Vakıf Fragmanı ile Foundation Dizisi Gözüktü: Asimov'un Bilimkurgu Serisi Ekrana Geliyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/vakif-fragmani-foundation-dizisi/

Vakıf 1. sezon fragmanı yayınlandı! Isaac Asimov’un kült bilimkurgu serisi “Foundation” Apple Tv+ dizisi olarak karşımıza çıkacak. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Telif sorunu çözülür artık :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

9 Beğeni

Güzel görünüyor. Sırada DUNE var. :slight_smile:

2 Beğeni

Uzun zamandır bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. :slightly_smiling_face: :upside_down_face:

1 Beğeni

Yüzüklerin efendisi dizisi, Dune ve en nihayetinde Vakıf. 2020 nin en güzel haberleri olabilir bunlar. Fragmanıda görüp çıkıcağına inandığımıza göre, oturup mutluluktan ağlayabilirim bir köşede :,)…

Fragman Vakıf dışında her şeye benziyor. Seldon hariç tüm karakterler bir farklı duruyor. Dizideki Salvor ile kitaptaki Salvor Hardin belli ki farklı karakterler. Tasarımlar yine farklı. Prodüksiyon olarak iyi duruyor, yeşil perde yerine bükümlü led paneller kullanmışlar, pratik efektler vb. Ama fragman aksiyon sahnelerinden ibaret. Vakıf’da belki de en son dikkat edilecek şey aksiyon. Seriyi sevenlerden daha çok genç kitleye yapılan bir dizi gibi hissettirdi bu sebeplerden. Özellikle protoganist olarak Salvor’u oynayacak kişinin de genç olması bunu düşündürüyor.

1 Beğeni

Aksiyon kitaplarda bolca mevcut ilk eski ithaki baskılarından okuduğumda beni şaşırtmıştı. Dune serisinden daha çok aksiyon içerdiği fikrimdeyim.