Ursula K. Le Guin'in Yapım Aşamasındaki Tüm Dizi ve Filmleri

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Ursula K. Le Guin'in Yapım Aşamasındaki Tüm Dizi ve Filmleri – Kayıp Rıhtım

image

Ursula K. Le Guin’in uyarlama aşamasındaki tüm film ve dizilerini sizler için derledik. (DEVAMI…)

9 Beğeni

Burası çok ıssız kalmış yahu. Yerdeniz’i ciddi anlamda merak ediyorum. Kim ne derse desin ben önemsemiyorum. Bunların dışında keşke “Yanılsamalar Kenti” de bu listeye eklenseydi. Ben ciddi anlamda çok etkilenmiştim. Epey güzel bir film olabilir zira kafamda bir film gibi oynamıştı kitabını okurken.

Hiç biri hakkında bir gelişme olmamış. Bende sen yazınca izleyecek bir şeyler buldum diye sevinmiştim.

Olur inşallah belki de yazıdaki gibi piyasanın biraz dinginleşmesi bekleniyor olabilir ama bu yamyamlar piyasayı da hiçbir zaman boş bırakmayacaklardır. Buna eminim. Ursula’dan birkaç film izlemek isterdim.

“Yalan, hem söyleyenin hem de söylenenin inandığı bir şeydir.” O romandan sezinlediğim mesaj buydu. Her şeyin ikinci yarıda çözülmeye başladığı bir film olur. Çünkü ilk yarıdaki yolculuk kısmı, o mesajın altyapısına yatırım mahiyetinde gibiydi. Filmin temposu da bir iki olay haricinde sakin geçerdi. Konu ve tarzı gereği, ana akım sinema örneği olmazdı. Kendi yağında kavrulan bir filmcik.

Okuma deneyimi de sakindi zaten. Dediğin gibi bir aksiyon yoktu ama yolculuk ve son gereği gerçekten beni etkilemişti. Daha çok yine dediğin gibi kendi yağında kavrulurdu ama bana öyle geliyor sanatsal bir yönü de olurdu. Yine de film olarak görmek isterdim. Bence Shingler konusu ve ellerindeki o zihinsel teknoloji gayet vurucuydu. Ürkütücü olması da yanına kar kalırdı. Ben “Biz Hep Şatoda Yaşadık” filmi gibi olacağı düşüncesindeyim. Sanırım ikisini de filmdeki aksiyon olarak düşünürsek sadece neredeyse örtüştüğünü söyleyebiliriz. Yolculuktaki o geçtiği yerlerin tuhaf ambiansı bile harika olabilirdi. :smiley: Böyle gizemli, bulanık, ürkütücü şeyleri seviyorum galiba. Yine de filmi çekilmese bile ben kafamda filmini çoktan çektim ve izledim. Beni tatmin etti. :sweat_smile:

1 Beğeni

TV için bile olsa buna bir film şart yani :sweat_smile: Olsun. Nostalji ya da kendini ispatlamış diye yeniden çevrimlere para akıtmasını biliyorsalar, yeni hikâye, alıcısı olur, diye buna da yatırım yapan olsun.

Olur belki de. Proje aşamasındakiler hayırlısıyla günyüzüne çıksın, yapımcılarının yüzünü güldürürseler istemediğimiz kadar Le Guin uyarlaması çıkabilir :sweat_smile:

1 Beğeni