Video Oyun Dünyası

PSN Plus bu ay vereceği PES19’u Detroit Become Human ile değiştirmiş.

3 Beğeni

Become ne cins bir oyundu ya.Küçük bir hata yapmamak için çok uğraştım ama sonunu mutlu sonla bitirmek en doğru karar yoksa diğer türlü çok çelişkisi oluyor.

2 Beğeni

Beyond:Two souls tarzı oyunlar severim. O yüzden mutlu oldum.

1 Beğeni

Become güzel oyun bence. Ben interneten izlemeye kiyamadim. O derece güzel.

CD Media mı? Aral’dan daha kötüsü gelmiş. Oyunları 500TL’den satarlar artık, rezalet.

3 Beğeni

Epic Games, önümüzdeki hafta Alan Wake ve For Honor’u ücretsiz verecek.

1 Beğeni

Bu haftakileri de yazsaydınız keşke :smile:

1 Beğeni

Epic Games bu hafta; Moonlighter ve This War of Mine oyunlarını ücretsiz veriyor.

3 Beğeni

Arkadaşlar bir sorunla karşı karşıyayım (umarım buraya sormamın bir sakıncası yoktur), Steamden çok sevdiğim ve tekrardan elimde bulunması için Dishonored adlı oyunu almıştım, yükledim ve açtım, fakat oyun tam ekran değildi. Sorunu bir türlü çözemedim, internetteki neredeyse her yolu denedim fakat olmadı. Bana bu konu hakkında yardım edebilecek olan var mı?

Genelde Ayarlar > grafik seçeneği altında “windowed”, “full screen” ve “windowed full screen” seçenekleri oluyor. Full screen lerden birini seçerseniz sorunun çözülmesi lazım.

Oyun içi ayarlardan bahsediyorsanız oyun zaten fullscreen gözüküyor, fakat kenarlardan ve üst taraftan bastırılmış bir şekilde

Ekran çözünürlüğünü monitörünüze uygun seçmemiş olabilirsin. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Yapımcıya da sorabilirsiniz.

Yok hiçbir şekilde beceremedim :frowning: teşekkürler

https://www.google.com/amp/s/oyunceviri.net/mw3turkcedublaj/amp/

Boyle çalışmalarün olmasi mutluluk verici.

2 Beğeni

30 Ağustos’ta Netflix’te yayınlanacak The Dark Crystal: Age of Resistance dizisinin oyunu duyuruldu. Oyunun türü Turn-Based-Tactic. Oyunun senaryosu diziyle paralel gidecekmiş. Oyuncular, Skeksislerle (Evrenin kötücül ırkı) iş birliğindeki Gelfinglere karşında direnmeye çalışan bir avuç isyancıyı yönetecekler. Oyunun geliştiricisi BonusXP, Stranger Things için de oyun geliştirmiş. Geliştiriciler oyunu tanımlarken Jim Henson’un (Dark Crystal, Muppet Show, Susam Sokağı gibi kukla ve mekanik efekt mucizelerinin arkasındaki isim) Fire Emblem’i (Nintendo’nun ünlü JRPG serisi) olarak niteliyormuş. Oynanış videosunu izleyenlerin yorumuysa oyunun tarz olarak JRPG klasiklerinden Final Fantasy Tactics veya Tactics Ogre’yi anımsattığı yönünde. Sınıf, karakter gelişimi vs. konuda DK AoRT’in ne Tactics Oyunun, Pc, Mac Os, XBox, PS4 ve Nintendo Switch platformlarına, 2019 senesi içeridinde çıkması planlanıyormuş.

Oynanış Videosu:

Ve blizzard Diablo 4’ü tanıttı
Sinematik tanıtım

Oyun içi tanıtımı

7 Beğeni

Dişi Diablo eksikti o da tam oldu :slightly_smiling_face:

Neyse efsane sinematik ve efsana korkutucu bir baş kötü ama…

Bir kasmış barbara bakar, 3 saniyelik işi var. :smile:

1 Beğeni

Bayılıyorum şu müziğe :heart:
Ne düşünüyorsunuz ?

3 Beğeni

Halo: The Master Chief Collection ve Halo: Reach, Steam’de ön siparişe açıldı.

6 Beğeni

Haziranda haber yapılmış. Bense şimdi öğrendim. Öğrenir öğrenmezse, önce şok, sonra da bi’ mutluluk kapladı içimi:

Playstation 2’yle başlayıp, PSP ve Playstation 4’le devam eden, hayatta kalma ve macera serisi Zettai Zetsumei’nin (Batı’daki adıyla Disaster Report) 4. oyunu Disaster Report 4: Summer Memories 2020’de PC ve Nintendo Swith platformuna gelerek, Batı pazarına çıkacakmış.

Gelsin, gelsin. İlk iki oyunu severek oynamıştım. Kabul, oyunlar kusursuz değildiler. Ama deprem sonrası hayatta kalma teması, düşük bütçeli macera filmi senaryosu, fena gelmeyen oyun dinamikleriyle aklımda yer etmeyi başarmıştılar. 3. oyun sadece Japonya için PSP’ye çıkmıştı. Aslında PS3 için geliştirilmeye başlanmış 4. oyun, 2011’de yaşanan deprem felaketi sebebiyle askıya alınmış, daha sonra 2018’de PS4’e çıkartılmıştı.

Oyunun grafikleri günümüz için zayıf gelebilir. Bana daha çok az ayrıntılı, ama kaplama açısından temiz geldi. Tabii oyun çıkınca görsel kalitenin yeterli olup olmadığı anlaşılır. Trailerdan anladığım kadarıyla, serinin genel özellikleri yerinde duruyor. Eh, zaten grafik tarafından ziyade felaketin ortasında kalma durumunu sunuşu ve bu temayla uyuşan oyun tecrübesiyle öne çıkıyordu. Zaten seri, felaket durumunun yarattığı atmosferi, acil durumlar karşısında çözüm arayışına yönlendirmeci dinamikleri, işe yarar bir şeyler çıkar diye en kuytu yerleri araştırmaya meylettirmesi, başka karakterlerle kısıtlı da olsa etkileşime geçebilmenin yarattığı psikolojik bağ gibi özellikleriyle kendini sevdirmişti.

NOT: Aynı serinin yapımcılarının, şehrin ortasında kapışan dev canavarların gölgesinde hayatta kalmaya çalışanların mücadelesini anlatan City Shrouded in Shadow adlı bir oyunları daha var. 2017’de sadece Japonya’da çıktı. Umarım o da Batı pazarında yayınlanır.

Bana ciddi ciddi konsol almaya teşvik edebilecek kadar içimi kemirten oyunlar bunlar işte :sweat_smile:

4 Beğeni