X-Files'tan Leyla ile Mecnun'a: TV'de Görülen 12 Ünlü Vampir

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/tvde-gorulen-10-unlu-vampir/

Bugüne kadar televizyon ekranlarında karşımıza birçok ünlü vampir çıktı. Aralarından 12 tanesini sizler için listeledik. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Sayılar Kontu! Büyüğümüz. Asilliğiyle sayıları sevdirdi bize. Sevilip sayılır :smiling_face_with_three_hearts:

Ronnie Strickland… Plastik vampir dişi takarak vampirlik yapmıyor muydu bu abi :sweat_smile: Aklımda öyle kalmış. Boynu emüklemekle çiğnemek arası bir şeyler yaparak vampirlik icra ediyordu :rofl:

1 Beğeni

Aslında vampirlerle aram pek yoktur ancak Drakula’yı okudum ve Vampir Günlükleri’ni Ian Somehalder için izledim (ergenken hoş oluyor böyle şeyler) yine de sıkıldım ve bir müddet sonra voyvoda hazretlerinin hikayesini öğrendim falan. Ara dediğimiz böyle bir ara :smiley: Emeğine sağlık arkadaşım, çok güzel bir liste olmuş. Keşke bizim vampirleri de sinema ve TV ye aktarsalar. Böyle bir altyapı var çünkü.

1 Beğeni

Yaşım itibariyle 1 ve 9 nasıl unutabilirim ki :smiling_face_with_three_hearts: Bu güzel derleme için çok teşekkür ediyorum :slight_smile:

1 Beğeni

9 numara Türkiye’de yayınlandı mı?

1 Beğeni

Evet yayınlanmıştı 90’lı yıllarda, ya TRT’de yada HBB - Kanal 6 - İnterStar gibi bir özel kanalda. Yanlış hatırlamıyorsam, ardından da “Addams Ailesi” dizi yayınlanmıştı :slight_smile:

2 Beğeni

Ünlü vampirleri hatırlarken aklıma ünsüz vampirimiz geldi, Efsane (2002) dizisinden Pamir.

1 Beğeni

İzlemediğim için listeye ekleyemedim. :confused:

Amann… Ünsüz vampir bu. Hatta kazara hatırlananı. “Türkiye’nin ilk vampir dizisi…” sloganıyla pazarlanan Yaşayamayanlar vesilesiyle “Hayır! O değil! İlk bu, ilk bu” diyerek hatırlandı :sweat_smile:

1 Beğeni

Ben de diziye bakınca aklıma “Yaşamayanlar” geldi, ilk değilmiş. Yine de bir izleyeceğim. :buyucu: Teşekkürler.

1 Beğeni