Uzaylılar Bizi Fark Etmiş Olabilir: 1.700 Yıldızın Dünyayı Gördüğü Tespit Edildi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/uzaylilar-yildiz-dunya/

image

Dünyamız, son 5 bin yıl içinde yakınlardaki 1.700 yıldız tarafından görüldü. Bu yıldız sistemlerinde bir gezegende yaşayan uzaylılar Dünya’yı görmüş, hatta üzerinde hayat barındırdığını tespit etmiş olabilir. 1.700 yıldızdan dördünün sisteminde hayatın oluşmasına müsait kayalık gezegenler olduğunu da biliyoruz. Güneş Sistemi‘nin dışındaki gezegenleri (ötegezegenler) tespit etmek için en başarılı yöntem yıldızının önünden transit geçenleri araştırmak.… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Görmüşler zaten ve çok eski zamanlardan bu yana devamlı gelip gidiyorlar :sweat_smile:

1 Beğeni

Bu gönderi konu dışı olabilir. Yetkililer tarafından kontrol edilene kadar geçici olarak gizlenmiştir.

1 Beğeni

Hakaret sayarım :smiley:
Şaka bir yana, belki de aramızdadırlar bile.

4 Beğeni

Yani aslında Uzaylı denilince biz Dünyalılar da uzaylı sayılıyoruz :smirk:

Jüpiterli olabilirler :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Dünya zaten o yıldızların gezegenlerindeki uzaylıların sürgün yeri. Hepimiz oralardan buraya sürülmüş suçlularız fakat kendimizi onların insan diye isimlendirdiği varlıklar olarak görüyoruz. :slight_smile:

1 Beğeni

Böyle düşünen başkaları da olduğuna sevindim :grinning_face_with_smiling_eyes:

Bilemeyiz :roll_eyes:

2 Beğeni

1700 yıldız tarafından görmezden gelinen dünyanın sempai notice me diye ağladığını hayal ettim bir an için xd

2 Beğeni

Ne zaman böyle bir haber görsem aklıma Arthur C. Clarke’ın sözü geliyor.
‘‘İki olasılık var: Ya evrende yalnızız, ya da evrende yalnız değiliz. İki olasılık da eşit derecede ürkütücü.’’
Uzayla ilgili gelişmeleri takip ediyor ve dört gözle bekliyorum. :relieved:

3 Beğeni