VakıfBank Kültür Yayınları Edebiyat Dünyasına "Merhaba" Dedi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/vakifbank-kultur-yayinlari-edebiyat-dunyasina-merhaba-dedi/VakıfBank’tan dev adım: VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatına başlıyor! Yayınevi ilk eserlerini İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda okurla buluşturacak. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Fantastik? :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Bu dönemde yayıncılığa atılmak cesaret. Sanırım YKY ve Iş Kültür’e rakip geldi. :buyucu:

Kendilerini bu yayın camiasına bir şekilde katacaklarına eminim lakin umarım bunu çağdaş Türk edebiyatı ile yaparlar. Açıklamalara bakarsak bir çeşit NTV yayınlarının boş kalan yerine oturmaya geldiklerini hissettim. Hayaller - hayatlar olacak gibi.

Hayırlı olsun. Tanıtım videosu bayağı hoş olmuş. Balzac, Fitzgerald ve Tolstoy-Gandhi Mektuplaşmaları kitapları ilgimi çekti.

https://www.vbky.com.tr/

1 Beğeni

Benimde aynı kitaplar ilgimi çekti. Umarım bilinen klasik yazarların bilinmeyen eserlerini bastıkları gibi hiç çevrilmeyen klasik yazarları da çevirirler. Ne yana dönsek aynı yazarın aynı eserleri. Halbuki aynı yazarın çevrilmeyen en az bir iki eseri daha oluyor. Keşke ona el atsa koca koca banka yayınevleri diyorum ama pek olmuyor bu. Bu boşluğu doldururlar umarım.

1 Beğeni

Çeşitlilik iyidir gelsin gelsin. Ama basımı olmayan basılmamış kitaplara yönelsinler ısıtıp ısıtıp aynı kitaplar dönmeain piyasada. Dönmez deyin. Dönmez di mi?

1 Beğeni