Yangında İlk Kurtarılacaklar

Bir itfaiyeci olarak evim yanmaz yanamaz. Ama olur da yanacak olursa tabi ki önce can .

Wow , bir itfaiyeci . Nedense Fahrenheit 451 aklıma geldi . Ve şu cümle ‘‘Yakmak bir zevkti’’

2 Beğeni

Daha değilim ama okul bitince olucam heralde :smiley:

• Ömer Hayyam - Rubailer (kitaplığımdaki açık ara en değerli kitap)
  • Jared Diamond - Tüfek, Mikrop ve Çelik (defalarca okunması gereken bir bilgi deryası)
  • China Miéville - Elçilik Kenti (ikinci kez okumayı düşündüğüm nadir romanlardan)
  • George Orwell - 1984 (az kalsın unutuyordum bunu)

Dune serisini de yazmak isterim ama bir yangın sırasında bütün seriyi taşıyacak yerim olmaz herhâlde.

2 Beğeni

İtfayecilik göründüğünden çok daha zor bir iş . Amerika’da olduğu kadar popüler değil ülkemizde , Daha önce itfayeci olmak isteyen biriyle karşılaşmamıştım . Ülkemizin koşulları mağlum , Doktor , Avutkat , Mühendis ve benzeri mesleklerden birine sahip değilsen gerizekalı sayılıyorsun . Ve özele girmeyecek olursa , nasıl itfayeci olmaya karar verdin ? Cevaplarsan sevinirim :))

1 Beğeni

Kolay aslında ya gördüklerimize göre. Değil gerçekten hiç değil abi. Aslında benimde özel bir isteğim yoktu okulumuzda bölümü vardı makine veya kaynakçılık okumak yerine bunu okuyum dedim ilginç olur diye ve okuyorum şuan ama işe alım çok az yapıldığı için %40 olamıycam gibi geliyor ben üniye kasmaya başladım bile yakın çevrene söyle bence olmak isteyen var ise anca 3-4 yılda alım yapılıyor :smiley:

Kendim. :sunglasses: (20 karakter dolmadan da mesaj atılmıyor.) :yum:

Üzdün , cidden ya şimdi benim de aklıma takıldı . Neyse , hadi sen yine iyisin en azından okuduğun , okumayı seçtiğin bir bölüm var . O da yok benim elimde . Ne yapacağım hiç bir fikrim yok .

Muhtemelen aldığım en güzel doğum günü hediyesiydi şu kutulu set. Sayesinde idol dediğim yazarla tanışıp röportaj gerçekleştirdim, o yüzden şu kutulu setle birlikte World War Z isimli başyapıtı alır, ufaktan ilerlerim.

3 Beğeni

Bende üzüldüm şimdi cidden. Gondermiyorlar falan mı abi ? Öyle olsa da en azından azim ile bir şeyin başından tutarsin bence benim gibi hiç bir + zekası olmayan bir insan bile çalışıp uni kazanabilecek seviyeye gelebiliyor. Bence sende uğraşırsan yapabilirsin.

Yok ya , onla alakası yok . Ama dediğin gibi . Bu aralar cidden çalışmaya başlamam lazım . Neyse ben okuyacak bir şeyler bulurum . Sen sıkma canını :slight_smile:

İyi şanslar okuyacak bir şeyler her zaman bulunur :smiley:

1 Beğeni

XD

20 karakter sınırı neden var , gıcık oldum bir an ama neyse . :))

Sahi, Max Brooks’un zombi temalı kitapları neden sağlam bir yayınevi tarafından çevrilmeyip gözardı ediliyor hâlâ?