Uzaylılar Var, Biz Hazır Değiliz: Eski Uzay Güvenlik Şefi Açıkladı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/uzaylilar-var-biz-hazir-degiliz/

Uzaylılar gerçekten de var mı, Dünya ile hiç temas kurdular mı, şu anda iletişim halinde olduğumuz bir medeniyet mümkün mü, gibi sorular sık sık sorulur. Pek çok komplo teorisi uzaylı ve UFO gibi meselelerde karşımıza çıkar. Açıkçası kimi “yetkili” kişilerin açıklamaları da bu iddiaları ve soruları da sıklıkla gündeme getirmeyi başarıyor. Bu sefer iddia, İsrailli… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Hepimiz bence yeterince hazırız. Açıklayacaklarsa açıklasınlar. Ne olacaksa olsun bir an önce de önümüzü görelim. :sweat_smile:

8 Beğeni

“Galaktik Federasyon” Trump’a dur demiş öyle mi? Uzaylıları geçtim Galaktik Federasyon da var yani.

3 Beğeni

Türkiye temsilcisi @Sjack imiş. Bunu da ilk kez ben burada, şimdi, az sonra değil, biraz yukarıda açıkladım.

9 Beğeni

Yıldızlar arası mesafe ne kadar büyük değil mi, bu yolu kat edip dünyaya gelebilecek bir teknoloji ve zeka neden kendini saklamak istesin? Hatta saklanmayı bile beceremeden 2 megapixel kameralara yakalansın…
@Agape yorumunuzun sebebini merak ettim, uzaylıların varlığı yokluğu önümüzü görme konusunda nasıl yardımcı olacak? Hiç bu şekilde düşünmemiştim açıkçası.

1 Beğeni

@SJack in neden insanlara bilimkurgu kitapları önerdiği anlam kazanmaya başladı.

3 Beğeni

Ben böyle sürekli pişirilip pişirilip haber olan şeylere uyuz oluyorum. Varsa açıklarsın yoksa da yoktur. Adamların bizden bin kat üstün teknolojisi var ama bizi düşünüyorlar. Şu zamanda kim kimi kendisinden önce düşünmüş? Siyasi açıdan, ekonomi açıdan her şey şov. Geleceklerse gelsinler, kendilerini belli etsinler. Tüm dünya koronayla savaşıyor. Belki adamlarda bunu dakikasında çözecek teknoloji var. Bilmiyoruz. Bir şey ya vardır ya da yoktur. Gelirler, devletler ne yapacak görünür. Savaşılacaksa savaşılır, ortak bir toplum olacaksa olur. Biz de ona göre hayatımızı planlarız. Beş-on sene sonra galaksiler arası yolculuk olacaksa ne diye daha basit şeylerin derdine düşelim ki?

5 Beğeni

Kitap reklamı bence. Şimdiye kadar kim UFO ve uzaylılar gerçek deyip de hastaneye kaldırılmış? Eğer gerçekten bir şeyler saklansaydı bu anlaşmaların gizli belgeleri falan sızardı, başka insanlar birbirinden destek alıp evet, doğru diyen yüzlerce insan olurdu. Konularla ilgili kitaplar okumuş biri olarak söylüyorum hep faso fiso bunlar.

3 Beğeni

@Agape @narpal bundan benim haberim var mı acaba? Şahsıma iletilmiş Galaktik Federasyon Temsilciliği ile ilgili bir teklif henüz gelmedi. Belki de vücudumda tetiklenmeyi bekleyen bir çip vardır. Bilimkurgu kitapları okumam da yan etkisi olabilir.

Habere gelince. Adam bildiğin Nasrettin Hoca misali ya tutarsa diye sallamış. :joy: Var ya da yok bilemeyiz. Her iki tarafın da ciddi soruları var bu konuda.

3 Beğeni

Sorun değil üstad biz hazır olunca açıklarsın diye düşünüyorum :confused: Erkenden açıklayıp Galaktik Federasyon ile ters düşmeni istemeyiz. Daha Vakıf serisi bile tamamlanmadı.

2 Beğeni

Vakıf serisi için Katır ile mücaddele edildiğini duydum geçenlerde. Nereden duydun diyorsanız onu da açıklamam zor biraz. Malum Galaktik Federasyon…

2 Beğeni

Herkes Uzaylılar gelecek, galaksiler arası turist olacağız diye düşünürken 18-35 arasını askere almasınlar sonra. Savaş var hadi gidiyoruz diyip ertesi hafta kendimizi Andromeda’da 3-5 nöbeti tutuyor bulabiliriz.

4 Beğeni

Uzaylılarla savaşmaktan korkmamıza gerek yok. Zira sadece Amerika’yı ele geçirmeye çalışacaklar. (!)

5 Beğeni

@SJack bu doğruysa Darth Vader olmaya hazırım. Bil istedim :joy: Ben uzaylı olsam Dünya’ya mecbur olmadıkça inmem. Anca benzinim falan biter öyle :grin:

2 Beğeni

Uzaylılar yok demek yanlış bence çünkü hepimiz uzaylıyız. Gezegenimiz uzayda. Hıh…

4 Beğeni

Ben dünya dışı akıllı varlıkların yaşadığını düşünüyorum. Mutlaka vardır bu koca evrende lakin bu tarz haberlerin de iyice düşünülüp aklımızdan süzdürmek gerekiyor. 51. Bölgede çalışan bir insanın belgeseli filan vardı açıklamalar yapıyordu uzaylılar hakkında ve onların teknolojileri hakkında filan ve bunlar bir fizikçiye göre ilk defa anlatılan fizik kurallarına uygun şeylerdi. Sonrasındaysa Pentagon Tanımlanamayan Uçan Cisimlerin varlığını da kabul etti.
Bazı kesimler var akıllarına sokmuşlar bir şeyi düz dünyacılar gibi karşılarında uzaylı görse inanmazlar. Ama ben nedense bu tarz konuşmaları gerçek olabilir ihtimalini göz ardı etmiyorum.

1 Beğeni

Bak sen adamlara ya o kadar gelişmiş ol bizi düşün, yeni bir sistem kurma gel de federasyon yönetimini seç.

Bu kadar barışçıl ve düşünceli bir toplumun Amerika’yı seçmesi de çok enteresan.

Türkiye bu federasyona ne zaman üye olacak? Şartlar neler? 3406 senesinde girebilir miyiz? Kafamda deli sorular…

6 Beğeni

Hala ürettiği yeni teknolojiyi birbirini yok etmekte kullanan insanlığa mı kendilerini göstermekte çekiniyorlar? Bir de sakinleşsin demişler, onu beklerseniz daha çok beklersiniz. Böyle bir durum olsa dahi, bu kadar gelişmiş bir medeniyet, federasyon cart curt adı her neyse, Dünyaya müdehale etmiyorsa (ki gelişmişse sanırım savaş yanlısı olamaz, yoksa bu seviyede gelişmiş bir teknoloji ile kendilerini yok ederlerdi) bu ölümler canlılığa karşı onların da sorumluluğudur ki bu durumda o kadar da gelişmiş değillerdir (gelişmişlik sadece teknolojiyle oluyorsa orası ayrı). Milyarlarca galaksi içerisinde, milyarlarca sistemin birisinde, canlılık barındıran küçücük gezegenine gelip, bu kendini yok etme çabasında olan evrilmiş maymunların belki de en olağan şüphelisini seçip bizimle iletişime geçecekler öyle mi? Bence de İsrailli dayının, kendisinin de belirttiği gibi, kaybedecek bir şeyi kalmamış… Ha bir gün uzaylılar dünyaya gelirse, benim fikrime göre Uzayda Piknik kitabındaki gibi olacaktır bu ziyaret.

3 Beğeni

Geyik o kadar ilerlemiş ki bana birşey kalmamış. Gidiyorum ben.

5 Beğeni