Wikipedia Ne Zaman Açılacak Sorusuna Bakan'dan Yanıt

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/wikipedia-ne-zaman-acilacak-bakan-yanit/

AYM’nin ifade özgürlüğü ihlali kararı sonrası Wikipedia sitesinin Türkiye erişim engelinin ne zaman kaldırılacağına dair Adalet Bakanı’ndan açıklama geldi. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Haber daha önce paylaşıldı. Güncel tıklanma gazete haberleri gibi paylaşım yapılmış. Açıkçası anlamsız geldi. :partying_face:

Merhaba. AYM kararı Aralık 2019’da verilmişti. Bakan’ın açıklaması ise bugüne ait. Bakan Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında konuşuyor. :slight_smile: Detaylar haberde mevcut.

Eleştiriniz için teşekkürler.

2 Beğeni

Kapatılması saçmaydı zaten, açılmasa da girebiliyorduk. Hiçbir değişiklik olmadı benim açımdan. Vikipedi’nin kullanılış şeklini ve amacını bilmeden, yazılan yazıların istenirse benim gibi düz bir kullanıcı tarafından değiştirilebileceği gerçeği varken yasaklanması ayrı ironiydi. Şimdi kalkıpta harika bir gelişmeymiş gibi açıklama yapıyorlar. Neye şaşıracağımı kestiremiyorum artık.

2 senedir sebep olunan hak ihlalinin yaptırımı ne olacak? Hiçbir şey olmayacak. “Pardon” filminden farkı yok.

2 Beğeni