Witcher: Bazı Şeyler Biter, Bazı Şeyler Başlar | Kısım 2

(M. Ihsan Tatari) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/witcher-bazi-seyler-biter-bazi-seyler-baslar-kisim-2/

Witcher Geralt ile Yennefer’ın düğününü konu alan çeviri öykümüzün ikinci ve son bölümü yayında. (DEVAMI…)

(Furkan) #2

Elinize sağlık çok keyifle okuduk.Yennefer ile Witcher ın arasından geçen diyologlar gerçekten güzel oluyor :slight_smile:

(M. Ihsan Tatari) #3

Teşekkürler :slight_smile: Benim de hem okumaktan hem de çevirmekten keyif aldığım bir hikâye oldu. Dandelion ve diğerlerinin düğünden önceki gece yaşadıklarına da iyi güldüm doğrusu :slight_smile:

(Cem) #4

Devamı da harika! Witcher sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir öykü. Sonuysa komediydi. :smiley:

Rozrog’un hayaletleri geçen gece yeterince çekmiş olacak ki hiç ortalıkta görünmediler. Tek istisnası Agloval, Fareçuval ve Freixenet’in arkasında birdenbire beliren, üzerinde kefen parçaları bulunan bir iskeletti. Lâkin prens, baron ve şaman siyaset konuşmaya öylesine dalmışlardı ki onu fark etmediler bile. İskelet bu ilgisizlik karşısında büyük hayal kırıklığına uğradı, masanın etrafından dolaştı ve Triss Merigold’a dişlerini takırdattı. Samimi bir şekilde Eskel’in koluna girmiş olan büyücü kadın zarif elini şöyle bir kaldırıp parmaklarını şıklattı. Kemiklerin icabına köpekler baktı.

Bu da iyi güldürdü. İyi çeviriyle birlikte aktı gitti valla. Okuması çok keyifliydi. Tekrar teşekkürler.

Ayrıca Vesemir çok geri planda kalmış ya… Unutmuş sanki Sapkowski, sadece bir yerde koymuş hatırlayıp.

(M. Ihsan Tatari) #5

Vesemir’in daha fazla görünmesini isterdim ben de. Ama sadece katıldığından bahsetmiş ne yazık ki. Halbuki arada ondan da bahsetse daha güzel olurdu.

Ben teşekkür ederim okuyup yorumladığın için :slight_smile: