"Yakma Zevki" Bilimkurgu Klasikleri'nde

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/yakma-zevki-bilimkurgu-klasiklerinde/Ray Bradbury’nin kısa öykülerinden oluşan “Yakma Zevki,” Bilimkurgu Klasikleri’ne katıldı. (DEVAMI…)

6 Likes

Güzel bir kitaptı, ilk çıktığında okumuştum :slight_smile: Bradbury’nin Fahrenheit 451’i yazmadan önce kaleme aldığı kısa hikayelerden oluşuyor. İlk öyküde sanırım ilk kez ikinci tekil şahısla yazılan bir şey okumuştum, çok da sevmiştim.

Kitabın son iki hikâyesi Fahrenheit 451’in ilk taslaklarını oluşturuyor. O yüzden o kitabı okumadan bu hikâyelere bakmayın derim. Zaten bunları okurken asıl olay Bradbury’nin her seferinde kurguyu nasıl genişletip bir roman hâline getirdiğini görmek.

5 Likes

Benim de Bradbury’nin en sevdiğim eserlerinden. @mit gibi, ilk çıktığında okumuştum ben de ve çok ses getirmemesine üzülmüştüm. Bilimkurgu Klasikleri kapsamında tekrar görünce mutlu oldum, hatta tekrar basımlarda beni en mutlu eden kitap olabilir.

4 Likes

Uzun zamandır baskısını beklediğim Bradbury’nin ateş eden kitabı :kalp:

3 Likes

İdefix’ten önsipariş olarka verdiğim kitap bugün elime ulaştı. Diğer konuda idefix kampanyası hakkında haber verdiği için @frht45 arkadaşımıza tekrar teşekkür ediyorum.

Akşam okumaya başlayacağım.

3 Likes

Rica ederim.Benimde geldi sabah.Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri bitsin bende hemen başlamayı düşünüyorum :smiley:

2 Likes

Nispet detected. Shot fired. Bomb dropped. Herkes sığınaklara :smile:

7 Likes

:grin::grin::grin::grin: @mit Birazcık nispetten zarar gelmez :smiley: 10. Öyküye gelmişim bayada güzel gidiyor.Altın çağ efsaneydi (YÜZYILIN EN İYİ BİLİMKURGU ÖYKÜLERİ kitabıma devam edeyim ben :joy:)

2 Likes