Vakıf Evreni Okuma Rehberi

Bir iki sene önce sahaf sahaf dolaşıp kitapları temin etmiştim. Takibindeyse listenize göre okumuştum.

Listeniz benim için çok faydalı oldu, teşekkürler :krs:

1 Beğeni

Bende bu seriyi almak istiyorum ama aklıma takılan bir şey var oda okuma sırası yani nasıl desem Star Wars 4 -5-6-1-2-3 diye izlenir ya ben de vakıf serisini o sıraya göre okumak istiyorum.

Merhabalar, bu seri dini konulara çok mu eğiliyor?

Bu seriyi bilmeme ama Dune serisi biraz öyle

İthaki’nin yeniden bastığı sırayla okumalısın, o tarz bir kurgu istiyorsan.

Yüzeysel olarak biraz değiniliyor. Çok değil.

İthaki’den yeniler gelmeye başladığı için listeyi düzenleyip biraz daha detaylandırdım. Sayın adminler konuyu daha iyi idare edeceğinden hepimizin emin olduğu @fortknoxt 'a konuyu devretme imkanımız varsa ilk mesajdan ona devredebilir miyiz?

1 Beğeni

Listedeki kitapların hepsinin basılması üç yılı bulur herhalde :expressionless:

Sonsuzluğun Sonu kitabını okudum, şimdi imparatorluğun yeni çıkan kitabına başlayacağım, Asimov’un sonsuzlukla ilgili yazdığı başka kitap var mı?

Konuyu devretmek gibi bir özellik yok maalesef. Okuma Rehberi bölümüne taşıdım onun yerine.

End Of Eternity kitabını cep kitaplarından okumak mı daha mantıklı monokl yayınevinden mi Altın Kitaplar sanırım pek beğenilmiyor zaten?

Bir de Kayıp Rıhtımın videolu incelemesindeki hanımefendi kim?

@Firtinakiran kendisi.

1 Beğeni

MonoKL’dan okumuştum. Gayet güzeldi.

1 Beğeni

Cep Kitapları ile MonoKL’nin çevirmeni aynı kişi. Hatta MonoKL’de o çevirmene bir de başka bir çevirmen eşlik ediyor. O yüzden en mantıklı seçim MonoKL olur.

2 Beğeni

Bu videoda Sonsuzluğun Sonu’nun Vakıf’a çok güzel bir şekilde bağlandığı ve Vakıf’a aşina olanlar için kitabın bambaşka bir güzelliğe eriştiği söyleniyor. Ayrıca yazım yılı olarak da sonra geliyor. Fakat bütün listelerde bu kitap en başa konuluyor. Neden?

3 Beğeni

Kitabı okuyun anlayacaksınız. Eğer neden başta olduğunu söylersem sürprizbozan yersiniz kitabın tadı kaçar.
Okuyun.

3 Beğeni

Yok spoiler istemiyorum da videoda önce Vakıf okunursa daha çok keyif alınacağı söylendiği için merak ettim.

Yazım yılını da baz alarak üçüncü kitaptan (İkinci Vakıf) sonra okuyacağım ben. Zaten kitap şu anda elimde yok ve İkinci Vakıf’a da bugün başlayacağım.

Tercih sizin tabi. İyi okumalar.

1 Beğeni

Tüm Asimov evrenini okuyacaklar için sonsuzluğun sonu giriş kitabı olarak öneriliyordu. Bende ilk okumaya Sonsuzluğun Sonu kitabıyla başlamıştım.

1 Beğeni

Benim elime Sonsuzluğun Sonu daha sonra geçtiği için Vakıf’tan sonra okumuştum. Belli başlı bağlantılar kurunca çok hoşlanmıştım kitaptan. Kitabı bu kadar iyi yapan şey Vakıf evrenine doğrudan değil de dolaylı olarak dahil olması bence. İlk bu kitabı okusam bu kadar keyif almazdım gibi geliyor. Gerçi ara ara e-pub olarak hala vakıf1a devam etsem mi diye düşünüyorum ithaki hadi çöz şu sorunları da bas artık şu kitapları.Sorunlar kapaksa keşke bizim İllüstratörlerden birine çizdirseydiniz. Çok güzel işler çıkaracak insanlar var.

2 Beğeni

Evet o bağlantılardan dolayı Vakıf’tan sonra okunursa daha fazla keyif alındığını söyleyenler var. Büyük çoğunluk Asimov okumaya Sonsuzluğun Sonu ile başla diyor da anlamadım bu durumu. İlk yazdığı kitap da değil sonuçta.

Ben ilk üçlemeden sonra devamını okumak için İthaki’nin seriyi tamamlamasını bekleyeceğim.