Usta ve Margarita: Çünkü El Yazmaları Yanmaz

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/usta-ve-margarita-cunku-el-yazmalari-yanmaz/

Mihail Bulgakov’un zamana direnen ve geçerliliğini hâlâ koruyan başyapıtı Usta ve Margarita’yı sizler için inceledik. (DEVAMI…)

10 Beğeni

Bu faydalı inceleme için çok teşekkürler. Eline sağlık :hugs: Mihail Bulgakov’un okuduğum ilk kitabıydı ve kelimenin tam anlamıyla elimden düşürememiştim. Okul kütüphanesinde Can yayınları baskılı kitabı vardı onu okumuştum sanırım ileri de İş Bankası Kültür yayınları çevirisini de okuyacağım. :bowing_woman:

1 Beğeni

Okuduğun için çok teşekkür ederim Özlem, beğendiysen çok güzel, beklediğine değmiş demektir.

Can Yayınları’nın çevirisi de gayet iyi lâkin Mustafa Kemal Yılmaz’ın bir sözcük için verdiği mücadeleyi gördükten sonra İş Bankası baskısını merak ettim. Birincil tercihim bu oldu ki çevirinin geneli bana çok daha akıcı geldi, dipnotlara girmiyorum bile. Buna ek olarak, karakter listesinin bulunması büyük bir artı. Eminim ikinci okuyuşunda daha güzel gelecektir.

Tekrardan çok teşekkürler vaktini ayırıp okuduğun için ^^

1 Beğeni