4 aydır her ay bir sevdiğim yazarın bütün kitaplarını alıyorum. Bu ay Steinbeck’lerin eksik olan hepsini aldım. Artık telif vs sıkıntısı ne olursa olsun kafam rahat. Yoksa yarın sıkıntı olunca dayanamayıp sağdan soldan daha pahalıya toplardım, iyi oldu :slight_smile:

1 Beğeni

Eganba da varsa sorun yok. Sevdiğim bir site. En azından ufak ufak sepeti ayarlayayım. :smiley: Ne kadar batağa saplanacağımı göreyim. :smiley:

1 Beğeni

Ayrıntı okuoku da bir ara %40 indirime girmişti. Belki kidega 12.12 ye özel %40 indirim yapabilir.

1 Beğeni

Ayrıntı genelde Eganba ve Babil’de indirimde oluyor zaten :+1:t2:

Hadi kolay gelsin :slight_smile: Şöyle birkaç kitap ekliyorsun ve bir bakıyorsun sepet uçmuş :joy:

@CenT evet hatırladım 2 ay falan önceydi sanırım.

457 tl tutuyormuş. İki tane de eksik var. :smiley: Biraz daha beklemekte fayda görüyorum. :sweat_smile:

1 Beğeni

Öyle oluyor yapacak bir şey yok :slight_smile: En azından bir kısmını, baskısı sıkıntıya girebilecekleri alıp geri kalanları sonraya saklayabilirsin.

1 Beğeni

Rüzgarın 12 Köşesi elinde olan varsa içinde bulundurduğu hikayeleri yazarsa tabloda yerleştirebilirim.
@Firtinakiran seriler içerisinde yer alan kısa hikayelerin hangi kitaplarda olduğu biliyorsanız dipnot olarak ekleyelim :grimacing: Boşuna fazladan kitap aldırmayalım :love_you_gesture:t2:

Daha bunların goodreads sayfalarını eklemem gerekiyor :sweat_smile: Çok yazmış çook.

Zihne Bir Seyahat ile Zihinde Bir Dalga aynı mı? @Firtinakiran

3 Beğeni

Değil efendim :slight_smile: (20 karakter edemedi)

2 Beğeni

Le Guin nasıl Nobel Ödülü kazanamamış aklım almıyor.

2 Beğeni

resim

3 Beğeni

7 Beğeni

Batı Sahili Yıllıkları serisinde bir toplulukta erkekler ve kadınlar farklı yerlerde yaşıyorlardı. Erkek çocuklar belli bir yaşa kadar kadınların köyünde yaşıyordu, daha sonra erkeklerin köyüne taşınıyordu. Erkekler balıkçılık yapıyorlardı ve yakaladıkları balıkları kadınların olduğu köye götürüp onlardan pişirilmiş yemeklerde alıyorlardı vs .vs.

Ursula K.Le Guin o hikayesinde olan topluluğu anlatırken belki de bu toplulukları gözlemlemişti.

Haberde dil dışında daha fazla detay verilmemiş.

Nijerya’nın güneyindeki Ubang köyündeki tarım toplumunda kadınlar ve erkekler farklı dilleri konuşuyor. Köy sakinleri bu farklılığı gurur kaynağı ve tanrının bir lütfu olarak değerlendiriyor.

Ubang köyünde erkek çocuklar genellikle 10 yaşına kadar kadın dilini kullanıyor, zira çocukluklarının çoğunlukla anneleri ile geçiriyor. 10 yaşından itibaren erkek dilini öğrenmeye başlıyorlar.

4 Beğeni

Basım tarihi doğruysa yer yerinden oynar. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Ufak bir rakam hatası :relaxed: :relaxed: :relaxed: :relaxed:

1 Beğeni

Mülksüzler’e başladım ilk 100 sayfadayım ve okurken bayağı zorlandım. Otostopçu’yu okuyormuş gibi hissettim sanki sürekli sahneler atlıyor ve ben onları kafamda birleştiremiyorum gibi. Okuyan bana yardımcı olabilir mi?

2 Beğeni
2 Beğeni