Ursula K. Le Guin'in Kült Fantastik Serisi "Yerdeniz" Dizi Oluyor!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ursula-k-le-guin-yerdeniz-dizi/

Ursula K. Le Guin’in meşhur fantastik serisi “Yerdeniz” bir kez daha televizyona uyarlanıyor. Üstelik yapımcı koltuğunda Oscar adayı filmlerle tanınan Jennifer Fox var. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Bir an sinema filmi zannettim ve heyecanlandım. :slight_smile:

1 Beğeni

Yerdeniz anime uyarlamasını hiç beğenmemiştim çünkü Yerdeniz’de aslında az olay vardı. Daha çok karakter ve diyalog ağırlıklıydı. Mesela bir Yüzüklerin Efendisi kadar olay yoktu. Veya Zaman Çarkındaki kadar. Bu yüzden animesinde farklı kitaplardaki olayları toplayıp tek filme koymuş bunu yaparken de karakter gelişimlerini yaşandığı sahneleri atmışlardı. Hatta ben aynı sıkıntıyı TWD dizisinde de görmüştüm. Çizgi roman aksiyon değil diyalog ağırlıklıydı. Hikaye zombiler hakkında değil tüm kanunlar ortadan kalkınca insanların nasıl davranacağı hakkındaydı. Dizide herhalde insanların aksiyon olmazsa izlemeyeceğini düşünüp çizgi romanında olmayan aksiyon sahneleri eklediler. Bence bu yeni Yerdeniz dizisi de aynı hatayı yapmazsa serinin hayranları çok beğenir ama o zaman da izlenmesi düşebilir. Yani ya genel izleyiciyi yada fan kitlesini memnun etmek gibi bir ikilemde kalmış gibi duruyorlar. Aslında şimdi düşündüm de Monster animesi gibi ağır tempolu ama içinde aksiyon da barındıran bir yapım olabilir çünkü Monster bazı shounen izleyicileri tarafından da seviliyordu.

2 Beğeni

Hayırlısı :beers: (20 defa)