Watchmen Dizisini Heyecanla Beklemek İçin 6 İkna Edici Sebep

(uğur uçkıran) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/cizgi-roman-manga/watchmen-dizisini-heyecanla-beklemek-icin-6-ikna-edici-sebep/

Kült çizgi roman Watchmen’in dizisini heyecanla beklerken, eseri bilenler tekrar hatırlasın, bilmeyen dönüp bir baksın diye Watchmen’in ne olduğuna dair onlarca şeyden bazılarını sizler için sıraladık. (DEVAMI…)

(Cem) #2

Ben de küçük bir ekleme yapayım.

• Watchmen müzikle harmanlanmış bir çizgi roman.

Bence dizi Before Watchmen serisinden uyarlanmalı. Before Watchmen serisi, Watchmen çizgi romanında okuduğumuz kahramanların Watchmen ekibine katılmadan öncesinde neler yaptığını anlatan bir seri. Bunun dışında Watchmen’in öncesinde varolan ve Watchmen’in selefi olan Minutemen ekibini de tanıma şansı buluyoruz.

Hikayelerin ortak noktası olarak Watchmen’in de rengi olan sarı renk neredeyse her karede karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte pek çok hikayede uyuşturucu yine ön planda. Karakterlerin geçmişinde ise yaşanmış bir acı veya trajik bir olay var.

(Deniz) #4

Hadi hepsini anlarım da; Dr. Manhattan olacak mı dizide ? Ya da olmayacaksa; en azından efsane bir Komedyen rolü olmalı. Bence, Ozymendias üzerinden götürecekler diziyi. Dr.Manhattan çok zorlar.

(Hüseyin gök) #5

Watchmen dizisini heyacanla beklememek için tek neden.

(Arda) #6

Çizgi roman panellerini bire bir uyarlayan filmi varken diziye niye heyecanlanalım ki