X-Men'i Sinemada Görmek İsteyenler İçin Üzücü Haber

(Oğuzhan Koç) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/x-meni-sinemada-gormek-isteyenler-icin-uzucu-haber/

Yakın zamanda X-Men’i sinemada izlemenin hayallerini kuruyorsunuz, vazgeçseniz daha iyi olacak. Çünkü onları beyaz perdede görmemiz uzun vakit alacak! (DEVAMI…)

(Deniz) #2

Çünkü artık kabak tadı verdi. En son Apocalypse faciasından sonra mantıklı bir karar ki, şu anda daha Phoenix filmi var. Ben o filmden de umutlu değilim. Sanki X-Man başka bir firmaya aitmiş gibi. Avengers filmleri ile X-Man filmleri arasında dağlar kadar fark var. Biri Hollywood, biri Bollywood. Adam gibi bir X-Man filmi yapılmayacaksa yapılmasın zaten. Wolverine olmayacaksa hiç olmasın.

(Onur Uslu) #3

X-Men: Days of Future Past ve Logan filmleri “Bollywood” olarak görülüyorsa Hollywood’dan daha güzel iş çıkardıklıklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca Apocalypse’in facialık bir tarafı da yok, potansiyeli varken bunu yeterince iyi kullanamadı sadece. Phoenix, X-Men: The Last Stand’de facia şekilde kullanılmıştı, aynı hataya düşeceklerini sanmıyorum.

Şahsen üzüldüğüm bir durum çünkü zamanında 3 çizgi roman uyarlaması filmin 3 hafta içerisinde çıktığı oluyordu. Şimdi hepsi MCU’ya bağlandı. Bu yüzden çeşitlilik denilen şey yok oldu. Bir nevi Apple’ın Google’u alması ile tamamen Apple’ın dünyasında yaşamak gibi bir durum bu. MCU iyi iş çıkarıyor olsa da bir parça üzücü haber şahsen benim için.

(Deniz) #4

Ben sadece, X-man seri filmlerinden bahsettim, Logan’ı katmadım. Logan ve Wolverine filmleri çok başarılıydı. Days Of Future Past ve Apocalypse filmlerinde Quicksilver haricinde göze hoş gelen bir karakter var mıydı ? Bu filmlerin başarısı tartışılır. Ben beğenmedim. Siz beğenebilirsiniz. Ayrıca, Apocalypse karakteri orijinaline benziyor muydu ? Benim gördüğüm; bu seriye gereken özeni ve ilgiyi göstermiyorlar. Umarım evrene bir reset atılır ve yeni karakterler görürüz.

Fox’dan çıktı disney’e geçti kesinlikle reset atılacağı kanaatindeyim. Ayrıca yeni oyuncular ile devam edileceğini var sayıyorum .çünkü burda yazılanlara göre önümüzdeki 5 yıl x-man filmi de göremeyeceğiz.

Zaten aman çıksada izlesem diyerek beklediğim filmlerden değil. Beni hiç merak kandırıyorlar.

(Deniz) #6

Aynen, akılda kalıcı filmler değil ne yazık ki. İlerleyen dönemde belki iki evren arasında bir versus görebiliriz. Avengers vs X-Man gibi. Şu an için çok saçma görünse de, Eternals ırkına geçiş döneminde kozmik evrenin bu karşılaşmayı olağan kılacağını düşünüyorum. Sağlam karakterleri var halbu ki. Juggernaut, Gambit, Mr. Sinister, Lady Deadstrike, Colossus…bunlar aklıma gelenler.

(Onur Uslu) #7

Reset atılacak orası kesin. Apocalypse’in gömülmesine izin veririm, dediğin gibi çizgi romandaki ağırlığı veremediler. Bence yine de iyi filmdi. Days of the Future Past’i tartışırım ama. O sentineller akılda kalıcı olmuyorsa orada bir problem var demektir. Hatta şu an filmi ciddi ciddi tekrar seyredesim geldi =)

X-Men: Days of Future Past izlediğim en iyi süper kahraman filmlerinden biriydi. Açıkçası Apocalypse önceki filmin yarattığı beklentiyle istenileni karşılayamadı ve bahsettiğiniz üzere Apocalypse’i güzel aktaramadılar sıradan bir düşmandan farkı yoktu.

Ben artık biraz huzur istiyorum. Unutmak istiyorum süper kahramanları. Her yerden filmler, diziler çıkıyor. Sonra dizideki ve filmdeki birbirini tam tutmuyor. Tekil filmler, telif haklarıyla elde olanların birlikte filmleri sonra yeni teliflilerin de katıldığı filmler… yeter. Sürekli bir sil baştan durumu Örümcek Adam gibi. Mümkünse bir 10 sene dursunlar unutalım.

(Onur Uslu) #9

O şekilde huzur bulmak zor açıkçası çünkü en yüksek kar eden filmler bazında Disney’nin en büyük kozu haline geldi bu tarz filmler. Fakat yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Keşke öyle bir senaryo mümkün olabilse.

Olan zavalı Gambit kardeşimize oldu. Kac kere iptal edildiğini ben sayamadım artık.

Bakmayın 5 yıllık plan yaptık denmesine karakterleri ufak ufak filmlere yedirmeye başlarlar. Örümcek Adam kolayca dahil oldu sinematik evrene mesala.

Benim asıl merak ettiğim deadpool’e ne olacak?

(Arda) #13

Keşke Joss Whedon’a bir tane X-Men filmi çektirseler ya. Ben Whedon’ın yazdığı X-Men serisinden çok zevk almıştım. Belki sinemada X-Men’i kurtarabilir.

(Kittysmew) #14

X-Men’in, Avengers filmlerinden veya normal Marvel filmlerinden açık ara bir farkı oluyordu. İzlenildiği zaman o her zamanki Marvel filmlerini değil de, başka bir stüdyo tarafından yapılan değişik bir süperkahraman yapımı görüyorduk. Bu konuda Fox’un Disney tarafından alınması beni korkutmuştu açıkçası. Evet evine döndü bu güzel bir şey lakin 2000’den beri bir şekilde oturmuş kendi tarzında X-Men vardı, bunun gidecek olması üzmüştü diyeyim.

Oyuncuların değişebilecek olması durumu aslında bir yandan iyi. First Class’ta karakterlerimizin genç hallerini gördüğümüzde tamamen yeni oyuncularlaydı ve çok da başarılıydı kanımca. Tabii izleyici olarak buna alışmak zor olacaktır. Hele Wolverine gibi bir karakter ortadayken. Bekleyip göreceğiz artık. :slight_smile:

X-Men, Terminatör serisi gibi potansiyelini kullanamayanlardan. Yeni Terminatör gibi en son ve en güzel filmden sonrasına odaklanıp hikaye devam ettirseler nasıl olur acaba? :slight_smile:

(Onur Uslu) #16

Disney’e geçtiği için reset atılacak seriye zaten :slightly_smiling_face: