Ya Ejderhalar Gerçek Olsaydı?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/ya-ejderhalar-gercek-olsaydi/

Birçok efsanenin kaynağı olan ejderhaların gerçek dünyada var olma ihtimali nedir dersiniz? Gelin ve bu kadim yaratıkların mümkünlüğü üzerine sizler için Türkçeleştirdiğimiz infografiğe konuk olun! (DEVAMI…)

20 Beğeni

:smiley: Çok güzel bir infografik, bayıldım. Bence ejderhalar gerçek olsaydı muhtemelen dünya çok değişik bir yer olurdu. Game Of Thrones gibi. Büyük savaş makineleri hiç icat edilmezdi belki de… Herkes bir ejderha evcilleştirmeye ve onu eğitip çoğaltmaya çalışırdı. Ejderhalara sahip olanlar en büyük güçler olurdu.

2 Beğeni

Efsane bi dosya olmuş. Ayrıca Orta Dünya’da bahsi geçen ejderhaların karşılaştırmasını içeren bir inceleme fikri verdi :thinking:

4 Beğeni

Babamla dinazor belgeseli izliyorduk. Animasyonları görünce adamın aklı hangi filme gittiyse bana diyor ki; Şu ağzından ateş çıkaranları niye hiç göstermediler?"
Ejderhaları mı diyiyorum? Evet diyor. Koca adama da diyemiyorsun ki baba onlar yoğ hepsi kurmaca fantazya.

Yani babam için ejderhalar zaten gerçek :Dd

14 Beğeni

İzlemeyi, okumayı ve yazmayı en sevdiğim varlıklar :slight_smile: Araştırma dosyasına bayıldım. Okuması cidden çok keyifliydi.

2 Beğeni

Selamlar. Ya Ejderhalar Gerçek Olsaydı yazısında bulunan “uçan en büyük canlı ptrerosaurus” bilgisi yanlıştır. Uçan en büyük canlı Quetzalcoatlus’dur. Kanat açıklıkları 11 metreden fazladır.

Pterosauria uçan sürüngenlere verilen isimdir. Quetzalcoatlus da pterosaur olarak geçer.

3 Beğeni

Vay be çok iyi görsel olmuş. Zevkle okudum. Eskiden ben olduklarına inanıyorum :stuck_out_tongue: