WandaVision 5. Bölüm Finali ile Evrenler Birleşti mi?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: WandaVision 5. Bölüm Finali ile Evrenler Birleşti mi? – Kayıp Rıhtım

WandaVision 5. bölüm finali ile Marvel Sinematik Evreni’nin ilk dizisi çok farklı bir noktaya doğru evrilmeye başladı. Sonunda beklenen birleşme gerçekleşti mi? WandaVision, ilk duyurulduğu andan itibaren hayranların merakla beklediği MCU yapımları arasına girmişti. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi nedeniyle Marvel’ın dördüncü aşama takvimi değişince, ilk yayınlanacak maceranın da WandaVision dizisi olacağı açıklanmıştı. Yapımın… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Oyuncu göndermesiyle izleyicileri mutlu etme çabası değildir umarım yoksa gerçekten çok moral bozar. Evrenleri zaten birleştireceklerdi ve bunu en yakın zamanda yapacaklarını vurgulamışlardı. Even Peters’ın adını dizi oyuncuları arasında gördüğüm ilk an düşündüğüm şu oldu; ‘‘Wanda Maximoff’un dizisi ise işte geliyor X-men Quicksilver’ı’’ Ben açıkcası Wanda’nın gücünü normalin kat ve kat üstünde günlerce kullandığından dolayı bunu bir şekilde alternatif evrene bağlayacaklarını düşünüyorum. Asıl merak ettiğim ikizlerin gerçekliği. Ha bir de Vision’ın… Wakanda’da tekrar canlandırıldığını düşünüyordum ta ki bir önceki bölüme kadar. Yanılsamadır belki de veya Wanda’nın zihniyle canlandırdığı ‘kukla’ tarzı bir şeydir diye düşüyordum, bu bölüme kadar gflasşkşsgadf Vision baya kendi düşünme iradesine sahip? Sadece Wanda istedikçe mi canlı kalabiliyor yoksa tamamen canlandı mı? O kadar çok soru var ki! Herkes dizinin tamamının yayımlanmasını istiyor. Hepsini bir anda izleyeceklermiş. Ama şuna baksanıza! Ne kadar heyecan veriyor bu şekilde olunca. Diğer bölüme kadar her gün tartışabilirim son bölümü :3 Çok konuştum hü

Böyle yaparlarsa çok saçma olur gerçekten.

Muhtemelen sadece Westview sınırları içerisinde kontrol edebiliyor. Yanılmıyorsam fragmanlarda bir yerde çıkmaya çalışınca cansız haline dönme gibi durumu oluyor tekrardan.

Eğer Westview dışında da hayatta kalabiliyorsa bunca sorun neden diye düşünüyor insan. Quicksilver geri döndü, Vision geri döndü, çocukları oldu. Wanda biraz rahatlasa ne güzel olurdu…

Sword rahat bıraksa bir sıkıntısı yok aslında :slight_smile:

Evrenler birleşecek, ortalık karışacak ki Doctor Strange’ in 2. filminde bu konuyu çözmeye çalışacaklar.

Bu arada son bölümde Ajan Rambeau Westview’e girebilecek bir araç yapma fikri için kimin yapacağını biliyorum diyerek birini aramaya başlayıp vazgeçiyordu. Kimi arayacaktı merak ettim.

Aklıma Rhodey (War Machine), Scott Lang (Ant-Man) ve Fantastic Four’dan Reed Richards (Mister Fantastic) geldi. Bence Mister Fantastic ile Fantastic Four’u da Avengers’a dahil edebilirler.

edit: Ajan Rambeau da özel güçlere mi kavuşacak acaba diye de düşünmedim değil.

Benim de aklıma Reed Richards geldi. F4 filmi vizyona girmeden önce tadımlık bir şey sunarlar muhtemelen. Sword’un uzay projesinin aksama sebeplerinden biri de F4 olayı olabilir, Snap olayından bağlarlar.

Çizgi romanlarda Ajan Rambeau var mıydı?

Çizgi romanları hiç okumadım desem yeridir. O yüzden var mıydı bilmiyorum. MRında ve kan testinde sıkıntı çıktı ya ondan bir şüphelenip acaba dedim.

edit: Çizgi romanlarda da varmış. :sweat_smile: Vikipedi’ye göre, ilk defa The Amazing Spider-Man sayı 16’da görülmüş ve 2. Kaptan Marvel olarak tanıtılmış. (wow)

1 Beğeni

Haydaa :smiley: Dizi bitene kadar teori üretecek çok malzeme verecek gibi.

1 Beğeni

Dizide asıl kötü kim acaba? Mephisto gelir mi ki?

edit: Belki de Magneto gelir? Kötü olarak değil tabii :thinking:

1 Beğeni

Ben de onu bekliyorum ama belli olmaz kötü karakter olmayabilir dizide. Kötü olarak değil de delirmiş olan Wanda’ya karşı mücadele olabilir. Gerçi buradan Dr. Strange 2 filmine de bağlanacak olaylar, illa bir villain lazım.

Wanda her şeyin kontrolünün bende mi olduğunu zannediyorsun dedi ve kardeşinin geldiğini bilmiyordu ya, o yüzden Wanda’nın da aklını birinin çelmiş olması lazım gibi.

1 Beğeni

Ben de o kısmı hafiften delirdiği için dürtülerini kontrol edemediğine yordum ama belli olmaz tabi. Meşhur “No more mutant” lafının farklı bir versiyonu olabilir dizinin sonunda.

1 Beğeni

Şuan aklıma geldi de ileriki bölümlerde MCU Pietro’su da dirilse ve bunlar dövüşse ne güzel olurdu. :confused:

1 Beğeni

Kardeşini görünce ilk dedim Quicksilver’ın bu evrende ne işi var sonradan kardeşi olduğunu anladım tabi ama ilk izlediğimde şaşırdım yani başka oyuncu mu kalmadı oynatacak.

Fantastic Four’u Spiderman filmlerinde dahil etmelerini tercih ederim

Magneto gelmez be sanmam. Quicksilver zaten baya büyük bir olay olmuşken Magneto’yu henüz getirmezler. Getirseler kıyamet kopar hem dizinin içinde hem de izleyiciler açısından sjdfşagfkad

1 Beğeni

Wanda bunları ben yapmıyorum dedi ama insan inanamıyor o kadar olaydan sonra. İkinci bir etki var sanırım kasabada Wandaya yardımcı olan ya da Wandayı zorlayan. Önümüzde ki bölümlerde bu pis kokunun nedeni ortaya çıkar.