WOOL Serisi İncelemesi: Hayat Siloya Sığar mı?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/wool-serisi-inceleme/

Post-apokaliptik bilimkurgu türündeki WOOL (SİLO) serisini inceledik. Devasa silonun katlarında seyahat ederken yorulmaya hazır mısınız? (DEVAMI…)

5 Beğeni

Benim de okumaktan hoşnut kaldığım serilerden birisi. Okuyalı 3-4 sene oldu, karakterleri çok net hatırlamıyorum ama özellikle kurguda geçen mekanların çoğunu net olarak hatırlıyorum.

3 Beğeni

Ben ilk kitapta para yerine jeton kullanılmasını, En-Tepe ve En-Derin gibi ayrıntıları çok sevmiştim. Ne tuhaftır ki yazar ikinci ve üçüncü kitapta bu jeton olayından bir daha hiç söz etmemiş ve hep “para” yazmıştı. En-Tepe, En-Derin gibi kavramları kullanmayı da unutmuştu. Ben de hain çevirmen/editör M. İhsan olarak hepsini ilk kitaptaki gibi çevirmiştim yine de :joy:

Juliette ve Solo’yu sevsem de hiçbir karakter Holston’un karizmasına yaklaşamadı bir de benim için.

7 Beğeni

Howey’nin novella yazdığı zaman karakterlerini daha iyi yarattığını düşünüyorum. Ben de Holston ve Jahns’ı tercih ederim Juliette ve Solo’ya göre. Ana karakterleri ne yazık ki vasatı pek aşamıyor. Hatta Mission’ı da bu ikisine tercih ederim.

1 Beğeni