Video Oyun Dünyası

( tansel) #230

Larian studios her oyunuyla ilgili youtube kanallarında geliştirme sürecini videolar çekip paylaşıyorlar. Çoğu noktada wizards of the coasts ile ortak hareket edilecekmiş, iki taraf da istemiş üçüncü bir oyun yapılmasını, hikaye üzerinde de ortak çalışıyorlarmış. Ben güveniyorum açıkçası kendileri de farkındalardır nasıl bir yükün altına girdiklerinin divinity’lerde olduğu gibi de bu community update videolarıyla oyuncuların görüşlerine de her adımda önem veriyorlar. Daha iyi bir stüdyo düşünemiyorum açıkçası baldur’s gate 3 için, bundan 10 sene önce olsa bioware’e versinler derdim ama ordan da ağzımız yandı. 5th edition’un baz alınacak olması da güzel bir haber.

Takip etmek isteyen olursa diye ilk community update’i buraya da bırakayım.

PSN Plus bu ay vereceği PES19’u Detroit Become Human ile değiştirmiş.

(Hüseyin gök) #232

Become ne cins bir oyundu ya.Küçük bir hata yapmamak için çok uğraştım ama sonunu mutlu sonla bitirmek en doğru karar yoksa diğer türlü çok çelişkisi oluyor.

(Carai an Caldazar!) #233

Beyond:Two souls tarzı oyunlar severim. O yüzden mutlu oldum.

(Carai an Caldazar!) #234

Become güzel oyun bence. Ben interneten izlemeye kiyamadim. O derece güzel.

(İbrahim Şahin) #235

CD Media mı? Aral’dan daha kötüsü gelmiş. Oyunları 500TL’den satarlar artık, rezalet.

Epic Games, önümüzdeki hafta Alan Wake ve For Honor’u ücretsiz verecek.

(İbrahim Şahin) #237

Bu haftakileri de yazsaydınız keşke :smile:

Epic Games bu hafta; Moonlighter ve This War of Mine oyunlarını ücretsiz veriyor.

(Erdem Atik) #239

Arkadaşlar bir sorunla karşı karşıyayım (umarım buraya sormamın bir sakıncası yoktur), Steamden çok sevdiğim ve tekrardan elimde bulunması için Dishonored adlı oyunu almıştım, yükledim ve açtım, fakat oyun tam ekran değildi. Sorunu bir türlü çözemedim, internetteki neredeyse her yolu denedim fakat olmadı. Bana bu konu hakkında yardım edebilecek olan var mı?

(Tansel Diplikaya) #240

Genelde Ayarlar > grafik seçeneği altında “windowed”, “full screen” ve “windowed full screen” seçenekleri oluyor. Full screen lerden birini seçerseniz sorunun çözülmesi lazım.

(Erdem Atik) #241

Oyun içi ayarlardan bahsediyorsanız oyun zaten fullscreen gözüküyor, fakat kenarlardan ve üst taraftan bastırılmış bir şekilde

(Tansel Diplikaya) #242

Ekran çözünürlüğünü monitörünüze uygun seçmemiş olabilirsin. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Yapımcıya da sorabilirsiniz.

(Erdem Atik) #243

Yok hiçbir şekilde beceremedim :frowning: teşekkürler

(Carai an Caldazar!) #244

Boyle çalışmalarün olmasi mutluluk verici.