Video Oyun Dünyası

Sizin sayenizde haberim oldu. City Shrouded in Shadow’u görünce çok garip hissettim. Ultraman olsun, Godzilla olsun; ancak bunlarla büyüyen çocukların kendi gibi olanlara büyük bir hediye olarak çıkarabileceği bir şeye benziyor. Yüzüme sağlam bir tebessüm yerleşti resmen. :grin:

Not: Hem Godzilla hem de Ultraman zaten oyunda varmış. :rofl: Evangelion’dan (Evet, japon ingilizcesiyle telafuz ettim çünkü bu farz) unit-1 bile var. Bu daha hoş oldu işte.

1 Beğeni

Eh, böyle bir oyunu da zaten yapsa yapsa dev canavar filmlerinin anavatanında yaşayanlar yapar :grin: Gündüz kuşağı canavar, akşam kuşağı canavar, sinemaya gider, yine canavar :man_shrugging::sweat_smile:

Gerçekten, Godzilla oyunu diye şehir yıktığımız oyunlar sunarken geliştiriciler asıl noktayı ıskalanmış gibime gelirdi. Şehir tarumar olurken geri kalanları kurtarmaya çalışan veya da o hengamede şehirden kaçmaya çalışan birini oynama fikri bana hep daha cazip gelmiştir.

Teoride hayatta kalma ve dev canavarlar teması birbiriyle çok uyuşuyor. Lakin bu zamana kadar geliştiriciler tercihlerini hep canavarı oynamaktan yana kullandı. Araştırdığım kadarıyla, şehir yıkımını aşağıdakilerin(!) gözünden anlatmaya en yaklaşan oyun, bir başka dövüş temalı oyun. Dev robotlarla canavarları dövüştürme üzerine kurulu R.A.D (PS2, 2002). Dev robotumuzu dışarıdan bir gözlemci olarak kontrol ettiğimiz için, canavarların savaşına tanıklık etme hadisesini ucundan kıyısından tattırıyordu.

Neyse, birileri o potansiyeli en sonunda görmüş de City Shrouded in Shadow’u yapmış :grin:

1 Beğeni

Valve, Half-Life: Alyx isimli VR oyununu resmen duyurdu. Açıkçası hiç sevinmedim. Daha çok korktuğum başıma geldi. Valve’ın yeni oyunlarında illaki VR dayatması yapacağını biliyordum zaten içten içe. Bense hiç sevmiyorum sanal gerçeklik olayını. Böyle dayatmalara uyuz oluyorum :frowning:

2 Beğeni

Tamam, tamam haylayf demeyeceğim. :stuck_out_tongue:

Sanal gerçeklik gelişim açısından iyi olsa da oynanış açısından tam bir külfet. Evimde yan gelip yatarak oyun oynamak varken kafamda bir cisim ve ayakta eziyet çekmek zorundayım. Üstelik yan gelip yatsam saatlerce oynayabilecekken bu şekilde oyunu bile almam ben. Üşengeç insanım. Oyun oynamak için o kadar zahmete girmek istemem. Çoğumuz da istemeyiz. Malum şeyin üçüncüsü VR gelirse ben gülerim. :face_with_hand_over_mouth:

3 Beğeni

3 değildir. Olamaz yani. Olmaz ya. Nasıl olacak. Olabilir mi ki? Yok yok en fazla kısa bi oyundur. Neyse :sweat_smile:

VR olunca oynanış da izleyemeyiz doğru düzgün. Lanet gelsin gaben ya. Bi half life 3’ü bir de ASOIAF 5i beklemekten öldük be :confused:

Time Mr. Freeman… Is it that time again?

1 Beğeni

Siz oynarken ben çekirdek eşliğinde izleyebilir miyim? Bir köşeden kıkırdama ve çitleme sesi gelecek sadece… (Kesinlikle yüksek tonlu kahkaha olmayacak derdim ama ben bile inanmadım.)

1 Beğeni

Bir VR oyunu olarak çok üst seviyede duruyor. Valve tam bir oyun deneyimi sunacağını söylüyor, demo gibi bir uzunlukta değil. 1. ve 2.oyun arasında geçiyor. Şimdilik Türkçe dil destegi yok.

Half-Life%20Alyx%20-%20Official%20Announcement%20Trailer_1

3 Beğeni

Abi yemin ederim tüylerim diken diken oldu gmani görünce. Valla duygusala bağladım. Nasıl özlemişim ya :cry::cry: 1 ile 2 arasında geçiyormuş.
3ü de çıkarsınlar ama vr’a değil…

1 Beğeni

Minimum Sistem gereksinimleri

3 Beğeni

Minimum 1060 istemek de show biraz. Gerekirse sistemi de yeniler vr da alırım. Ama önce biraz yorum almak lazım. Çok matah birşey değilse izler geçeriz.

1 Beğeni

Valve gene bir devrim peşinde olabilir. Half life 2 ile yaptığı gibi. Bu oyunun da Half life 2 ile aynı uzunlukta olduğunu söylediler. Belki vr oyunlarını daha farklı ele almamızı sağlar. Bence hoş bir olasılık.

1 Beğeni

Ben kötü çıkacağını düşünmüyorum ama 400$ Valve index. 3000 liraya yakın tutar. Bide oyunun fiyatını ekle üstüne. Yine devrim yapacak muhtemelen ama bize 3ü bir verselerdi önce. Gman kimmiş savaş nasıl sonuçlanacak, Freeman nerede noktalanacak vesair. Ben gelen her şeye razıyım Half Life hakkında. Her oyununu nerdeyse 10ar defa bitirdim, yetmedi community tarafından çıkanları, portalları, portal modlarını hatta portal coop’u bile defalarca oynadım. Umarım PS store’a da gelir. En azından bilgisayara yeni masraf çıkartmasın :grimacing:

2 Beğeni

3 internet meme i gibi kalacak bence. Yıllardır umudu kesmiş, eğlenip gülüyordum nerede bu half life 3 diye. Şimdi bu haber yüzünden yine umut ettirdiler. Yine beklemeye devam.

2 Beğeni

IP’nin nabzını yokluyorlar bence. Talebi somut bir şekilde görürlerse devamı yapabilirler. Bende Half life’ı telefonda bitirebilecek kadar sabır var. Onu da beklerim.

1 Beğeni

1060 az bile hocam show gibi görmüyorum ben. RTX 2060 bile ucu ucuna yetiyor vr deneyimi için, 2070 aslında tam vr’ın gücünü verebilen kart. Her iki göze de ayrı ayrı 1080×1200 - 90 Hz görüntü render ediyor.

1 Beğeni

Steam Ödülleri 2019 başlamış. Kimlere oy verdiniz? :slight_smile: Benim adaylarım şöyle:

Game of the Year: Resident Evil 2
VR Game of the Year: (Boş)
Labor of Love: Dead Cells
Better With Friends: Trine 4
Most Innovative Gameplay: Catherine Classic
Outstanding Story-Rich Game: Disco Elysium
Best Game You Suck: Baba Is You
Outstanding Visual Style: Eastshade

4 Beğeni

Benim de şöyle:
Game of the year: disco Elysium
VR Game of the Year: Beat saber
Labor of love: path of exile
Better with friends: Mordhau
Most innovative gameplay: baba is you
Outstanding story rich game: Pathologic 2
Best game you suck at: Sekiro shadow dies twice
The outstanding visual style award: Blasphemous

2 Beğeni

Benim de bu şekilde, 2019 yılında çıkan pek oyun oynamadığım için 3 adayım oldu sadece
Yılın Oyunu: Gris
Aşk İle Devam Ettirilen: Path of Exile
Arkadaşlarla Daha Zevkli: Hellion

1 Beğeni

Oy veremedim çünkü fark ettim ki geçen sene ben oyun almamışım. :smiley: Hepsine ağız burun kıvırmışım. Memnuniyetsiz olduğum bir yıl demek ki. :rofl:

1 Beğeni

Resmen 2019 çıkışlı doğru düzgün oyun oynamamışım. Ekonominin getirdiği hale bak, bir oyun için minimum 1 sene beklemem gerekiyor.

1 Beğeni