Video Oyun Dünyası

Ben Playstation’ın kuru kafasına göre kullandığına kanaat getirdim artık, bir bakıyorsun Fifa 19 260TL olmuş bir bakıyorsun 360, Spider-Man 360TL iken bir anda 460TL yapıyor. Tamam düzenleme yap, yapma demiyorum ama bari bi önden haber ver, ona göre pozisyon alalım. Neden kullanıcını terste bırakıyorsun ki? Madem Fifa’yı anlık düşüreceksin haber ver alayım ya da Spider-Man’e zam gelecekse haber ver ki zam gelmeden alayım. Yapamaz demeyin, yaparlar. Örneğin bunu Xbox yaptı, gamepass’e zam gelecek bilginiz olsun dedi. Aynısını dün Football Manager için de yaptılar. Adamlar ekonomik iklimden ötürü 24 Eylül’den sonra oyunun fiyatının 110TL’den 180TL’ye geçeceğini, almamız için son fırsat olduğunu dile getirdi. Bence bunu yapmak zor değil. Playstation Türkiye anca Twitch’te yayın açıp boş yapsın, zamlar gerekiyor yapacak bir şey yok desin, tek bildikleri bu. Umarım en kısa zamanda Türkiye ayağı kapatılır da bu fırsatçılardan komple kurtuluruz.

1 Beğeni

Bir devir daha bitti. Telltale oyunlarına bolca oynamış biri olarak üzüldüm gitmelerine.

Çoğunluğun aksine yarattıkları evrende, seçimlerimiz büyük bir değişim yaratmasa bile bizi içine soktukları dilemaları hoş buluyordum.

Neredeyse tüm oyunlarını da oynamışımdır.

Ama en çok acıtan tarafı The Wolf Among Us 2’yi hiçbir zaman göremeyecek olmamız sanırım.

The Walking Dead son sezonunun da tehlikede olduğunu okudum. Çok çabuk gelişti olan biten. Şaşırdım doğrusu.

2 Beğeni

Wolf Among Us ve Walking Dead’i baya etkilenmiş ve sevmiş biri olsam dahi bunu hak ettiklerini düşünüyorum, özellikle Batman oyunu nedeniyle. İşlerini artık hiç ciddiye almayıp ‘’ nasıl olsa satar ‘’ mantığına geçmişlerdi ve bunu hiç bırakmaya niyetleri yoktu. Wolf Among Us’un devamını çok merak etsem de oyun dünyası içim olumlu bir gelişme olarak yorumluyorum ben.

1 Beğeni

Fiyat politikası düzenlemesinde de daha fazla ödeyen oyuncular tarafında sıkıntı olabiliyor. Blizzard Diablo 3’ü çıkarttığında Amerika’da 49$ Avrupa’da 49€ idi. Avrupa’da yaşayan oyuncular bayağı tepki vermişti bu duruma. Aynı oyunu niye bize daha yüksek fiyata iteliyorsun diye. Ben de Avrupa sürümü değil Amerika sürümü almıştım. Bunu Türkiye için 49₺ yapsaydı bayağı bir sıkıntı yaşayabilirler. Bu sefer diğer ülkedeki oyuncularda Türkiye fiyatından almak isteyebilir.

Steam’deki düşük fiyatlar benim gördüğüm kadarı ile bağımsız yapımcılar. Fiyat politikası ile tepki görecek büyük firmalar değil.

1 Beğeni

Endonezya PSN’de bunu yapıyorlar ve tepki aldıkları da yok. İstediği kişiye istediği fiyatlandırmayı çok rahat yapıyorlar hocam ama bunların derdi bizim oyuna ulaşmamız değil, onların cebinin dolması. Türkiye operasyonuna öyle bir basiretsizleri koydular ki fiyatlar kurdan daha oynak hale geldi.

5 Beğeni
1 Beğeni
1 Beğeni

Death Stranding’in kadrosu gün geçtikçe muhteşemleşiyor. Ama oynanışı hala muamma. Ya efsane olacak ya da hayal kırıklığı.

Square Enix’ten cyberpunk rüzgarını arkasına alan dehşet-ül vahşet bir video.

4 Beğeni

Harika bir puzzle oyunu, kaçırmayın;

Limbo, Inside gibi oyun seviyorsanız 9 liraya çok güzel oyun;

Metroidvania tarzı oyunlarının en güzel örneklerinden

3 oyun da indirimde. Eğer bu aralar oyun arıyorsanız küçük bir tavsiye :slight_smile:

4 Beğeni

Trine 4 gelecek gibi.

3 Beğeni

ben trine 4’ten çok earthlock 2’ye sevindim valla.

Bu arada Microsoft, Obsidian’a da göz koymuş. Aldı alacak diyorlar. :worried:

Trine 4 sevindirdi. Üçüncü oyun çok çok güzel olsa da paraları yetmediği için hikâyeyi yarım bırakmak zorunda kalmışlardı. 3 boyutlu oynanıştan vazgeçmezler umarım.

Obsidian’in satılmasıysa ciddi anlamda üzdü. Microsoft ve EA aynı benim gözümde. Önce alır, sonra kapatırlar. Yazık olacak güzelim stüdyoya.

3 Beğeni

Çizgi film evreni?

Iconoclasts

image
Bana kalırsa bu yıl çıkan en iyi oyun ama az kişi oynamıştır oynamanızı kesinlikle tavsiye ederim

2 Beğeni

Blood and Wine’daki periler ülkesi bölümünü kastediyorsunuz sanırım. Sonlara doğru Unseen Elder’ı görmek yerine Syanna’yı aramayı seçmeniz lazım. Sonra da The Land of a Thousand Fables kitabını okurken “Expecto Ludum!” diyaloğunu seçmelisiniz.

1 dolara Middle-earth: Shadow of Mordor GOTY ve Batman: Arkham Origins isteyen? :slight_smile:

8 Beğeni

Pc oyuncuları için eşsiz bir fırsat. Fakat evlenip çocuk sahibi olduktan sonra ister istemez pc oyunculuğundan uzaklaşıp konsol oynayabildiğiniz için şükrediyorsunuz.

1 Beğeni

Ekşi Sözlük’te birisi ürünlerin ülke korumalı olduğunu ve Türkiye’deki Steam hesaplarında aktifleştirilemediğini söylemiş. Alan, deneyen oldu mu acaba?

Daha önce birkaç defa Humble Bundle’dan alışveriş yaptım ama hiç öyle bir durumla karşılaşmadım. Şimdi de öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Aksi durumlarda belirtiyorlar zaten ana sayfada.

1 Beğeni