Silinebilir Yeni ilan açıldı

Satılan kitaplar listeden kaldırılmış ve alıcı arkadaşlara kargolanmıştır.

Birde potansiyel alıcı arkadaşlara birkaç şey söylemek isterim. Arkadaşlar 2.el kitap piyasası hep şöyle işler: Alıcı ücreti yollar ve ücret ulaştıktan (arada bir aracı firma yoksa) sonra satıcı kitabı kargolar.

Ben herhangi bir ticaret dükkanı değilim, tüccar hiç değilim. Kitapları fiyatlandırırken bir araştırma yaparım, kitabın sıfırı en ucuz nerede satılıyor, kargo parasını da eklersek alıcı arkadaş ne kadar öder vs. bunları düşünüp tartıp fiyatlandırma yapıyorum. Fiyatlarımın makul olduğunu düşünüyorum. Toplu alımlarda indirim de yaptığım oluyor. Benden alışveriş yapan arkadaşlar da az-çok beni tanımışlardır. Niyetimi anlamışlardır. Ancak bazı arkadaşlar oldukça absürt isteklerde bulunuyor. Kimisi kitap gelmeden para yollamam, kimisi kargoya verilmeden para yollamam, kapıda ödeme var mı? Kredi kartı geçiyor mu? diyor. Hatta ve hatta bir arkadaş kimlik fotoğrafımı bile istedi. Ben kimseye zorla kitap satmıyorum. Bu tarz alışverişler güvene dayalıdır, güvenmiyorsan almazsın olur biter.

Çok uzattığım için özür dilerim. İyi forumlar arkadaşlar.

20 Beğeni

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer denir. O yüzden bazı arkadaşlar tedbirli olmak istiyor. Ama gerçekten kimlik olayı biraz aşırıya kaçmış gibi duruyor. :smiley: :smiley:

3 Beğeni

Ya o değil bildiğin dolandırıcı muamelesi görüyorum. Tamam sakinim😁

2 Beğeni

@sherlock007 arkadaştan baya kitap aldım. 0 problem mükemmel kalite. Kimse şüphe etmesin alırken.

2 Beğeni

Işte o yüzden satın alma işlemi yapan arkadaşlar 2. El satış başlıklarına yazarlarsa güzel olur. Sizin başlığınızda değil ama diğer başlıklara yorum eksiği var. Bu sadece parayı aldı kargoyu yollamadı meselesi de değil. Sonuçta bir satıcı kitap tertemiz diyebilir ama kitaplar yırtık veya karalanmış da olabilir. Ama özellikle yeni üyelikler değil de eski, forumda tanınan üyeler alışveriş yaptıkça bir iki cümle yazarlarsa güzel olur. Aynı sizin başlığınızda yaptıkları gibi. Böylece güven sağlanmış olur.

4 Beğeni

Alacak arkadaşlar güvenle alabilir. Parayı gönderdiğim gün kitapları hemen kargoladı. Yarın da kargoyu alırım.

1 Beğeni

Sipariş verdiğim günün ertesi -gece sipariş verdiğim için- kargoya verdi kitapları. Hatta hızlı olması için, gereksiz yere beklemeyeyim diye işlemleri hızlandırmaya uğraştı sağ olsun. Diğer gün de kitaplar geldi.

Kondisyon konusunu ise kafanıza takmayın, sorun varsa önceden bildiriyor zaten. Olsa bile kitabın geri kalanı sıfır gibi oluyor. Hatta acaba sıfır mı diye de düşünmedim değil. Birde sağ olsun, hediye, küçük bir kitap bile gönderdi bana. Rahatlıkla güvenebilirsiniz ve fiyatlar gayet makul.

1 Beğeni

Arkadaştan yüzüklerin efendisi ciltli aldım sorun olmadı çok güzel paketlemiş bir de hediye koymuş içine. (Önce ben gönderdim ücreti) bana kadar da bir sürü kitabı buradan sattı zaten kimse aksi bir şey dememiş.

1 Beğeni

Sizden kitap alamadım. Ben görene kadar istediklerim gitmişti bile. :smiley: Şans mı şanssızlık mı bilemiyorum… Nasip değilmiş. Velhasıl, forumdaki aktif kullanıcılardan ara sıra kitap alırım. Bu iş gerçekten de güvene dayalı bir iştir. Ben parayı halave, eft yaparım. Karşımdaki arkadaş da gönderince bana kargo kodunu söyler. Kaldı ki söylemese bile PTT mesaj atıyor. Bu kadar pimpirikliyseniz atlayın otobüse gidip elden alın. Ben genelde alım yapmadan kişinin nerede oturduğunu sorarım. Bazen yakınımda oluyor. Eşim sağ olsun götürüyor. Alıyorum kitapları. Kitap alacağınız arkadaşların profillerine az bakının. Zaten burada birisi alım yapmışsa ve içinden patates çıktıysa forumu ayağa kaldırır. Böyle bir durum yoksa pek sorun olacağını da sanmam. :slight_smile: Herkese keyifli alışverişler, bol kazançlar dilerim.

2 Beğeni

Teşekkürler. Nasip değilmiş diyelim. Listemi devamli güncellemeyle çalışıyorum. :slight_smile:

Bu şartlarda yine parasını çıkarmış olur zannımca …

12 Beğeni

@sherlock007 dan aldığım kitaplar elime ulaştı.

Buradaki arkadaşın haklı isteğine dayanarak ben de @sherlock007 arkadaşımızdan, güvenmek için, kimlik fotokopisi + ikametgah ilmuhaberi + 4 adet vesikalık fotoğraf istemiştim, bu isteklerimi yerine getirmeyince de şüphelenmiştim. Ama bu sabah siparişlerim geldi. Bütün kitaplar tertemiz ve hepsi korunaklı bir şekilde gönderilmiş. Teşekkür ediyorum bu güzel alışveriş için.

Not: Bu arada kitapları koruma amaçlı gönderdiğin magazin gazetesi için de ayrıca teşekkür ediyorum. Sabah sabah gözümü, gönlümü açtın. Karlie Kloss neymiş böyle…

8 Beğeni

Rica ederim. İyi okumalar. Baloncuk naylonlar bitince bende öyle bir tedbir almak istedim. Açıkçası gazetelerin ne gazetesi olduğuna bile bakmadım. Sen söyleyince fark ettim Karlie Kross’u :slight_smile: ama dediğin kadar varmış…

3 Beğeni

Kendisinden alışveriş yapmış biri olarak ben de yorum yapmak istiyorum. Foruma yeni katıldım sayılır, haliyle forumdan ilk kez alışveriş yaptım. Profil fotoğrafındaki tatlı köpekçiğe güvenerek hesap bilgileri dışında bir şey istemedim kendisinden. Kitaplar bugün elime ulaştılar. Kondisyon olarak sıfıra yakın kitaplar, kendisi de çok özenli ve iletişimi iyi bir arkadaş, hiçbir sorun yaşamadık. Teşekkür ediyorum tekrardan, özellikle ufak Alice Harikalar Diyarında hediyesi için. Bu baskısıyla birlikte 6. farklı baskı olarak kitaplıktaki yerini aldı. O kadar baskı ise eve nereden geldi bilmiyorum, küçük kız çocuğuna kitap hediyesi olarak klasiğimiz falan galiba :joy:

5 Beğeni

Yerdeniz seti hâlâ satılık mı?

Merhaba, Yerdeniz seti satıldı. Listede olan kitaplar satıştadır.

Ah anladım, pardon. İyi günler.

1 Beğeni

Benim kitaplar da geldi. Herşey harika. Hediye kitap bile vardı. Teşekkürler. :slight_smile:

1 Beğeni

Rica ederim. Güle güle okuyun :slight_smile:

Kitaplarım geldi. İyi paketlenmişti ve kondisyon olarakta iyi durumdaydı. Ayrıca hediye kitapta vardı. Her şey için teşekkür ederim. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni