Ursula K. Le Guin Tekrar Atölye Dizisinde: "Sözcüklerdir Bütün Derdim"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ursula-k-le-guin-tekrar-atolye-dizisinde-sozcuklerdir-butun-derdim/

Le Guin’in edebiyatın niteliğini ve etkisini değerlendirdiği “Sözcüklerdir Bütün Derdim- Hayat ve Kitaplar Üzerine Yazılar” isimli eseri, Hep Kitap’ın Atölye Dizisi’ne geliyor. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Kitabın çevirmeni Damla Göl bize bir de Çevirmenin Çemberi yazacak :blush: Yazısını merakla bekliyorum.

3 Beğeni

Daha fazla Le Guin :two_hearts:

3 Beğeni

“Haberi haberle görmek” diye buna denir. :krs: Hazal Hanım’ın haberi beni de merak içinde bıraktı. :grinning:
Damla Göl “Dümeni Yaratıcılığa Kırmak” kitabında çok güzel bir çeviriye imza atmıştı. Özellikle Le Guin’in eserdeki her bölümde üzerine duracağı konuyla bağlantılı farklı bir anlatım kullanması ve çevirmenin de buna uyum sağlaması çok güzeldi. Çeviriden ziyade bir yolculuk gibiydi. Damla Göl’ün yazısını merak içinde bekliyorum. :krs:

4 Beğeni

Al benden de o kadar. :krs: :grinning:

3 Beğeni

Teşekkür ederim! Keyifle yazacağım. :slightly_smiling_face: Çok yakında!

2 Beğeni

Beni çok mutlu ettiniz! Teşekkür ederim. :buyucu: Umarım bu yeni yolculuğu da seversiniz. Epeyce geziyoruz bu sefer. :blush:

2 Beğeni

Dilekleriniz kabul mu oluyor ne, ardarda Le Guin çıkıyor da. :krs: Benim de birkaç dileğim var-dillendirin ki gerçekleşsin- size mesaj atayım. Mesela ilk olarak bir kitap satış mağazasının bana sponsor olması; hani Harry Potter’da evi mektup basıyordu ya iste öyle kitap yağsın istiyorum. :grin:

2 Beğeni

:rofl: Şansın tuhaf bir mizah anlayışı var, azizim. Karşımıza ne çıkaracağı bilinmez :sweat_smile: Muziplik olsun diye, olmayacağına inandığın şeyi karşına çıkartıverir.

Dileğiniz gerçekleşsin tabii ki. Şansa topu atıp, güzel temennilerde bulunmayı unutmayalım :wink:

2 Beğeni