VR Gözlüğü, İneklerin Süt Üretimini Artırmak İçin Kullanıldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/vr-gozluk-inek-sut-uretimi/

Süt üretiminde kalite artışının sağlanması için Rusya’da ineklere VR gözlüklerle sanal bir gerçeklik izlettirildi. Deney başarıyla sonuç verdi. (DEVAMI…)

1 Like

Teknolojinin iyi yanlarını almakta fayda var.İlgiyle okudum bu haberi,ülkemizde görecek miyiz acaba?

1 Like

Süt endüstrisi hayvan sömürüsünün en yoğun olduğu yerlerden. VR ile hayvanlara işkencede yeni bir yöntem keşfetmişler.

2 Likes

Matrix’de bunu insanlara yaparken Ooo çok fena ama konu ineklere geldimi sorun yok.

3 Likes

Tam da bunu yazacaktım aslında. Haberi hazırlarken aklıma Matrix sistemi geldi. Orada da robotların evrimleşip insanlara yaptıkları şey tam olarak buydu.

Dışarıdan bakılınca hayvan adına sahte olsa dahi güzel gibi gözükse de sonunun gideceği yerleri tahmin bile etmek istemiyorum.

5 Likes

Sıra gözlüğü bize takmaya geldi.

"Gerçek hayattan sıkılmadınız mı? VR gözlükle kendinize kendi istediğiniz gibi bir hayat kurun. Asla terketmeyen sevgiliye, bozulmayan akademik hayata ya da çok okunan bir yazarlık kariyerine sahip olabilirsiniz.

Unutmayın, hayatınız sizin elinizde!"

2 Likes

Sonuçta ineklerin kafalarını kesip, derilerini yüzüp etlerini yiyoruz. Sürekli süt vermeleri için suni olarak döllüyoruz. Boynuna zinciri bağlayıp ağıra zincirleyip bir daha ölene kadar çıkartmıyoruz.

Çok da duyar kasmaya gerek yok açıkçası. İnek sonuçta.

Simülasyonunun içindeki simülasyon içinde simülasyon.
Böyle gelişmeleri görünce Smülasyon dünya teorisine inanasım geliyor.
2 Likes

Benim aklıma Roy gelmişti haberi görünce. Çıksa da oynasak ölmeden dedim kendi kendime.

1 Like

O da ayrı bir efsaneydi ya.

Rick oynamaya başlayınca Morty’nin tepkisi harika değil mi ya :joy:
Oyun için sanki çıkmayacak sadece konsept falan demişlerdi. Çıkacak mı ki?
1 Like

Bu oyun çıkmasa da uzun vadede (30+ yıl) oyun sektörü ne hale gelecek göreceğiz.

1 Like

Half Life: Alyx eğer başarabilirse, yeni bir devrim geliyor. Bakalım :sweat_smile:

1 Like

Sonuçta inek demeyen, bilinç sahibi başka bir canlıyı yemeyi reddeden, işkence etmeyen çok sayıda insan da var.

Kendimize bakarak genelleme yapmak doğru değil.

2 Likes

O insanlara saygım var. En azından tutarlılar.

1 Like